wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia na polskiej uczelni, student nagle zmarł tuż po zajęciach. Są pierwsze zarzuty

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wojskowa Akademia Techniczna i jej wykładowcy zmagają się teraz z dużymi problemami. Chodzi o dramatyczne zdarzenie sprzed roku, kiedy po lekcji WF trzej studenci trafili do szpitala, a jeden z nich zmarł. O sprawie informuje Polsat News.

Dwóch wykładowców WAT usłyszało zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu studentów oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich.

Wojskowa Akademia Techniczna: wykładowcy z poważnymi zarzutami po śmierci studenta

Podczas jednego z egzaminów, który odbył się w zeszłym roku na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w trakcie zajęć WF, młodzi mężczyźni biegali w mundurach, z pleckami i pełnym sprzętem. Dodatkowo panowały wówczas (czerwiec) w kraju upały, nawet o poranku. W wyniku tego trzech studentów zasłabło, z czego jeden z nich poniósł śmierć. 

Ofiarą padł student podchorąży III roku, który początkowo zemdlał i zmarł później w szpitalu, nie odzyskawszy już przytomności. Rzeczniczka prasowa WAT Ewa Jankiewicz przekonywała wówczas, że nie były to pierwsze takie ćwiczenia, a w poprzednich także uczestniczył zmarły student i nie było żadnych problemów. - Takie biegi odbywał wcześniej i nigdy nie miał z tego powodu problemów - podkreśliła Jankiewicz.

Ponadto, jak podkreślają władze uczelni, zajęcia miały zostać specjalnie przeprowadzone w godzinach porannych, ok. godz. 8. Wszystko po to, aby uniknąć największego upału, jaki miał miejsce za dnia. 

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa, prokurator z Departamentu do Spraw Wojskowych PK przedstawił zarzuty dwóm wykładowcom Wojskowej Akademii Technicznej. Wspomniani wykładowcy prowadzili zajęcia z wychowania fizycznego i decyzją śledczych ponoszą odpowiedzialność za tragiczną sytuację, do której doszło na ich zajęciach.

"Zarzuty dotyczą narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podchorążych trzeciego roku WAT, a także nieumyślnego spowodowania śmierci jednego ze studentów, którzy w czerwcu ubiegłego roku uczestniczyli w marszobiegu" - podaje Polsat News.

"Biegli z zakresu medycyny sądowej wydali opinię, z której wynika, że główną przyczyną śmierci studenta był wysiłkowy udar cieplny skutkujący postępującą niewydolnością wielonarządową" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Źródło: Polsat News / PAP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >