Wojewoda w Zakopanem - obostrzenia zachowane?. Beata Zawadzka/East NewsŹródło: Beata Zawadzka/East News
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Lutego 2021

Policjanci zjeżdżają do Zakopanego. Wzmożone kontrole już w ten weekend

Policja z Zakopanego dostanie wsparcie kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Krakowa. Dodatkowo na miejscu pojawi się także wojewoda małopolski, by osobiście przeprowadzić kontrolę przestrzegania obostrzeń. Sytuacja ma wynikać ze skandalicznego lekceważenia zasad higieniczno-sanitarnych, do jakiego w górskiej miejscowości doszło w ostatni weekend.

  • Do Zakopanego w weekend zjadą dziesiątki policjantów z Krakowa
  • Funkcjonariusze mają nie dopuścić do łamania obostrzeń przez turystów, do jakiego doszło w ubiegły weekend
  • Osobistą kontrolę w Zakopanem przeprowadzi również wojewoda małopolski

Tym razem wojewoda małopolski nie dopuści, by w Zakopanem powtórzyły się sceny, jakie rozgrywały się na Krupówkach w ubiegły weekend. 

Wojewoda w Zakopanem 

Po tym, jak w poprzedni weekend cała Polska mogła na własne oczy zobaczyć zdjęcia i nagrania z Krupówek, na których doszło do skandalicznego łamania obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wojewoda małopolski postanowił wziąć sprawy w swoje ręce

W tym celu do miejscowości skierowanych zostanie kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji w Krakowie. Policjanci będą mieli za zadanie przeprowadzać kontrole na ulicach i w lokalach Zakopanego, by nie dopuścić do zachowań z ubiegłego tygodnia. 

Donald Tusk uszczypliwie skomentował wyjazd Andrzeja Dudy na nartyDonald Tusk uszczypliwie skomentował wyjazd Andrzeja Dudy na nartyCzytaj dalej

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaapelował do turystów, którzy zamierzają w ten weekend korzystać z uroków górskiego miasta. Prosił o szczególne zachowywanie ostrożności i przestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych. 

- Apeluję do wszystkich, szczególnie do osób, które zaplanowały swoją weekendową aktywność o to, aby w sposób ścisły przestrzegały zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcja, dystans i maseczki - ogłosił. 

Przyznał też, że osobiście uda się do Zakopanego, by przekonać się, czy zachowywane będą narzucone przez rząd obostrzenia. 

Obostrzenia zachowane?

- Bardzo zależy mi, żeby sytuacja z października i listopada nie wróciła - powiedział Łukasz Kmita podczas konferencji prasowej. 

Wojewoda zastrzegł, że dalsze decyzje dotyczące ewentualnego przywracania ograniczeń związanych z pandemią będą zależeć tylko i wyłącznie od postawy oraz dojrzałości, jaką wykażą się Polacy.  

- Od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, czy te obostrzenia, które zostały częściowo zdjęte na okres próbny dwóch tygodni, zostaną utrzymane - powiedział. 

W ubiegły weekend, tuż po zniesieniu części zakazów zarządzonych w związku z pandemią koronawirusa, do Zakopanego zjechało wielu turystów, którzy w skandaliczny sposób łamali narzucone obostrzenia - w internecie pojawiło się mnóstwo nagrań, na których zobaczyć możemy tańczących na Krupówkach ludzi, niezachowujących dystansu społecznego i niezasłaniających ust i nosa

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu nagrania "Pandemiczne Zakopane i rozbawione tłumy na Krupówkach", zamieszczonego na kanale YouTube Tygodnika Podhalańskiego - youtube.com/Tygodnik Podhalanski)

Źródło: rmf24.pl, Tygodnik Podhalański

Artykuły polecane przez redakcję WTV: