Zbigniew Ziobro. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 3 Września 2020

Ogromny przywilej Zbigniewa Ziobry. Jest chroniony lepiej niż premier

Kilkanaście kamer, opancerzona limuzyna, którą eskortują zazwyczaj dwa inne auta oraz strefa zamknięta dla ruchu lotniczego w promieniu 600 m od domu. Na takie zabezpieczenia może liczyć Zbigniew Ziobro. „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że jest lepiej chroniony niż premier.

Dom polityka znajduje się we wsi Jeruzal, w pobliżu Skierniewic. Posiadłość ulokowana jest 200 m od najbliższych zabudowań mieszkalnych oraz dwa kilometry od drogi asfaltowej. Miejsce zamieszkania ministra jest szczególnie chronione.

Dlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top ModelDlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top ModelCzytaj dalej 

Brak ruchu lotniczego w pobliżu domu Zbigniewa Ziobry

Mapy lotnicze wskazują posiadłość ministra sprawiedliwości jako strefą EPR 123, czyli zastrzeżoną dla ruchu lotniczego. Jedynym wyjątkiem są samoloty i helikoptery wojskowe, ratownicze oraz maszyny o statusie HEAD. Pozostałe mogą poruszać się nad domem Zbigniewa Ziobry tylko na wysokości powyżej 600 m. Wszystko w związku z ostatnimi informacjami, jakoby życie Zbigniewa Ziobry było zagrożone. W ubiegłym roku media informowały o planowanym zamachu na ministra sprawiedliwości.

TVP nie wybroni już Dudy. Ujawniono akta sprawy ułaskawionego pedofila, było inaczej, niż przedstawianoTVP nie wybroni już Dudy. Ujawniono akta sprawy ułaskawionego pedofila, było inaczej, niż przedstawianoCzytaj dalej

Planowany zamach na Zbigniewa Ziobrę

Zakaz lotów nad prywatnymi posesjami jest w naszym kraju rzadkością. Takie strefy zazwyczaj wprowadzane są nad obiektami o szczególnym znaczeniu dla państwa. Wśród nich są m.in. szkoła wywiadu w Kiejkutach, rafinerie w Gdańsku i Płocku oraz część centrum Warszawy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3.Fatalne informacje dot. emerytur Polaków. Nie spodziewamy się tak złego scenariusza odkładając co miesiąc składki

Czasami ruch lotniczy jest wstrzymywany nad Juratą, gdy w swojej rezydencji letniej odpoczywa prezydent Andrzej Duda. Według „Gazety Wyborczej” wprowadzenie zakazu lotów nad posesją Zbigniewa Ziobry to efekt doniesień o planowanym zamachu na ministra sprawiedliwości. Według medialnych informacji, Jan S., podejrzany o utworzenie międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się handlem dopalaczami zlecił zamach na polityka. Za zabójstwo Ziobry miał zapłacić 100 tys. zł. Jan S. trafił w rece policji.
 
Źródło: [„Gazeta Wyborcza”, Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Poseł PiS powiedział nieprawdę w TVP Info. Chodziło o COVID-19
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Minister w końcu wyjawił prawdę. Chodzi o drugą blokadę Polski