wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zakonnica Beata wulgarnie "wyjaśnia", skąd wzięła się tęczowa flaga. Opublikowano pełnie nienawiści słowa

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zakonnica mówiąca o fladze LGBT wskazała, "skąd wzięła się ta szmata". Siostra zakonna przekonywała, że "katolicka" tęczowa flaga ma 7 kolorów, a jeden z nich aktywiści LGBT usunęli bynajmniej nieprzypadkowo. Wpisem zaint

Sprawę wpisu zakonnicy imieniem Beata postanowili nagłośnić przedstawiciele OMZRiK. Nie zamierzają jednak składać zawiadomienia w tej sprawie. "Nie będziemy tego ścigać, bo wg nas nie można »znieważyć» symboli. Można człowieka. Ale czy siostrze nie jest wstyd? Tak zwyczajnie, po ludzku?", czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zakonnica o "szmacie LGBT"

"Dla tych, co nie wiedzą, skąd ta szmata się wzięła", czytamy we wpisie siostry zakonnej, która udostępniła grafikę okraszoną apelem: "Nie myl biblijnej 7-kolorowej tęczy z 6-kolorową szmatą LGBT". Liczba kolorów na fladze ma zdaniem zakonnicy fundamentalne, jak się okazuje, znaczenie. Po lewo znaleźliśmy flagę "właściwą". Po prawej zaś ową szmatę, która ma wiązać się z samym szatanem.

Lewa, jak dowiadujemy się z grafiki, to tęcza przymierza noahickiego, która symbolizuje siedem przykazań, jakie Bóg dał ludzkości po potopie. W tym: zakaz jedzenia części żyjącego zwierzęcia, zakaz złorzeczenia Bogu, zakaz kradzieży (rabowania), zakaz bałwochwalstwa, zakaz mordowania, zakaz niemoralnych stosunków seksualnych (to, rzecz jasna, okaże się niezwykle istotne) oraz nakaz sądów do egzekwowania poprzednich praw.

Na fladze LBGT usunięto jeden z kolorów tęczy. Jak wskazano, jedną z dwóch fioletowych barw, odpowiedzialną – a jakże – za zakaz "niemoralnych stosunków seksualnych". Dalej rzecz przedstawia się jeszcze ciekawiej. Wchodzimy bowiem w przedziwną symbolikę czy też numerologię. Liczba kolorów najwyraźniej nie jest bowiem przypadkowa. Liczba 7 ma symbolizować doskonałość i świętość, w tym 7 dni pełnego stworzenia świata, oraz wiązać się ze świętami, błogosławieństwami i żydowskimi tradycjami, "a nawet szczęściem". Liczba 6 ma być z kolei zaprzeczeniem świętości, symbolizować niedoskonałość i braku pełni oraz – uwaga! – być tzw. małym szatanem. Wskazano, że "duży szatan" to "666".

Oburzenia opublikowanym wpisem nie kryją użytkownicy internetu. "I to właśnie osoby duchowne powinny świecić przykładem dla tych świeckich, a tu jednak z przykładnym życiem i zachowaniem to oni nie mają nic wspólnego", czytamy na profilu OMZRiK.

Źródło: facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >