wtv.pl > Świat > Wypadek autokaru w Chorwacji. 10 osób nie żyje, a ponad 40 wymagało hospitalizacji
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Wypadek autokaru w Chorwacji. 10 osób nie żyje, a ponad 40 wymagało hospitalizacji

W Chorwacji doszło do wypadku autokaru, nie żyje 10 osób
screen YouTube.com/La Voce del Popolo

Tragiczny wypadek autokaru w Chorwacji. Nie żyje 10 osób, a ponad 40 zostało rannych. Doniesienia o makabrycznych zderzeniu obiegły świat. Dlaczego autobus jadący z Niemiec znalazł się w rowie?

Na miejscu pracują jeszcze służby, a medycy opiekują się osobami poszkodowanymi. Pewne jest, że aż 10 osób jadącym autobusem nie żyje.

Wypadek autokaru w Chorwacji okazał się tragiczny w skutkach. Celem podróży była Prsztinia w Kosowie.

W sieci pojawiły się zdjęcia i nagranie z miejsca wypadku. Pokazują one, że skala zniszczeń pojazdu jest ogromna. Wciąż nie jest jeszcze jasne, dlaczego doszło do zdarzenia.

Chorwacja: 10 osób nie żyje, ponad 40 hospitalizowanych po wypadku autokaru

La Voce del Popolo zamieściło nagranie pokazujące działania służb na autostradzie w pobliżu miasta Slavonski Brod. Znajduje się ono we wschodniej części Chorwacji.

Na filmie widać, jak autokar wydobywany jest dźwigiem z rowu znajdującego się obok jezdni. Na zamkniętej trasie pełno jest służb, w tym karetek pogotowia.

- Pomoc medyczna została udzielona w sumie 45 osobom, wszystkie hospitalizowano - przekazał dr med. Josip Samardżić, dyrektor okręgowego szpitala, do którego trafili poszkodowani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Obecnie mówi się, że zginęło 10 osób. Nie jest jednak wykluczone, iż tragiczny bilans się zwiększy.

Skąd podróżował autobus?

Lokalne media powołują się na świadków, którzy wskazywali, iż tablice rejestracyjne na autobusie, który uległ wypadkowi, były kosowskie.

Wiadomo, iż trasa pojazdu rozpoczęła się we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. Skończyć miała się natomaist w kosowskiej Prisztinie.

Do zsunięcia się autokaru z chorwackiej autostrady doszło o godzinie 6 nad ranem w niedzielę. W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy jadący autostradą A3 muszą liczyć się z objazdami i utrudnieniami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: screen YouTube.com/La Voce del Popolo