Zakonnica mówiąca o fladze LGBT wskazała, "skąd wzięła się ta szmata".. (zdj. ilustr.) pexels.com/Mathieu Acker
Źródło: (zdj. ilustr.) pexels.com/Mathieu Acker
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Sierpnia 2020

Zakonnica Beata wulgarnie "wyjaśnia", skąd wzięła się tęczowa flaga. Opublikowano pełnie nienawiści słowa

Zakonnica mówiąca o fladze LGBT wskazała, "skąd wzięła się ta szmata". Siostra zakonna przekonywała, że "katolicka" tęczowa flaga ma 7 kolorów, a jeden z nich aktywiści LGBT usunęli bynajmniej nieprzypadkowo. Wpisem zainteresowali się już przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Sprawę wpisu zakonnicy imieniem Beata postanowili nagłośnić przedstawiciele OMZRiK. Nie zamierzają jednak składać zawiadomienia w tej sprawie. "Nie będziemy tego ścigać, bo wg nas nie można »znieważyć» symboli. Można człowieka. Ale czy siostrze nie jest wstyd? Tak zwyczajnie, po ludzku?", czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zakonnica o "szmacie LGBT"

"Dla tych, co nie wiedzą, skąd ta szmata się wzięła", czytamy we wpisie siostry zakonnej, która udostępniła grafikę okraszoną apelem: "Nie myl biblijnej 7-kolorowej tęczy z 6-kolorową szmatą LGBT". Liczba kolorów na fladze ma zdaniem zakonnicy fundamentalne, jak się okazuje, znaczenie. Po lewo znaleźliśmy flagę "właściwą". Po prawej zaś ową szmatę, która ma wiązać się z samym szatanem.

Lewa, jak dowiadujemy się z grafiki, to tęcza przymierza noahickiego, która symbolizuje siedem przykazań, jakie Bóg dał ludzkości po potopie. W tym: zakaz jedzenia części żyjącego zwierzęcia, zakaz złorzeczenia Bogu, zakaz kradzieży (rabowania), zakaz bałwochwalstwa, zakaz mordowania, zakaz niemoralnych stosunków seksualnych (to, rzecz jasna, okaże się niezwykle istotne) oraz nakaz sądów do egzekwowania poprzednich praw.

Na fladze LBGT usunięto jeden z kolorów tęczy. Jak wskazano, jedną z dwóch fioletowych barw, odpowiedzialną – a jakże – za zakaz "niemoralnych stosunków seksualnych". Dalej rzecz przedstawia się jeszcze ciekawiej. Wchodzimy bowiem w przedziwną symbolikę czy też numerologię. Liczba kolorów najwyraźniej nie jest bowiem przypadkowa. Liczba 7 ma symbolizować doskonałość i świętość, w tym 7 dni pełnego stworzenia świata, oraz wiązać się ze świętami, błogosławieństwami i żydowskimi tradycjami, "a nawet szczęściem". Liczba 6 ma być z kolei zaprzeczeniem świętości, symbolizować niedoskonałość i braku pełni oraz – uwaga! – być tzw. małym szatanem. Wskazano, że "duży szatan" to "666".

Zakonnica o

Oburzenia opublikowanym wpisem nie kryją użytkownicy internetu. "I to właśnie osoby duchowne powinny świecić przykładem dla tych świeckich, a tu jednak z przykładnym życiem i zachowaniem to oni nie mają nic wspólnego", czytamy na profilu OMZRiK.

Źródło: facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych