wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zasiłek solidarnościowy nie dla wszystkich i w innej formie? Właśnie pojawiły się poprawki

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zasiłek solidarnościowy stał się przedmiotem intensywnych prac polskiego parlamentu. Nie każdy jest jednak zgodny co do formy, w jakiej powinien zostać przyjęty. Przedstawiono poprawki, które znacznie wpływają na jakość pomocy finansowej dla poszko

Przez wzgląd na wysokie zagrożenie epidemiologiczne, nasz rząd został zmuszony do podjęcia radykalnych decyzji. Ścisły reżim sanitarny oraz zamrożenie gospodarki były niektórymi z nich. Chcąc pomóc potrzebującym Polkom i Polakom, Rada Ministrów stale poszerzała ofertę socjalną. Zasiłek solidarnościowy, wyższe wsparcie dla bezrobotnych czy bon turystyczny to jedynie namiastka propozycji Prawa i Sprawiedliwości. Najnowsze doniesienia wskazują, że ważna inicjatywa Zjednoczonej Prawicy może zostać znacznie zmieniona. Padły konkretne poprawki.

Zasiłek solidarnościowy przeszedł znaczną zmianę? Przedstawiono poprawki

Senat RP zorganizował wspólne posiedzenie Komisji: Rodziny, Polityki Senioralnej, Budżetu i Finansów Publicznych. Rozpatrywali oni projekt dotyczący wprowadzenia zasiłku solidarnościowego. Celem inicjatywy jest przeciwdziałanie skutkom COVID-19. Zgromadzeni senatorowie przyjęli konkretne poprawki, które wpłyną na ostateczny kształt ustawy. Ku zdziwieniu opinii publicznej, jedną z nich zgłosił przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Przegłosowane uwagi nie pozostawiają złudzeń. Prezydencki projekt może przejść znaczną metamorfozę. 

Zasiłek solidarnościowy został uchwalony przez Sejm na samym początku czerwca. Ustawa musi przejść przez Senat i kolejne głosowania sejmowe. Wnioski senatorów Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości odnoszą się między innymi do sytuacji cudzoziemców w naszym kraju. Parlamentarzyści postulują, aby cudzoziemiec pobierający zasiłek dla bezrobotnych otrzymywał dodatek solidarnościowy w wysokości różnicy między tym dodatkiem a zasiłkiem. Reszta zmiany dotyczy kwestii stricte legislacyjnych. 

Źródło: [Senat.gov.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >