Zakonnica mówiąca o fladze LGBT wskazała, "skąd wzięła się ta szmata".. (zdj. ilustr.) pexels.com/Mathieu AckerŹródło: (zdj. ilustr.) pexels.com/Mathieu Acker
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Sierpnia 2020

Zakonnica Beata wulgarnie "wyjaśnia", skąd wzięła się tęczowa flaga. Opublikowano pełnie nienawiści słowa

Zakonnica mówiąca o fladze LGBT wskazała, "skąd wzięła się ta szmata". Siostra zakonna przekonywała, że "katolicka" tęczowa flaga ma 7 kolorów, a jeden z nich aktywiści LGBT usunęli bynajmniej nieprzypadkowo. Wpisem zainteresowali się już przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Sprawę wpisu zakonnicy imieniem Beata postanowili nagłośnić przedstawiciele OMZRiK. Nie zamierzają jednak składać zawiadomienia w tej sprawie. "Nie będziemy tego ścigać, bo wg nas nie można »znieważyć» symboli. Można człowieka. Ale czy siostrze nie jest wstyd? Tak zwyczajnie, po ludzku?", czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Po 15 latach została zwolniona z TVP. Sposób, w jaki ją poinformowano, załamujePo 15 latach została zwolniona z TVP. Sposób, w jaki ją poinformowano, załamujeCzytaj dalej

Zakonnica o "szmacie LGBT"

"Dla tych, co nie wiedzą, skąd ta szmata się wzięła", czytamy we wpisie siostry zakonnej, która udostępniła grafikę okraszoną apelem: "Nie myl biblijnej 7-kolorowej tęczy z 6-kolorową szmatą LGBT". Liczba kolorów na fladze ma zdaniem zakonnicy fundamentalne, jak się okazuje, znaczenie. Po lewo znaleźliśmy flagę "właściwą". Po prawej zaś ową szmatę, która ma wiązać się z samym szatanem.

Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"Czytaj dalej

Lewa, jak dowiadujemy się z grafiki, to tęcza przymierza noahickiego, która symbolizuje siedem przykazań, jakie Bóg dał ludzkości po potopie. W tym: zakaz jedzenia części żyjącego zwierzęcia, zakaz złorzeczenia Bogu, zakaz kradzieży (rabowania), zakaz bałwochwalstwa, zakaz mordowania, zakaz niemoralnych stosunków seksualnych (to, rzecz jasna, okaże się niezwykle istotne) oraz nakaz sądów do egzekwowania poprzednich praw.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

Na fladze LBGT usunięto jeden z kolorów tęczy. Jak wskazano, jedną z dwóch fioletowych barw, odpowiedzialną – a jakże – za zakaz "niemoralnych stosunków seksualnych". Dalej rzecz przedstawia się jeszcze ciekawiej. Wchodzimy bowiem w przedziwną symbolikę czy też numerologię. Liczba kolorów najwyraźniej nie jest bowiem przypadkowa. Liczba 7 ma symbolizować doskonałość i świętość, w tym 7 dni pełnego stworzenia świata, oraz wiązać się ze świętami, błogosławieństwami i żydowskimi tradycjami, "a nawet szczęściem". Liczba 6 ma być z kolei zaprzeczeniem świętości, symbolizować niedoskonałość i braku pełni oraz – uwaga! – być tzw. małym szatanem. Wskazano, że "duży szatan" to "666".

Zakonnica o

Oburzenia opublikowanym wpisem nie kryją użytkownicy internetu. "I to właśnie osoby duchowne powinny świecić przykładem dla tych świeckich, a tu jednak z przykładnym życiem i zachowaniem to oni nie mają nic wspólnego", czytamy na profilu OMZRiK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

Źródło: facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych