Wybory prezydenckie: debata szykowana przez TVP. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Kwietnia 2020

TVP planuje debatę kandydatów na prezydenta. Już zaczęło się zamieszanie, szczegóły zaskakują

Wybory prezydenckie pozostają jednym z głównych tematów okrążających media. Mimo próśb opozycyjnych kandydatów, rząd nadal nie zdecydował się na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie głosowania na czas bezpieczny dla obywateli. Atmosferę zapewne podgrzeje również informacja o planowanej debacie przedwyborczej.

Jak podaje Radio ZET, na antenie TVP1 odbędzie się debata kandydatów w wyborach prezydenckich. Telewizja Polska poinformowała Polską Agencję Prasową o planowanym na 6 maja wydarzeniu. Mają wziąć w nim udział "kandydaci na urząd prezydenta RP". Jak się jednak okazuje, nie wszyscy otrzymali zaproszenia.

Lekarze murem za wybitnym ekspertem. Padł ofiarą ataków TVP, bo się sprzeciwiłLekarze murem za wybitnym ekspertem. Padł ofiarą ataków TVP, bo się sprzeciwiłCzytaj dalej

Wybory prezydenckie: Biedroń i Bosak wezmą udział w temacie

Europoseł i rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan zapowiedział, że Andrzej Duda weźmie udział w debacie. Cytowany przez Radio ZET polityk zwrócił uwagę, że przed pięcioma laty Duda również wziął udział w wydarzeniu, mimo że wystąpienia odmówił ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Rzecznik sztabu prezydenta zapewnił, że nie będzie on unikał odpowiedzialności.

Potwierdzono także udział kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz Krzysztofa Bosaka. Pełnomocnik sztabu kandydata Konfederacji Witold Tumanowicz przekazał, że "Krzysztof Bosak stanie do każdej debaty, która zostanie zorganizowana przez telewizję publiczną czy komercyjną".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pracownik sanepidu ujawnia, dostali z góry przykaz ws. wysokości wlepianych kar. Będziecie wściekli
2. Są ofiary i wielu rannych. Porażające wieści o meksykańskiej tragedii obiegły świat

– Póki co nie wiemy jednak, czy w ogóle wybory się odbędą i w jakiej będą formie (...) Ale jeżeli debata kandydatów się odbędzie, to nie będziemy z niej rezygnować, jak niektórzy kandydaci z kampanii – zapewnił z kolei Tomasz Trela, szef sztabu Biedronia. To prawdopodobnie nawiązanie do decyzji kandydatki PO, która nawoływała do zbojkotowania majowego głosowania.

W tym miejscu warto wspomnieć, że sztaby zajmujących drugie i trzecie miejsce w przedwyborczych sondażach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza przekazały, iż nie otrzymały zaproszeń na planowane wydarzenie. Podobne doniesienia napłynęły z obozu Szymona Hołowni. "Do czasu otrzymania zaproszenia i konkretnej informacji ws. debaty nie będziemy się do tego odnosić", powiedziała Barbara Krysztofczyk, cytowana przez radiozet.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nich
  2. Poseł: 500 plus nie powinno należeć się wszystkim. Wskazuje Polaków, którzy powinni je stracić
  3. Biedronka wprowadzi pewne zmiany. Chodzi o małych producentów
  4. Spadek w wykonywaniu testów? Minister Zdrowia się tłumaczy, czym było to spowodowane
  5. Co tam się dzieje? Gigantyczna kolejka pod sklepem na Wiejskiej, symboliczny widok
  6. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami

Źródło: radiozet.pl