Wybory Prezydenckie 2020 - ilu z nas weźmie w nich udział?. Jan Bielecki/ EastNewsŹródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Maja 2020

Wybory prezydenckie 2020. Ilu Polaków zagłosuje?

Wybory Prezydenckie 2020 w obliczu pandemii stanęły pod znakiem zapytania. Nieznany do dzisiaj termin ani sposób organizacji tego przedsięwzięcia znacznie wpłynął na pogorszenie się nastrojów społecznych. Poznaliśmy nieciekawe prognozy w sprawie prawdopodobnej frekwencji wyborczej. Ilu Polaków pójdzie do urn w tym roku?

Sytuacja jaka utworzyła się wokół majowego głosowania zdezorientowała nawet samych polityków. Sejm wciąż nie zadecydował o losach ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych, a mimo to wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru pozwolić na przeprowadzenie ich w pierwszym terminie. Ostatnie oświadczenie liderów partii rządzącej wywołało falę pytań ze strony dziennikarzy oraz opinii publicznej. Niezwykle ciekawą kwestią okazał się poziom frekwencji wyborczej, który z czasem może znacząco ulec zmianie.

Niewyobrażalnie tragiczne, ciało dziecka finalnie odnaleziono na dnie studni. Kilka dni wcześniej zmarła młoda kobietaNiewyobrażalnie tragiczne, ciało dziecka finalnie odnaleziono na dnie studni. Kilka dni wcześniej zmarła młoda kobietaCzytaj dalej

Wybory Prezydenckie 2020 przedmiotem zaskakującego sondażu

Na zlecenie redakcji "RMF FM" instytut United Surveys wykonał ciekawe badanie opinii publicznej. Tematem sondażu była, chęć pójścia na nadchodzące wybory zakładając, że odbyłyby się one 10 maja za pomocą korespondencji. W takiej sytuacji aż 58,8% Polek i Polaków dokonałoby bojkotu głosowania. Jedynie 38,1% ankietowanych wzięłoby udział w tym przedsięwzięciu. Jak podaje "RMF FM" powstała pewnego rodzaju tendencja, która wskazuje, że im później miałyby być zorganizowane wybory, tym wyższa byłaby ich frekwencja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
2. Jedno ze świadczeń ZUS możesz pobrać aż 3 razy. W grę wchodzi nawet kilka tysięcy złotych

Gdyby zrealizował się scenariusz Jarosława Kaczyńskiego i jego koalicjanta wicepremiera Gowina to do urn poszlibyśmy w nadchodzące wakacje. Jak się okazuje, odłożenie wyborów prezydenckich w czasie sprzyja wzrostowi frekwencji. Z badania przedstawionego na łamach "RMF FM" wynika, że aż 68,8 respondentów wzięłoby udział w nadchodzącym głosowaniu. Prawie 12% zadeklarowało, że nie uda się na sierpniowe wybory zorganizowane w formie tradycyjnej. Przypomnijmy, że pomysł ten jest owocem kompromisu między liderami Zjednoczonej Prawicy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus zabija kolejną branżę. Zmiana dotknie wszystkich Polaków
  2. Tragedia na Mazowszu. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: RMF FM