zakupy. Adrian GrycukŹródło: Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Kwietnia 2020

Nie możesz się doczekać powrotu galerii handlowych? Zakupy będą wyglądały całkowicie inaczej, nie wszystkim się spodoba

Zakupy w galeriach handlowych zostaną przywrócone w drugiej fazie odmrażania gospodarki. Trwająca nadal epidemia narzuci jednak szereg poważnych ograniczeń, do których wszyscy będziemy musieli się dostosować.

Utęsknione nie tylko przez klientów, ale przede wszystkim przez właścicieli sklepów i galerii ponowne otwarcie centrów handlowych stanie wkrótce faktem. W drugim etapie dojdzie do zniesienia szeregu obostrzeń, jednak warunki ich przeprowadzania budzą wiele kontrowersji.

Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałAgata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Zakupy z ograniczeniami

Podstawowym ograniczeniem będzie dozwolona liczba osób przebywających w galerii. Będzie ona obliczana indywidualnie, na podstawie powierzchni dostępnej dla klientów: 1 osoba na 15m2. Kina, strefy aktywności fizycznej, strefy gier i wyspy handlowe pozostaną dalej zamknięte. Ich otwarcia spodziewamy się dopiero w czwartym etapie odmrażania. Nie będzie można również zjeść na miejscu, wszelka gastronomia będzie mogła wydawać jedynie posiłki na wynos.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka, Lidl i Carrefour będą zamknięte w majówkę? Data otwarcia jest zaskakująca
2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje 

Ponadto, wszyscy klienci w dalszym ciągu będą musieli nosić rękawiczki. Na terenie galerii, podobnie jak w każdym innym miejscu publicznym, będzie również bezwzględnie egzekwowany obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Centra handlowe będą musiały również zapewnić co najmniej jeden punkt sprzedaży tych produktów.

Zamiast muzyki będą musiały być emitowane komunikaty o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu, a na korytarzach zamontowane dozowniki z płynem dezynfekującym. Wyłączone z użytku zostaną zupełnie wszelkie strefy relaksu, odpoczynku, a nawet zwykłe ławki. 

Każda przebieralnia będzie musiała być dezynfekowana po skorzystaniu z niej przez klienta, a do windy będzie mogło wejść 3 razy mniej osób niż zazwyczaj. Wprowadzony zostanie również szereg obowiązków bardzo częstego czyszczenia klamek, schodów ruchomych i innych elementów infrastruktury galerii. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. EBC: Z ważnym komunikatem dla wszystkich. Odetchniesz z ulgą
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Zapytali Szumowskiego o szczegóły wakacji. Ogromne rozczarowanie dla setek tysięcy Polaków

Źródło: TVN24 BiS