Zakonnice karty wyborcze. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Zakonnice wypełniały karty wyborcze za starsze kobiety. 100 proc. głosów na jednego kandydata

Zakonnice przejęły karty wyborcze zależące do seniorek. Podopieczne Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we wsi Święta Katarzyna straciły prawo do poparcia swojego kandydata. Ujawniono nagrania, które poważnie obciążyły tamtejsze siostry. Andrzej Duda otrzymał tam 100% poparcia.

Wyjaśnijmy, że w małej miejscowości Święta Katarzyna funkcjonuje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez siostry zakonne. "Gazeta Wyborcza" informuje, że od 2010 roku w każdych wyborach organizowanych na terenie placówki, wygrywają przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Zdarzenie to mogłoby nie budzić niepokoju, gdyby nie fakt, że w ostatnim głosowaniu na terenie sąsiednich okręgów wygrywał Rafał Trzaskowski. Reporterzy odkryli, że siostry zakonne mogą wykorzystywać niepełnosprawności oraz zaburzenia seniorek, aby wesprzeć polityków Zjednoczonej Prawicy.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Zakonnice zabrały karty wyborcze i zagłosowały za seniorki. Andrzej Duda otrzymał 100% poparcia

Domy Pomocy Społecznej, areszty, pokłady statków oraz zakłady psychiatryczne stanowią osobne okręgi wyborcze. Osoby przebywające w wymienionych miejscach nie mogą lub nie powinny samodzielnie udawać się na głosowanie, więc tworzone są osobne komisje tak, aby każdy mógł oddać swój głos. "Gazeta Wyborcza" tłumaczy, że w ZOL znajduje się aż kilkadziesiąt kobiet o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. W pierwsze turze głosowania Andrzej Duda otrzymał 98% poparcia. W drugiej zaś na kartach wyborczych widniało jedynie nazwisko obecnie urzędującego prezydenta. 

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

Jedna z pracowniczek zakładu w Świętej Katarzynie przekazała redakcji "Gazety Wyborczej" niepokojące nagranie. Wynika z niego, że część schorowanych mieszkanek zakładu nie miało pojęcia, na kogo oddało swój głos. Część kobiet nie jest w stanie pisać. Pokazywały jedynie, którego kandydata należy zaznaczyć na karcie wyborczej. Druga grupa pensjonariuszek nie wiedziało nawet, kto startuje w wyścigu do Pałacu Namiestnikowskiego. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" deklarują, że zakonnice wypełniały materiały przeznaczone dla seniorek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość 2. Starsze małżeństwo trzymało psy w miskach. Zwierzęta miały zablokowane wyjścia przez kraty dociśnięte cegłami 3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe

Zakonnice w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podtrzymują swoją niewinność. Kierowniczka zakładu wskazała, że przebywa na urlopie. Potwierdziła jednak, że za organizację wyborów odpowiedzialna była siostra Bernardetta. Okazuje się, że o nieprawidłowościach informowano już wcześniej. - Po ostatnich wyborach parlamentarnych zgłosiła się do nas jedna z pracujących tam opiekunek. Była wzburzona, bo podczas głosowania siostry pobierały karty do głosowania, a następnie instruowały, na kogo oddać głos - mówiła dla "Gazety Wyborczej" Elżbieta Białach z Obserwatorium Wyborczego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje. Sytuacja jest trudna do opanowania

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Newsweek]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!