wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

RMF FM: PiS szykuje rewolucyjne wybory. Całkiem nowe zasady głosowania, niebezpieczne plany

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wybory 2020 na całkiem innych, nowych zasadach głosowania? Doniesienia podawane przez RMF FM są bardzo niepokojące. PiS swoje nowe zapisy ma wprowadzić do zgłoszonego już projektu, którym posłowie zajmą się najpewniej już jutro. Wiceminister potwie

Głosowanie w wyborach prezydenckich tylko korespondencyjne, a lokale wyborcze całkowicie zamknięte. Niepokojące informacje uzyskane przez dziennikarzy RMF FM potwierdza także wicepremier Jacek Sasin. "Chcemy zaproponować rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że te wybory zostaną przeprowadzone wyłącznie drogą korespondencyjną" - przyznał polityk PiS w rozmowie z RMF FM.

Wybory na całkiem nowych zasadach głosowania? Niepokojące doniesienia

Wiele wskazuje na to, że w tym roku, w związku z panującą epidemią, szykują się poważne zmiany w głosowaniu wyborcznym i nie wszystkim przypadnie to do gustu. Jak bowiem ustaliło RMF FM, 10 maja być może czekają nas wybory w pełni korespondencyjne. Rząd chce, abyśmy wybrali prezydenta listownie lub online.

Takie wybory byłoby pierwszymi w historii. Czy naprawdę dojdzie do całkowitego zamknięcia lokali wyborczych i nie będzie urn do głosowania? To z jednej strony może być bezpiecznym krokiem, gdyż ludzie nie będą musieli wychodzić z domów. Z drugiej jednak niesie za sobą ogromne ryzyko, związane z działaniami hakerów czy zwyczajnym kupowaniem głosów.

Jednak jak dotąd taka deklaracja ze strony rządu jeszcze nie padła. Mimo wszystko, jak wynika z informacji dziennikarzy RMF FM, politycy PiS już przesądzili o sprawie podczas wczorajszej narady kierownictwa partii, a nowy zapis ma trafić do projektu, który już został zgłoszony i posłowie zajmą się nim najpewniej jutro.

Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, niedopuszczalne jest dokonywanie w Kodeksie wyborczym znaczących zmian na pół roku przed wyborami. Rząd jednak najwyraźniej nie widzi w tym przeszkód.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >