Zakonnica nie żyje. (zdj. ill.) Pixabay/armonyapeb_tkŹródło: (zdj. ill.) Pixabay/armonyapeb_tk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Czerwca 2020

Najgorszy scenariusz stał się rzeczywistością. Nie żyje zakażona zakonnica, tragiczne doniesienia

Zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach nie żyje. Była zakażona koronawirusem. Zakażenie potwierdzone zostało łącznie u 30 sióstr z domu zakonnego. Wszystko zaczęło się w niedzielę, kiedy wykryto tam ognisko. Informację o śmierci jednej z zakonnic przekazało RMF FM.

Jak poinformowała w niedzielę siostra przełożona Aleksadna Leki, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 30 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach. 4 z nich trafiły do szpitala.

GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyćGW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Zakonnica z Katowic nie żyje. Była zakażona koronawirusem

Zmarła zakażona koronawirusem zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach. W tym klasztorze w niedzielę wykryto ognisko zakażeń. COVID-19 stwierdzono aż u 30 zakonnic. W sumie w domu mieszka 40 sióstr, większość z nich to osoby w podeszłym wieku. Cztery siostry zakonne w wyniku ciężkiego przebiegu choroby i zagrożenia życia zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich zmarła we wtorek. Miała 89 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
2. Chiny potwierdziły. Okropny skandal. Świat przeciera oczy z niedowierzania

Z informacji uzyskanych przez RMF FM i PAP wiadomo, że pozostałe zakażone zakonnice przebywają w izolacji i ich życiu nie powinno zagrażać niebezpieczeństwo. - Siostry, które pozostały w domu, są ogólnie w dobrym stanie. Przebywamy na kwarantannie, osobno te z wynikiem ujemnym, osobno z dodatnim - powiedziała siostra przełożona.

Jak informuje Dziennik Zachodni, większość zakonnic przechodzi chorobę łagodnie, a trzy spośród nich ciężej i muszą pozostać w szpitalu. Sytuacja jest pod kontrolą. - W tej chwili sytuacja jest opanowana i choć u kilku sióstr występują objawy, to nie są to stany zagrażające życiu - powiedziała Aleksandra Leki, siostra przełożona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści dla wszystkich opalających dom węglem. Od 1 lipca nowy zakaz, grozi nawet pozbawienie wolności
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa 

Źródło: RMF FM / PAP / Polsat News / Dziennik Zachodni