Wybory 2020. Sterowanie widownią na wiecu Andrzeja Dudy. Twitter / Paweł ŻuchowskiŹródło: Twitter / Paweł Żuchowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Marca 2020

"Spontaniczne" reakcje wyborców Dudy na zakulisowym nagraniu. "Fajnie się tak wami steruje"

Wybory prezydenckie zbliżają się ogromnymi krokami. Zdaniem ekspertów będą one absolutnie kluczowe, nie dziwi zatem fakt, że doniesienia dotyczące kampanii kandydatów każdego dnia rozgrzewają media. Ostatnimi czasy poza oficjalnymi materiałami – dzięki internetowi – spływa na nas błogosławieństwo licznych "materiałów zza kulis", które rzucają nowe światło na "entuzjazm" wyborców.

Wczorajsze wydanie "Wiadomości" TVP obfitowało w doniesienia z konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wśród skandali, jakich dopatrzyli się dziennikarze Telewizji Polskiej (mówiono m.in. o użyciu jedynie pierwszego członu nazwiska kandydatki KO), znalazła się próba braw, jakie następnie miały towarzyszyć polityk PO podczas wychodzenia na scenę.

Niezwykle interesujące światło na ten przytyk telewizji publicznej rzuca nagranie z wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, na którym wyraźnie steruje się reakcjami jego uczestników.

Rydzyk wpadł w nagłą furię. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"Czytaj dalej

Wybory 2020. "Fajnie się wami steruje"

"Spontaniczne reakcje" zebranych na wiecu Andrzeja Dudy osób uwiecznił dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski. Nagranie udostępnił następnie na Twitterze.

wtv.pl - portal informacyjny

W materiale (całość dostępna pod tym linkiem) możemy zaobserwować instrukcje wydawane zgromadzonemu tłumowi. Członkini ekipy Andrzeja Dudy apeluje: "Szanowni państwo, to jeszcze raz gdybyśmy mogli poćwiczyć: »Andrzej Duda – to się uda!«". Zgromadzeni w sali ludzie chętnie powtarzają za kobietą zaproponowane przez nią hasło.

Same okrzyki nie okazały się jednak wystarczające. "Jak krzyczycie państwo, to tablice do góry i flagi też, bardzo proszę", słyszymy. I dalej, chóralnie: "Zwyciężymy!". Na koniec kobieta wypowiada jakże znamienne słowa. "Fajnie się tak wami steruje".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ma piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano. Nikt nie zna powodu
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że podobne zachowania przyszły do Polski ze Stanów Zjednoczonych – kraju, z którego korespondentem jest właśnie Paweł Żuchowski. "Byłem na wielu wiecach wyborczych. Pokazywałem to także tutaj na TT. Podgrzewa się atmosferę. Są występujący przed kandydatami. Ale wygląda to trochę inaczej. Nikt też w taki sposób nie zwraca się do ludzi. Ja nie słyszałem na tych wiecach, na których byłem", odpowiedział dziennikarz.

Inny z komentujących zwrócił uwagę, że podobne zachowania na wiecach to norma i dodaje, że nie rozumie zdziwienia dziennikarza. Żuchowski odpowiada: "Ale trzeba to tak robić, żeby nie trafiło to do sieci, kiedy przekonuje się wyborców, że jest mega entuzjazm w czasie spotkań. A już na pewno jak się prosi ludzi o spontan, to nie wali się do nich takim tekstem. Trochę to słabe. Przyzna Pan?".

Część widzów nie pozostała obojętna na korelację łączącą owe nagranie z ośmieszaniem wykreowanych sztucznie braw na konwencji Kidawy-Błońskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie

Źródło: Twitter