wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?

28 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zakupy wywołane spodziewaną drugą falą epidemii po raz kolejny doprowadzają do deficytu towarów na sklepowych półkach. Opisywany problem to jak na razie rzeczywistość panująca w Wielkiej Brytanii, jednak wzrost zakażeń sugeruje, że zjawisko

Choć wydawało się, że pustki czekające na klientów na sklepowych półkach należą już do zamierzchłej przeszłości, wiele wskazuje na to, że rozpoczynający się wzrost zakażeń wkrótce zaowocuje podobnym zjawiskiem. Jak wskazuje "Fakt", proces rozpoczął się już w Wielkiej Brytanii po tym, jak premier Boris Johnson ogłosił możliwość wprowadzenia drugiego lockdownu. Brytyjczycy szturmem ruszyli do sklepów, a z magazynów z wolna ubywają zapasy papieru toaletowego, środków dezynfekcyjnych, ryżu czy makaronu.

Brytyjczycy dokonują zakupów na potęgę

Dziennik zaznacza, że wzmożone zainteresowanie podstawowymi produktami doprowadziło do reglamentacji dotyczącej zakupu części z nich. Taką decyzję podjęli już m.in. przedstawiciele sieci brytyjskich supermarketów Morrisons. Jeden klient może zakupić maksymalnie trzy sztuki towarów, które najszybciej poznikały z półek. – Nasze stany magazynowe tych produktów są dobre, ale chcemy mieć pewność, że są one dostępne dla każdego – wskazał cytowany przez "Fakt" rzecznik spółki.

Dyrektorzy największych sklepów w Wielkiej Brytanii apelują o rozsądek. Zapewniają, że nie ma potrzeby chomikowania produktów, gdyż łańcuchy dostaw nie są zagrożone. Trzeba przyznać, że brzmi to dość znajomo. Trudno przypuszczać zatem, by podobny trend niedługo nie zawitał również do Polski. W miniony weekend Ministerstwo Zdrowia odnotowało kolejne rekordy dotyczące odnotowanych przypadków zakażenia COVID-19. W piątek było ich blisko 1600, a kolejne dni również nie dawały zbytnich powodów do optymizmu.

Znaczący przyrost zachorowań na terenie Zjednoczonego Królestwo doprowadził do zaostrzenia restrykcji związanych z walką ze skutkami koronawirusa. Koniecznością zasłaniania nosa oraz ust objęto wszystkich pracowników sklepów, lokalów gastronomicznych, a także taksówkarzy. Bary i restauracje pozostaną otwarte jedynie do godziny 22, a obsługiwani będą tylko klienci siedzący przy stolikach. Władze zdecydowały się ponadto na podniesienie kar za brak maseczki. W miniony weekend w Londynie na ulice wyszli protestujący, którzy nie zgadzają się z decyzjami rządzących.

źródła: Fakt / Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >