wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wybory prezydenckie 2020. Ilu Polaków zagłosuje?

7 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wybory Prezydenckie 2020 w obliczu pandemii stanęły pod znakiem zapytania. Nieznany do dzisiaj termin ani sposób organizacji tego przedsięwzięcia znacznie wpłynął na pogorszenie się nastrojów społecznych. Poznaliśmy nieciekawe prognozy w spr

Sytuacja jaka utworzyła się wokół majowego głosowania zdezorientowała nawet samych polityków. Sejm wciąż nie zadecydował o losach ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych, a mimo to wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru pozwolić na przeprowadzenie ich w pierwszym terminie. Ostatnie oświadczenie liderów partii rządzącej wywołało falę pytań ze strony dziennikarzy oraz opinii publicznej. Niezwykle ciekawą kwestią okazał się poziom frekwencji wyborczej, który z czasem może znacząco ulec zmianie.

Wybory Prezydenckie 2020 przedmiotem zaskakującego sondażu

Na zlecenie redakcji "RMF FM" instytut United Surveys wykonał ciekawe badanie opinii publicznej. Tematem sondażu była, chęć pójścia na nadchodzące wybory zakładając, że odbyłyby się one 10 maja za pomocą korespondencji. W takiej sytuacji aż 58,8% Polek i Polaków dokonałoby bojkotu głosowania. Jedynie 38,1% ankietowanych wzięłoby udział w tym przedsięwzięciu. Jak podaje "RMF FM" powstała pewnego rodzaju tendencja, która wskazuje, że im później miałyby być zorganizowane wybory, tym wyższa byłaby ich frekwencja.

Gdyby zrealizował się scenariusz Jarosława Kaczyńskiego i jego koalicjanta wicepremiera Gowina to do urn poszlibyśmy w nadchodzące wakacje. Jak się okazuje, odłożenie wyborów prezydenckich w czasie sprzyja wzrostowi frekwencji. Z badania przedstawionego na łamach "RMF FM" wynika, że aż 68,8 respondentów wzięłoby udział w nadchodzącym głosowaniu. Prawie 12% zadeklarowało, że nie uda się na sierpniowe wybory zorganizowane w formie tradycyjnej. Przypomnijmy, że pomysł ten jest owocem kompromisu między liderami Zjednoczonej Prawicy. 

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >