wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Ksiądz nie jest śmiertelnikiem, nie jesteśmy równi wobec prawa". Nagranie duchownego z jego reakcją na film Sekielskich podbija sieć

26 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich wywołała w społeczeństwie olbrzymi sprzeciw wobec tego jak w Kościele Rzymskokatolickim traktuje się księży-pedofilów. Sprawa księdza Andrzeja H. jest dowodem na nieudolność hierarchów w przec

Zdaniem Woźnickiego wszystkie sprawy karne dotyczące księży powinny być procedowane wyłącznie przez sądy kościelne. Homilię na ten temat wygłosił podczas mszy.

"Zabawa w chowanego" atakuje Kościół?

- Ksiądz winien iść pod osąd Kościoła i kościelnego sądu. Bo tak kazała katolicka wiara. Budować takie instytucje. Włącznie z więzieniami dla księży. - mówił - Bo mimo wszystko ten, który tej zbrodni się dokonał, to jest ksiądz, jest wyświęcony. I w związku z tym karanie jego nie idzie na linii „to taki sam śmiertelnik jak ja”, bo tak myśli liberał, nigdy nie Katolik. - tłumaczył zgromadzonym na mszy wiernym. 

Podkreślał także wyjątkowość księży, ich uprzywilejowanie - Nie jesteśmy równi wobec prawa. W związku z tym karanie człowieka nie może narażać, zagrażać, uderzać w instytucję ziemską. A taki sposób potraktowania tych kapłanów i każdych innych uderza w Kościół. - mówił. 

Prawdopodobnie zdawał sobie sprawę z tego jakie kontrowersje wywołają jego słowa - Jak powiesz dzisiaj, że ksiądz pedofil nie powinien być sądzony przez państwowy sąd, to już jesteś wrogiem społeczeństw - stwierdził. Cała homilia poświęcona była temu jak - zdaniem księdza - brutalnie zaatakowany przez braci Sekielskich został polski Kościół.  

Kodeks Prawa Kanonicznego nie przewiduje obecnie za pedofilię żadnych kar wykraczających poza wydalenie ze stanu kapłańskiego. Nie ma w nim również instytucji pozbawienia wolności. 

Całe nagranie obejrzycie [tutaj].

Źródło: twitter.com/boklazec

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >