Wiadomości TVP komentują nazwisko kandydatki. wiadomosci.tvp.plŹródło: wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Marca 2020

Wiadomości TVP atakują Kidawę-Błońską. Powód jest absurdalny, poszło o nazwisko

Wiadomości TVP i przedstawiane w nich treści dziś nie przerażają już większości społeczeństwa. Zamiast strachu zwykle wywołują w nas bowiem śmiech, od którego trudno będzie powstrzymać się również i w tej sytuacji. Komentując zorganizowaną wczoraj konwencję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, nie znajdując większych skaz, Telewizja Polska odniosła się do nazwiska kandydatki.

Materiał zapowiedziany przez Edytę Lewandowską – dodajmy, że poprzedzony opowieściami na temat spełniania wszystkich obietnic wyborczych przez Prawo i Sprawiedliwość – nosił tytuł "Kidawa-Błońska jak Komorowski?". Jego autorem jest Maciej Sawicki.

Dziennikarz rozpoczął od skrytykowania występującego przed kandydatką PO Borysa Budki, który zdaniem pana Sawickiego "korzystał z kartki co dwie sekundy". "Miało być jak nigdy, ale nawet nazwisko swojej kandydatki trzeba było przeczytać z kartki", słyszymy w materiale "Wiadomości". Na wspomnianym nazwisku oprze się zresztą większość materiału.

Rydzyk wpadł w nagłą furię. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "To się zawsze nazywało zboczenia!"Czytaj dalej

Wiadomości TVP: "To pokazuje płytkość kampanii"

"Co najmniej niefortunne zdaniem komentatorów były także okrzyki, bo jak zwrócili uwagę publicyści »prawdziwa prezydent« (mówi z przekąsem Sawicki, odnosząc się do Kidawy-Błońskiej – red.), jak mówi hasło wyborcze kandydatki KO, promuje swoje nieprawdzie nazwisko na potrzeby kampanii".

Owym "nieprawdziwym nazwiskiem promowanym na potrzeby kampanii" jest użycie przez kandydatkę PO połowy swojego nazwiska. Za plecami kobiety znajdował się napis "Kidawa 2020".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Następnie przyszła kolej na wypowiedź dziennikarza tygodnika "Sieci", Jakuba Majewskiego. "Dla wygody okrzyku krzyczy się tylko pierwszy człon, a nie całe nazwisko, to pokazuje płytkość kampanii", powiedział Majewski. I dodał: "Na potrzeby bieżące można sobie żonglować słownictwem".

Dziennikarzom Telewizji Polskiej pragniemy przypomnieć, że pierwsza dama zamiast "Agatą Kornhauser-Dudą" jest zwykle nazywana "Agatą Dudą". Tak zwracał się do niej sam prezes Kaczyński podczas niedawnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

W dalszej części materiału Sawickiego zaznaczono m.in. fakt, że podczas swojego przemówienia Kidawa-Błońska korzystała z kartki. Jego druga część skupiła się zaś na porównaniu kandydatki PO do Bronisława Komorowskiego, który w wyborach z roku 2015 przegrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego z Andrzejem Dudą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie

Źródło: "Wiadomości" TVP