wtv.pl
zakupy

Adrian Grycuk

Nie możesz się doczekać powrotu galerii handlowych? Zakupy będą wyglądały całkowicie inaczej, nie wszystkim się spodoba

30 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Zakupy w galeriach handlowych zostaną przywrócone w drugiej fazie odmrażania gospodarki. Trwająca nadal epidemia narzuci jednak szereg poważnych ograniczeń, do których wszyscy będziemy musieli się dostosować.

Utęsknione nie tylko przez klientów, ale przede wszystkim przez właścicieli sklepów i galerii ponowne otwarcie centrów handlowych stanie wkrótce faktem. W drugim etapie dojdzie do zniesienia szeregu obostrzeń, jednak warunki ich przeprowadzania budzą wiele kontrowersji.

Zakupy z ograniczeniami

Podstawowym ograniczeniem będzie dozwolona liczba osób przebywających w galerii. Będzie ona obliczana indywidualnie, na podstawie powierzchni dostępnej dla klientów: 1 osoba na 15m2. Kina, strefy aktywności fizycznej, strefy gier i wyspy handlowe pozostaną dalej zamknięte. Ich otwarcia spodziewamy się dopiero w czwartym etapie odmrażania. Nie będzie można również zjeść na miejscu, wszelka gastronomia będzie mogła wydawać jedynie posiłki na wynos.

Ponadto, wszyscy klienci w dalszym ciągu będą musieli nosić rękawiczki. Na terenie galerii, podobnie jak w każdym innym miejscu publicznym, będzie również bezwzględnie egzekwowany obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Centra handlowe będą musiały również zapewnić co najmniej jeden punkt sprzedaży tych produktów.

Zamiast muzyki będą musiały być emitowane komunikaty o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu, a na korytarzach zamontowane dozowniki z płynem dezynfekującym. Wyłączone z użytku zostaną zupełnie wszelkie strefy relaksu, odpoczynku, a nawet zwykłe ławki. 

Każda przebieralnia będzie musiała być dezynfekowana po skorzystaniu z niej przez klienta, a do windy będzie mogło wejść 3 razy mniej osób niż zazwyczaj. Wprowadzony zostanie również szereg obowiązków bardzo częstego czyszczenia klamek, schodów ruchomych i innych elementów infrastruktury galerii. 

Źródło: TVN24 BiS

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >