wtv.pl
Zabawa w chowanego

Pixabay/weldert

"Ręką, którą mnie dotykał, rozdawał komunię świętą". Ofiara znanego księdza ze szczegółami opowiedziała o swoim koszmarze

29 Maja 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

"Zabawa w chowanego", podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", zgromadziła przed ekranami miliony Polek i Polaków. Wśród widzów znalazły się osoby, których historie były r&

O duchownym zrobiło się głośno za sprawą "Zabawy w chowanego". Arkadiusz H. wykorzystywał dwóch bohaterów filmu, kiedy byli dziećmi. Nawet wtedy, kiedy ich rodzice przebywali w tym samym budynku.

"Zabwa w chowanego" ośmieliła Pana Tomasza

Teraz "Głos Wielkopolski" ujawnia świadectwo kolejnego mężczyzny, którego wykorzystywał ksiądz. Pan Tomasz przerwał milczenie po obejrzeniu filmu braci Sekielskich. Na Arkadiusza H. natrafił, mając 15/16 lat. Należał do wspólnoty młodzieżowej w Koźminie Wielkopolskim.

Duchowny miał, zdaniem pana Tomasza, dwie twarze. Jedna z nich należała do cenionego w okolicy duchownego, organizującego imprezy i wydarzenia religijne. Druga - do oprawcy. Tomasza po raz pierwszy wykorzystać miał w domu parafialnym.

 - Nie wiedziałem co się dzieje. Zaczął mnie całować, wkładać język w moje usta. W moim sercu pojawił się lęk i strach. Nie wiedziałem co mam zrobić. Byłem wtedy osobą zamkniętą w sobie, lękliwą. Nic nie mówiłem. Nagle poczułem, że rozpina mi rozporek od spodni. Włożył mi rękę w majtki i zaczął mnie masturbować. Następnie rozpinał swój i kazał mi robić to samo jemu. Ja jednak tego nie robiłem. Czułem obrzydzenie. Po wszystkim wychodził do łazienki żeby się masturbować. Potem wracał i rozmawiał ze mną jak gdyby nigdy nic. Mówił do mnie: - Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu - opowiedział w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".

Molestowanie przez księdza odcisnęło piętno na psychice mężczyzny, który prawdę wyznał dopiero teraz, po 30 latach. Tomasz musi leczyć zespół stresu pourazowego. Jak wyznał w wywiadzie, jedną z najbardziej porażających okoliczności czynów, których dopuszczał się H., był fakt, iż jeszcze tego samego dnia rozdawał komunię świętą.

Pan Tomasz twierdzi, że sprawa od samego początku zamiatana była pod dywan. Gdyby mógł zwrócić się do innych młodych mężczyzn, doświadczających tego rodzaju przemocy, powiedziałby im: Nie lękajcie się. Nie zabierajcie tej tajemnicy z sobą do grobu.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >