Wojskowa Akademia Techniczna i jej wykładowcy zmagają się teraz z dużymi problemami.. (zd. il.) Wikimedia Commons/HiuppoŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Hiuppo
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Czerwca 2020

Tragedia na polskiej uczelni, student nagle zmarł tuż po zajęciach. Są pierwsze zarzuty

Wojskowa Akademia Techniczna i jej wykładowcy zmagają się teraz z dużymi problemami. Chodzi o dramatyczne zdarzenie sprzed roku, kiedy po lekcji WF trzej studenci trafili do szpitala, a jeden z nich zmarł. O sprawie informuje Polsat News.

Dwóch wykładowców WAT usłyszało zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu studentów oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich.

Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonychAbsurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna: wykładowcy z poważnymi zarzutami po śmierci studenta

Podczas jednego z egzaminów, który odbył się w zeszłym roku na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w trakcie zajęć WF, młodzi mężczyźni biegali w mundurach, z pleckami i pełnym sprzętem. Dodatkowo panowały wówczas (czerwiec) w kraju upały, nawet o poranku. W wyniku tego trzech studentów zasłabło, z czego jeden z nich poniósł śmierć. 

Ofiarą padł student podchorąży III roku, który początkowo zemdlał i zmarł później w szpitalu, nie odzyskawszy już przytomności. Rzeczniczka prasowa WAT Ewa Jankiewicz przekonywała wówczas, że nie były to pierwsze takie ćwiczenia, a w poprzednich także uczestniczył zmarły student i nie było żadnych problemów. - Takie biegi odbywał wcześniej i nigdy nie miał z tego powodu problemów - podkreśliła Jankiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
2. Przyjęli ustawę, wielkie zmiany w urlopach. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Ponadto, jak podkreślają władze uczelni, zajęcia miały zostać specjalnie przeprowadzone w godzinach porannych, ok. godz. 8. Wszystko po to, aby uniknąć największego upału, jaki miał miejsce za dnia. 

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa, prokurator z Departamentu do Spraw Wojskowych PK przedstawił zarzuty dwóm wykładowcom Wojskowej Akademii Technicznej. Wspomniani wykładowcy prowadzili zajęcia z wychowania fizycznego i decyzją śledczych ponoszą odpowiedzialność za tragiczną sytuację, do której doszło na ich zajęciach.

"Zarzuty dotyczą narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podchorążych trzeciego roku WAT, a także nieumyślnego spowodowania śmierci jednego ze studentów, którzy w czerwcu ubiegłego roku uczestniczyli w marszobiegu" - podaje Polsat News.

"Biegli z zakresu medycyny sądowej wydali opinię, z której wynika, że główną przyczyną śmierci studenta był wysiłkowy udar cieplny skutkujący postępującą niewydolnością wielonarządową" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów
  2. Policja wydała pilny komunikat. Zaginęła 8-latka i jej matka. Wyszły z domu i przepadły
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Źródło: Polsat News / PAP