wtv.pl
Zabawa w chowanego

Pixabay/weldert

"Ręką, którą mnie dotykał, rozdawał komunię świętą". Ofiara znanego księdza ze szczegółami opowiedziała o swoim koszmarze

29 Maja 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

"Zabawa w chowanego", podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", zgromadziła przed ekranami miliony Polek i Polaków. Wśród widzów znalazły się osoby, których historie były r&

O duchownym zrobiło się głośno za sprawą "Zabawy w chowanego". Arkadiusz H. wykorzystywał dwóch bohaterów filmu, kiedy byli dziećmi. Nawet wtedy, kiedy ich rodzice przebywali w tym samym budynku.

"Zabwa w chowanego" ośmieliła Pana Tomasza

Teraz "Głos Wielkopolski" ujawnia świadectwo kolejnego mężczyzny, którego wykorzystywał ksiądz. Pan Tomasz przerwał milczenie po obejrzeniu filmu braci Sekielskich. Na Arkadiusza H. natrafił, mając 15/16 lat. Należał do wspólnoty młodzieżowej w Koźminie Wielkopolskim.

Duchowny miał, zdaniem pana Tomasza, dwie twarze. Jedna z nich należała do cenionego w okolicy duchownego, organizującego imprezy i wydarzenia religijne. Druga - do oprawcy. Tomasza po raz pierwszy wykorzystać miał w domu parafialnym.

 - Nie wiedziałem co się dzieje. Zaczął mnie całować, wkładać język w moje usta. W moim sercu pojawił się lęk i strach. Nie wiedziałem co mam zrobić. Byłem wtedy osobą zamkniętą w sobie, lękliwą. Nic nie mówiłem. Nagle poczułem, że rozpina mi rozporek od spodni. Włożył mi rękę w majtki i zaczął mnie masturbować. Następnie rozpinał swój i kazał mi robić to samo jemu. Ja jednak tego nie robiłem. Czułem obrzydzenie. Po wszystkim wychodził do łazienki żeby się masturbować. Potem wracał i rozmawiał ze mną jak gdyby nigdy nic. Mówił do mnie: - Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu - opowiedział w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".

Molestowanie przez księdza odcisnęło piętno na psychice mężczyzny, który prawdę wyznał dopiero teraz, po 30 latach. Tomasz musi leczyć zespół stresu pourazowego. Jak wyznał w wywiadzie, jedną z najbardziej porażających okoliczności czynów, których dopuszczał się H., był fakt, iż jeszcze tego samego dnia rozdawał komunię świętą.

Pan Tomasz twierdzi, że sprawa od samego początku zamiatana była pod dywan. Gdyby mógł zwrócić się do innych młodych mężczyzn, doświadczających tego rodzaju przemocy, powiedziałby im: Nie lękajcie się. Nie zabierajcie tej tajemnicy z sobą do grobu.

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >