Ukradł puszkę ze zbiórki na chore dziecko. Nie do wiary, na co przeznaczył pieniądze. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Lutego 2020

Ukradł puszkę ze zbiórki na chore dziecko. Nie do wiary, na co przeznaczył pieniądze

Zbiórka na chore dziecko to zawsze bardzo szczytny i ważny cel oraz piękny gest. Ludzie chętnie angażują się w takie akcje i chcą pomagać. Jednak niestety, jak się okazuje - nie każdy. Niektórzy nie mają za grosz serca, litości i sumienia. Są zdolni ukraść pieniądze i na przykład... przepić je. Do bulwersującej sytuacji doszło w Koluszkach (woj. łódzkie). Mężczyzna odpowie za kradzież puszki z datkami na chore dziecko.

35-letni mężczyzna z Koluszek (woj. łódzkie) odpowie przed sądem za kradzież puszki z datkami na chore dziecko. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo podejrzany jest także o włamanie do sklepu i kradzież alkoholu, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkoleWarszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkoleCzytaj dalej

Zbiórka na chore dziecko. Mężczyzna ukradł puszkę, a pieniądze z niej przeznaczył na alkohol. Głupota i okrucieństwo ludzi nie zna granic

Pod koniec stycznia w jednym ze sklepów w Koluszkach skradziono puszkę z pieniędzmi na rzecz chorego dziecka. Uzbierane było w niej już ok. 600 zł. Złodziej, wykorzystując chwilową nieobecność i nieuwagę pracowników, postanowił bez żadnych skrupułów przywłaszczyć sobie puszkę stojąca na ladzie. Pieniądze przepił.

St. sierż. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód informuje, że sprawcę kradzieży rozpoznał na nagraniu z monitoringu policjant, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

"Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży puszki z datkami. Wiedział, że pieniądze pochodziły ze zbiórki charytatywnej, ale mimo to wydał całość na alkohol" - poinformowała.

Mężczyzna przyznał się także do kradzieży z włamaniem, której dopuścił się w Wigilię. 35-latek włamał się do jednego z marketów w Koluszkach i ukradł cztery butelki wódki o łącznej wartości blisko 100 zł.

To nie pierwszy konflikt z prawem tego mężczyzny. Jest bowiem dobrze znany lokalnej policji. Teraz usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za zrabowanie puszki z datkami dla chorego dziecka grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

1. WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światową

2. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski