Zabawa w chowanego. Pixabay/weldertŹródło: Pixabay/weldert
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Maja 2020

"Ręką, którą mnie dotykał, rozdawał komunię świętą". Ofiara znanego księdza ze szczegółami opowiedziała o swoim koszmarze

"Zabawa w chowanego", podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", zgromadziła przed ekranami miliony Polek i Polaków. Wśród widzów znalazły się osoby, których historie były równie tragiczne, co bohaterów produkcji. Jedną z nich jest pan Tomasz, który na łamach "Głosu Wielkopolski" ujawnił własne doświadczenia z ks. Arkadiuszem H.

O duchownym zrobiło się głośno za sprawą "Zabawy w chowanego". Arkadiusz H. wykorzystywał dwóch bohaterów filmu, kiedy byli dziećmi. Nawet wtedy, kiedy ich rodzice przebywali w tym samym budynku.

“Trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza”. Zatrważające pogróżki wobec posłanki, sprawa zakończy się w sądzie“Trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza”. Zatrważające pogróżki wobec posłanki, sprawa zakończy się w sądzieCzytaj dalej

"Zabwa w chowanego" ośmieliła Pana Tomasza

Teraz "Głos Wielkopolski" ujawnia świadectwo kolejnego mężczyzny, którego wykorzystywał ksiądz. Pan Tomasz przerwał milczenie po obejrzeniu filmu braci Sekielskich. Na Arkadiusza H. natrafił, mając 15/16 lat. Należał do wspólnoty młodzieżowej w Koźminie Wielkopolskim.

Duchowny miał, zdaniem pana Tomasza, dwie twarze. Jedna z nich należała do cenionego w okolicy duchownego, organizującego imprezy i wydarzenia religijne. Druga - do oprawcy. Tomasza po raz pierwszy wykorzystać miał w domu parafialnym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

 - Nie wiedziałem co się dzieje. Zaczął mnie całować, wkładać język w moje usta. W moim sercu pojawił się lęk i strach. Nie wiedziałem co mam zrobić. Byłem wtedy osobą zamkniętą w sobie, lękliwą. Nic nie mówiłem. Nagle poczułem, że rozpina mi rozporek od spodni. Włożył mi rękę w majtki i zaczął mnie masturbować. Następnie rozpinał swój i kazał mi robić to samo jemu. Ja jednak tego nie robiłem. Czułem obrzydzenie. Po wszystkim wychodził do łazienki żeby się masturbować. Potem wracał i rozmawiał ze mną jak gdyby nigdy nic. Mówił do mnie: - Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu - opowiedział w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".

Molestowanie przez księdza odcisnęło piętno na psychice mężczyzny, który prawdę wyznał dopiero teraz, po 30 latach. Tomasz musi leczyć zespół stresu pourazowego. Jak wyznał w wywiadzie, jedną z najbardziej porażających okoliczności czynów, których dopuszczał się H., był fakt, iż jeszcze tego samego dnia rozdawał komunię świętą.

Pan Tomasz twierdzi, że sprawa od samego początku zamiatana była pod dywan. Gdyby mógł zwrócić się do innych młodych mężczyzn, doświadczających tego rodzaju przemocy, powiedziałby im: Nie lękajcie się. Nie zabierajcie tej tajemnicy z sobą do grobu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Porażające sceny w Chinach. Wszystko nagrali, filmy są w sieci, aż trudno uwierzyć