wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła"

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wolontariusze WOŚP nie mogą liczyć na wsparcie Konferencji Episkopatu Polski. Mamy stanowisko hierarchów Kościoła katolickiego w sprawie wielkiego przedsięwzięcia Jurka Owsiaka. Przypomnijmy, że na specjalne poparcie związku wyznaniowego mogła licz

  • Mamy informacje WOŚP o warunkach prowadzenia zbiórki oraz organizacji koncertu. Fundacja zastosuje i sfinansuje wszelkie zabezpieczenia

  • KEP ponownie nie zajmie stanowiska ws. WOŚP-u

  • Na wsparcie duchownych mogła liczyć Kaja Godek, gdy próbowała zakazać Parad Równości. Orkiestra chce zaś zebrać datki na sprzęt laryngologiczny i otolaryngologiczny

Skierowaliśmy do Konferencji Episkopatu Polski pytania, czy związek wyznaniowy zaangażuje się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. W tym roku społecznicy będą skupiać się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wolontariusze WOŚP bez wsparcia duchownych. "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła katolickiego"

"Czy przedstawiciele KEP mają zamiar zalecić bądź zaapelować do duchownych o wsparcie wolontariuszy WOŚP?", "Czy duchowni mogą udostępnić kościoły na rzecz wolontariuszy WOŚP, by zebrać jak największą liczbę datków na rzecz potrzebujących?" - pytaliśmy. 

Po dwóch dniach otrzymaliśmy zaskakującą, choć zdecydowanie nie wyczerpującą odpowiedź.

"Wspomniane przez Pana wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła katolickiego. Konferencja Episkopatu Polski nie zajęła w tej sprawie żadnego stanowiska" - poinformowało naszą redakcję biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.  

Przypomnijmy, że KEP znacznie większe zaangażowanie wykazał wobec inicjatywy Kai Godek. Sekretarz organu, Artur Miziński zalecił duchownym, by wolontariusze mogli prowadzić zbiórkę podpisów pod projektem "Stop LGBT" na terenie parafii. W przypadku WOŚP nie dojdzie do wydania apeli, czy innych komunikatów. 

Tegoroczne kwestowanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dyrektorka wydziału komunikacji WOŚP, Anna Orzech przekazała nam, że fundacji sfinansuje i dostarczy maseczki ochronne, a także płyny do dezynfekcji dla zbierających. 

 - Wolontariusze dostaną od nas maseczki ochronne klasy FFP2, a także maseczki materiałowe od sieci Play, wszystkie sztaby w zależności od wielkości dostaną płyny dezynfekujące Septilver OXO i materiały edukacyjne/logistyczne wspierające bezpieczne przeprowadzenie zbiórki - zapewniała.

Co więcej, organizatorzy akcji charytatywnej przygotowali cały szereg zabezpieczeń, chroniących uczestników przedsięwzięcia przed zakażeniem. - Razem z Booksy umożliwimy sztabom i wolontariuszom umawianie się na konkretny dzień i godzinę na odebranie i zdawanie puszek, żeby nie generować tłoku - mogliśmy usłyszeć.

Obostrzeniami objęty został coroczny koncert, wieńczący zbiórkę pieniędzy. Wiemy, że każdy, kto będzie na terenie studia, przejdzie test na obecność koronawirusa. 

- W związku z pandemią nie organizujemy też imprezy masowej i koncertu, ale stawiamy na internetową transmisję występów artystów. Wszystkie osoby przebywające na terenie studia (poza prowadzącymi w trakcie wystąpień) będą musiały mieć zasłonięte nos i usta - deklaruje Anna Orzech. 

Obostrzenia dotyczą także wręczania czerwonych serduszek z logiem WOŚP. Jerzy Owsiak poinformował, że już wydrukowano je w nakładzie aż 35 milionów. Wolontariusze dotychczas samodzielnie naklejali je na kurki, czapki, czy szaliki darczyńców. W tym roku materiał będzie wręczany z ręki do ręki. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • (https://wtv.pl/michal-dworczyk-180121-mh-tasmy-pis-walbrzych "Wyciekły nowe, zadziwiające taśmy polityków PiS. „Temu damy, to nasz gościu jest". Jak zareaguje kierownictwo partii?")

  • Michał Dworczyk informuje o nagłych zmianach. "Jesteśmy zmuszeni nieco wydłużyć szczepienia"

  • Edyta Górniak szykuje pozew? Puściły jej nerwy i nie przebiera w słowach: „Barany zakłamane”

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >