wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Zamiast na tacę dam na WOŚP". Kolejne osoby deklarują udział w wydarzeniu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Zamiast na tacę dam na WOŚP" - redaktor naczelna portalu WTV.pl, Michalina Kobla rozpoczęła wydarzenie służące zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zainteresowanie wykazało ponad 5 tysięcy osób. Kwesta

  • Już 31 stycznia odbędzie się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Internetowe zbiórki już trwają

  • Na Facebooku utworzono wydarzenie "Zamiast na tacę, dam na WOŚP". Inicjatywę śledzi 5,3 tysiąca internautów

  • Wiemy także, że Konferencja Episkopatu Polski nie zajmie stanowiska w sprawie akcji społecznej

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku już po raz 29.! Mimo transparentności i oczywistej dobroczynności, inicjatywa Jurka Owsiaka nadal często spotyka się z dezaprobatą duchownych i kościoła. Są jednak i tacy księża, którzy zachęcają do przekazywania datków, albo te zebrane na tacy wrzucają do puszek z serduszkiem. Pójdźmy ich śladem! Chcąc czynić dobro wesprzyjmy WOŚP" - czytamy w opisie wydarzenia.

Inicjatywę można znaleźć na Facebooku, pod tym LINKIEM. Na stronie możemy zaś znaleźć przekierowanie do akcji, prowadzonej przez grupę Iberion, którą znajdziecie pod tym LINKIEM.

"Zamiast na tacę dam na WOŚP" - ruszyła kolejna internetowa akcja. Dołączysz?

Jurek Owsiak ogłosił, że tegoroczna zbiórka odbędzie się pod hasłem "Finał z głową". Darczyńcy będą mogli przekazać dowolną kwotę na zakup sprzętu, wspierającego rozwój laryngologii, otolaryngologii, a także diagnostyki głowy. Dzięki akcji WOŚP, do szpitali trafi nowoczesna aparatura.

Chodzi między innymi o zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, czy też polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Do internetowej puszki trafiły ponad 22 tysiące złotych. Datki przekazało zaś aż 260 użytkowników Facebooka. 20 stycznia, 11 dni przed Wielkim Finałem WOŚP, fundacja Jurka Owsiaka zgromadziła 16 305 300 złotych. Wszystko wskazuje na to, że możemy mieć do czynienie z kolejnym rekordem. 

Tymczasem skierowaliśmy pytania do Konferencji Episkopatu Polski w związku z charytatywnym przedsięwzięciem. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy hierarchowie Kościoła katolickiego zalecą, bądź wyrażą wsparcie dla Orkiestry. 

"Wspomniane przez Pana wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła katolickiego. Konferencja Episkopatu Polski nie zajęła w tej sprawie żadnego stanowiska" - poinformowało naszą redakcję biuro prasowe KEP. Duchowni mogą jednak na własną rękę wesprzeć wolontariuszy. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >