wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP planuje debatę kandydatów na prezydenta. Już zaczęło się zamieszanie, szczegóły zaskakują

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wybory prezydenckie pozostają jednym z głównych tematów okrążających media. Mimo próśb opozycyjnych kandydatów, rząd nadal nie zdecydował się na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie głosowania na czas bezpieczny

Jak podaje Radio ZET, na antenie TVP1 odbędzie się debata kandydatów w wyborach prezydenckich. Telewizja Polska poinformowała Polską Agencję Prasową o planowanym na 6 maja wydarzeniu. Mają wziąć w nim udział "kandydaci na urząd prezydenta RP". Jak się jednak okazuje, nie wszyscy otrzymali zaproszenia.

Wybory prezydenckie: Biedroń i Bosak wezmą udział w temacie

Europoseł i rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan zapowiedział, że Andrzej Duda weźmie udział w debacie. Cytowany przez Radio ZET polityk zwrócił uwagę, że przed pięcioma laty Duda również wziął udział w wydarzeniu, mimo że wystąpienia odmówił ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Rzecznik sztabu prezydenta zapewnił, że nie będzie on unikał odpowiedzialności.

Potwierdzono także udział kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz Krzysztofa Bosaka. Pełnomocnik sztabu kandydata Konfederacji Witold Tumanowicz przekazał, że "Krzysztof Bosak stanie do każdej debaty, która zostanie zorganizowana przez telewizję publiczną czy komercyjną".

– Póki co nie wiemy jednak, czy w ogóle wybory się odbędą i w jakiej będą formie (...) Ale jeżeli debata kandydatów się odbędzie, to nie będziemy z niej rezygnować, jak niektórzy kandydaci z kampanii – zapewnił z kolei Tomasz Trela, szef sztabu Biedronia. To prawdopodobnie nawiązanie do decyzji kandydatki PO, która nawoływała do zbojkotowania majowego głosowania.

W tym miejscu warto wspomnieć, że sztaby zajmujących drugie i trzecie miejsce w przedwyborczych sondażach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza przekazały, iż nie otrzymały zaproszeń na planowane wydarzenie. Podobne doniesienia napłynęły z obozu Szymona Hołowni. "Do czasu otrzymania zaproszenia i konkretnej informacji ws. debaty nie będziemy się do tego odnosić", powiedziała Barbara Krysztofczyk, cytowana przez radiozet.pl.

Źródło: radiozet.pl

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Czarnecki pozostaje bezkarny. Prokuratura nadal zbiera dowody ws. podejrzenia wyłudzenia 100 tys. euro

Czytaj więcej >