Zabrze ginekolog. (zdj. il.) PxHereŹródło: (zdj. il.) PxHere
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Lipca 2020

Zabrze. Pacjentki mu zaufały, bezwzględnie je wykorzystał. Ginekolog niewyobrażalnie skrzywdził dziesiątki kobiet, okropna historia

Zabrze. Uznany ginekolog miał latami molestować i gwałcić swoje pacjentki. Jego ofiarą padło co najmniej 26 kobiet. Lekarz usłyszał wyrok. Został skazany na 15 lat więzienia. Ponadto ma wypłacić zadośćuczynienie każdej ze swoich ofiar. Relacje skrzywdzonych kobiet są szokujące. Nie mieści się w głowie, że takie zdarzenia naprawdę miały miejsce za zamkniętymi drzwiami gabinetu. O sprawie donosi "Super Express".

Jak informuje "Super Express", Monzer M., ginekolog z Zabrza, został skazany na 15 lat więzienia. Wobec swoich pacjentek miał dopuszczać się czynów o charakterze molestowania seksualnego oraz gwałtów. W sumie jego ofiarą padło co najmniej 26 kobiet. Lekarz zobowiązany jest do wypłaty zadośćuczynienia pokrzywdzonym. Wyrok nie jest prawomocny.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Zabrze. Ginekolog miał molestować i gwałcić swoje pacjentki. Lekarz został skazany

O sprawie kontrowersyjnego ginekolog z Zabrza, Monzera M. zrobiło się głośno latem 2018 roku za sprawą kobiety, która zgłosiła swoją krzywdę na policję. Przerażona pacjentka opisała, jak wyglądała jej wizyta. Następnie swoje milczenie postanowiły przerwać inne pokrzywdzone kobiety. Pod adresem mężczyzny padły mocne oskarżenia, m.in. o gwałt, molestowanie oraz inne czynności seksualne.

W sierpniu 2018 roku doszło do tymczasowego zatrzymania ginekologa. Wówczas ustalono, że do opisywanych przestępstw o charakterze seksualnym dochodzić miało w latach 2016-2018, a jego ofiarą miało paść co najmniej 26 kobiet. Mężczyzna nie chciał przyznać się do stawianych mu zarzutów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński ostatecznie odda władzę w PiS? Media podały konkretną datę, to szybciej, niż mogło się wydawać
2. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje

Jak informuje "Super Express", proces sądowy w sprawie Monzera M. zakończył się w czerwcu 2020 roku. Ginekolog usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Przez tyle samo lat nie może wykonywać swojego zawodu. Ponadto ginekolog ma wypłacić poszkodowanym kobietom zadośćuczynienie o łącznej kwocie 345 tys. złotych. Wyrok sądu nie jest prawomocny i istnieje możliwość odwołania się od niego.

Jak wynika z ustaleń śledczych, Monzer M. krzywdził swoje ofiary przez aż 14 lat. W toku śledztwa okazało się, że jego przestępstwa przypadały na większy okres lat - od 2004 do 2018 roku, a nie jedynie w latach 2016-2018, jak ustalono wcześniej. Przez ten czas ginekolog skrzywdził co najmniej 26 kobiet molestując je, gwałcąc lub doprowadzając do "innych czynności seksualnych". Do tych czynów miało dochodzić w jego prywatnych gabinetach w Zabrzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwie osoby nie żyją. Kierowca uderzył w drzewo podczas wyprzedzania
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Podatek od smartfonów czyli opłata reprograficzna. Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie

Źródło: Super Express / gazeta.pl