Zbigniew Stonoga zatrzymany. East News/Tomasz RadzikŹródło: East News/Tomasz Radzik
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 9 Stycznia 2021

Prokuratura czeka na wydanie Zbigniewa Stonogi. Został zatrzymany przez policję Niderlandów

Zbigniew Stonoga to biznesmen, znany opinii publicznej przede wszystkim z wulgarnych komentarzy politycznych, zamieszczanych w serwisie YouTube. Oskarżony przez prokuraturę o oszustwa finansowe, wyjechał do Norwegii szukając azylu. Dziś pojawiły się informacje o zatrzymaniu go przez holenderską policję.

  • Zbigniew Stonoga został zatrzymany przez holenderską policję
  • Po wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania, będzie musiał zostać wydany w ręce polskich służb
  • List gończy za znanym biznesmenem został wydany w 2020 r., gdy wbrew postanowieniom sądu, mężczyzna opuścił kraj

Zbigniew Stonoga prawdopodobnie już wkrótce zostanie wydany polskim służbom. 

Ucieczka Zbigniewa Stonogi 

Zbigniew Stonoga znany jest głównie z głośnych opinii politycznych, głoszonych na filmach zamieszczanych w mediach społecznościowych. Związany niegdyś z Kongresem Nowej Prawicy, kilkukrotnie powoływał do życia swoją własną partię pod nazwą Stonoga Partia Polska. W 2015 r. podczas drugiej tury wyborów, poparł kandydaturę Andrzeja Dudy

Później, mając poczucie oszukania przez partię polityczną, wielokrotnie narażał się jej, zamieszczając w internecie nagrania z wulgarnymi wyzwiskami pod adresem rządzących. 

Niespodziewanie Jakimowicz wziął gitarę, w tle leciała muzyka. Ogórek zaczęła tańczyć, wszystko na wizji Niespodziewanie Jakimowicz wziął gitarę, w tle leciała muzyka. Ogórek zaczęła tańczyć, wszystko na wizji "W Kontrze"Czytaj dalej

W grudniu 2019 r. został zatrzymany i oskarżony przez prokuraturę o oszustwa finansowe z wykorzystaniem swojej fundacji charytatywnej. W latach 2015-2017 miał też dopuszczać się procederu prania pieniędzy.

Choć prokuratura nalegała na zastosowanie wobec Zbigniewa Stonogi prewencji w postaci tymczasowego aresztu, sąd zdecydował się odrzucić wniosek, nakładając na biznesmena jedynie karę pieniężną w wysokości 500 000 zł, objęcie dozorem policji oraz zakaz opuszczania kraju. 28 października 2020 r. mężczyzna zignorował polecenia i wyjechał do Norwegii

Zbigniew Stonoga zatrzymany 

Po ucieczce biznesmena, sąd rejonowy w Lublinie zdecydował się ostatecznie skierować wobec niego nakaz aresztowania. Prokuratura wydała zatem list gończy. 

Wkrótce okazało się, że Zbigniew Stonoga udał się do Norwegii, by złożyć wniosek o przyznanie mu azylu politycznego. Podanie zostało jednak odrzucone przez Norweski Urząd ds. Cudzoziemców jako niezasadne. Okazuje się jednak, że w piśmie skierowanym do instytucji, biznesmen musiał wpisać swój aktualny adres zamieszkania - w ten sposób został więc namierzony przez policję w jednej z holenderskich miejscowości, w której przebywał. 

- Otrzymaliśmy od policji holenderskiej wiadomość o zatrzymaniu Zbigniewa S. Oczekujemy na dalsze kroki, które leżą po stronie holenderskiej, czyli rozpoznanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i podjęcie decyzji o wydaniu podejrzanego polskiej prokuraturze - poinformowała Prokuratura Regionalna w Lublinie. 

Jeśli sąd orzeknie o zasadności wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania, Zbigniew Stonoga zostanie przekazany w ręce polskich służb

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: