wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP atakują Kidawę-Błońską. Powód jest absurdalny, poszło o nazwisko

1 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości TVP i przedstawiane w nich treści dziś nie przerażają już większości społeczeństwa. Zamiast strachu zwykle wywołują w nas bowiem śmiech, od którego trudno będzie powstrzymać się również i w tej sytuacji. Komentując zorganizowaną w

Materiał zapowiedziany przez Edytę Lewandowską – dodajmy, że poprzedzony opowieściami na temat spełniania wszystkich obietnic wyborczych przez Prawo i Sprawiedliwość – nosił tytuł "Kidawa-Błońska jak Komorowski?". Jego autorem jest Maciej Sawicki.

Dziennikarz rozpoczął od skrytykowania występującego przed kandydatką PO Borysa Budki, który zdaniem pana Sawickiego "korzystał z kartki co dwie sekundy". "Miało być jak nigdy, ale nawet nazwisko swojej kandydatki trzeba było przeczytać z kartki", słyszymy w materiale "Wiadomości". Na wspomnianym nazwisku oprze się zresztą większość materiału.

Wiadomości TVP: "To pokazuje płytkość kampanii"

"Co najmniej niefortunne zdaniem komentatorów były także okrzyki, bo jak zwrócili uwagę publicyści »prawdziwa prezydent« (mówi z przekąsem Sawicki, odnosząc się do Kidawy-Błońskiej – red.), jak mówi hasło wyborcze kandydatki KO, promuje swoje nieprawdzie nazwisko na potrzeby kampanii".

Owym "nieprawdziwym nazwiskiem promowanym na potrzeby kampanii" jest użycie przez kandydatkę PO połowy swojego nazwiska. Za plecami kobiety znajdował się napis "Kidawa 2020".

Następnie przyszła kolej na wypowiedź dziennikarza tygodnika "Sieci", Jakuba Majewskiego. "Dla wygody okrzyku krzyczy się tylko pierwszy człon, a nie całe nazwisko, to pokazuje płytkość kampanii", powiedział Majewski. I dodał: "Na potrzeby bieżące można sobie żonglować słownictwem".

Dziennikarzom Telewizji Polskiej pragniemy przypomnieć, że pierwsza dama zamiast "Agatą Kornhauser-Dudą" jest zwykle nazywana "Agatą Dudą". Tak zwracał się do niej sam prezes Kaczyński podczas niedawnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

W dalszej części materiału Sawickiego zaznaczono m.in. fakt, że podczas swojego przemówienia Kidawa-Błońska korzystała z kartki. Jego druga część skupiła się zaś na porównaniu kandydatki PO do Bronisława Komorowskiego, który w wyborach z roku 2015 przegrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego z Andrzejem Dudą.

Źródło: "Wiadomości" TVP

Tagi:

Wybory TVPPlatforma Obywatelska

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >