Wybory prezydenckie. Jan Bielecki/ EastNewsŹródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Maja 2020

Uwaga, tylko do jutra będziecie mogli dopisać się do spisu wyborców. Ostatnia chwila za załatwienie formalności

Wybory prezydenckie w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Mimo propozycji bojkotu majowego wydarzenia wielu z nas wciąż chce wyrazić swoje polityczne sympatie za pomocą karty do głosowania. Wiemy, do kiedy można dopisywać się do spisu wyborców.

Nadchodzący czas podjęcia decyzji o tym, kto zostanie przyszłym prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, podzielił scenę polityczną na części. Poza Prawem i Sprawiedliwością nikt nie chcę przeprowadzenia głosowania w maju. Różnice zdań w tej sprawie występują zarówno w obozie władzy, jak i między partiami opozycyjnymi. Prawie każda organizacja polityczna w Polsce podała własny termin, zgodnie z którym powinno dojść do zorganizowania wyborów. W sprawie głosowania korespondencyjnego głos zabierało szerokie grono ekspertów z zakresu prawa oraz medycyny. 

Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"Czytaj dalej

Wybory prezydenckie: Postępujące przygotowania do przeprowadzenia elekcji

Na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej - gov.pl wydano niezwykle ważny komunikat w sprawie ostatecznego terminu dopisywania się do spisów wyborczych. Tylko do jutra mamy czas na zadecydowanie, czy będziemy głosowali w innym miejscu niż to, w którym jesteśmy zameldowani. Rządowa strona przypomina, aby nie zwlekać z przekazaniem informacji o naszym pobycie w dniu głosowania tak, abyśmy mogli bez większych utrudnień otrzymać możliwość wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Swoje wnioski możecie złożyć TU. Przypomnijmy, że dopisanie się do rejestru będzie obowiązywało tylko na okres najbliższych wyborów. Oznacza to, że na następne głosowanie będziemy przypisani do naszego macierzystego okręgu. Do zmian w sprawie miejsca, gdzie będziemy decydować o przyszłości Polski, należy pamiętać o panujących wymogach. E-dowód lub konto zaufane to rzeczy niezbędne, aby wprowadzić zmiany w spisie wyborców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa