Zabawa w chowanego. twitter.com/boklazecŹródło: twitter.com/boklazec
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Maja 2020

"Ksiądz nie jest śmiertelnikiem, nie jesteśmy równi wobec prawa". Nagranie duchownego z jego reakcją na film Sekielskich podbija sieć

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich wywołała w społeczeństwie olbrzymi sprzeciw wobec tego jak w Kościele Rzymskokatolickim traktuje się księży-pedofilów. Sprawa księdza Andrzeja H. jest dowodem na nieudolność hierarchów w przeciwdziałaniu pedofilii. Nie przeszkadza to księdzu Michałowi Woźnickiemu uważać, że takie sprawy nie powinny być załatwiane przy udziale państwa.

Zdaniem Woźnickiego wszystkie sprawy karne dotyczące księży powinny być procedowane wyłącznie przez sądy kościelne. Homilię na ten temat wygłosił podczas mszy.

Andrzej Duda przeprosił za Andrzej Duda przeprosił za "rodaków, którzy zachowali się podle". Mocne słowa prezydentaCzytaj dalej

"Zabawa w chowanego" atakuje Kościół?

- Ksiądz winien iść pod osąd Kościoła i kościelnego sądu. Bo tak kazała katolicka wiara. Budować takie instytucje. Włącznie z więzieniami dla księży. - mówił - Bo mimo wszystko ten, który tej zbrodni się dokonał, to jest ksiądz, jest wyświęcony. I w związku z tym karanie jego nie idzie na linii „to taki sam śmiertelnik jak ja”, bo tak myśli liberał, nigdy nie Katolik. - tłumaczył zgromadzonym na mszy wiernym. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy
2. Biedronka rusza z promocją na Dzień Dziecka. Za każde wydane 50 zł czeka cię miła niespodzianka

Podkreślał także wyjątkowość księży, ich uprzywilejowanie - Nie jesteśmy równi wobec prawa. W związku z tym karanie człowieka nie może narażać, zagrażać, uderzać w instytucję ziemską. A taki sposób potraktowania tych kapłanów i każdych innych uderza w Kościół. - mówił. 

Prawdopodobnie zdawał sobie sprawę z tego jakie kontrowersje wywołają jego słowa - Jak powiesz dzisiaj, że ksiądz pedofil nie powinien być sądzony przez państwowy sąd, to już jesteś wrogiem społeczeństw - stwierdził. Cała homilia poświęcona była temu jak - zdaniem księdza - brutalnie zaatakowany przez braci Sekielskich został polski Kościół.  

Kodeks Prawa Kanonicznego nie przewiduje obecnie za pedofilię żadnych kar wykraczających poza wydalenie ze stanu kapłańskiego. Nie ma w nim również instytucji pozbawienia wolności. 

Całe nagranie obejrzycie [tutaj].

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Niezwykła anomalia pogodowa w polskich Tatrach. Turyści nie mogą uwierzyć

Źródło: twitter.com/boklazec