Wybory na całkiem nowych zasadach głosowania? Niepokojące doniesienia.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Kwietnia 2020

RMF FM: PiS szykuje rewolucyjne wybory. Całkiem nowe zasady głosowania, niebezpieczne plany

Wybory 2020 na całkiem innych, nowych zasadach głosowania? Doniesienia podawane przez RMF FM są bardzo niepokojące. PiS swoje nowe zapisy ma wprowadzić do zgłoszonego już projektu, którym posłowie zajmą się najpewniej już jutro. Wiceminister potwierdza.

Głosowanie w wyborach prezydenckich tylko korespondencyjne, a lokale wyborcze całkowicie zamknięte. Niepokojące informacje uzyskane przez dziennikarzy RMF FM potwierdza także wicepremier Jacek Sasin. "Chcemy zaproponować rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że te wybory zostaną przeprowadzone wyłącznie drogą korespondencyjną" - przyznał polityk PiS w rozmowie z RMF FM.

TVP próbowało ratować swoje lekcje dla polskich uczniów. Skończyło się kolejną wpadką, która przebiła wszystkoTVP próbowało ratować swoje lekcje dla polskich uczniów. Skończyło się kolejną wpadką, która przebiła wszystkoCzytaj dalej

Wybory na całkiem nowych zasadach głosowania? Niepokojące doniesienia

Wiele wskazuje na to, że w tym roku, w związku z panującą epidemią, szykują się poważne zmiany w głosowaniu wyborcznym i nie wszystkim przypadnie to do gustu. Jak bowiem ustaliło RMF FM, 10 maja być może czekają nas wybory w pełni korespondencyjne. Rząd chce, abyśmy wybrali prezydenta listownie lub online.

Takie wybory byłoby pierwszymi w historii. Czy naprawdę dojdzie do całkowitego zamknięcia lokali wyborczych i nie będzie urn do głosowania? To z jednej strony może być bezpiecznym krokiem, gdyż ludzie nie będą musieli wychodzić z domów. Z drugiej jednak niesie za sobą ogromne ryzyko, związane z działaniami hakerów czy zwyczajnym kupowaniem głosów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo 

Jednak jak dotąd taka deklaracja ze strony rządu jeszcze nie padła. Mimo wszystko, jak wynika z informacji dziennikarzy RMF FM, politycy PiS już przesądzili o sprawie podczas wczorajszej narady kierownictwa partii, a nowy zapis ma trafić do projektu, który już został zgłoszony i posłowie zajmą się nim najpewniej jutro.

Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, niedopuszczalne jest dokonywanie w Kodeksie wyborczym znaczących zmian na pół roku przed wyborami. Rząd jednak najwyraźniej nie widzi w tym przeszkód.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania

Źródło: RMF FM