Wojciech Mann radio. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Kwietnia 2020

Wojciech Mann w ramach protestu odszedł z Trójki. Dziś ma dla fanów niezwykłą niespodziankę

Wojciech Mann jakiś czas temu zdecydował się zakończyć współpracę z Radiową Trójką. Nie oznacza to jednak, że dziennikarz zamierza rezygnować z pojawiania się na antenie. Znalazł na to całkowicie inną przestrzeń.

Wielu słuchaczom trudno było przez dekady wyobrazić sobie Radiową Trójkę bez Wojciecha Manna. Ostatecznie dziennikarz zdecydował się jednak opuścić rozgłośnię w ramach protestu przeciwko temu, co stało się z nią w ostatnich latach. Na szczęście dla jego fanów podobny bojkot nie sprawił, że Mann całkowicie pożegnał się z pracą w radiu. Dzięki pomocy ogromnej grupy osób prawdopodobnie usłyszymy już wkrótce znów go usłyszymy. Jak to możliwe?

Wiadomości TVP się nie poddają. Atakują TVN mocniej, niż do tej pory, padły mocne zarzutyWiadomości TVP się nie poddają. Atakują TVN mocniej, niż do tej pory, padły mocne zarzutyCzytaj dalej

Wojciech Mann powraca z całkowicie nowym projektem

Mann wraz z innymi znanymi dziennikarzami, którzy w większości także opuścili Radiową Trójkę, zdecydowali się założyć własną rozgłośnię internetową. Twórcy podkreślają, że ich radio "nie będzie musiało kłaniać się sponsorom ani ulegać finansowym czy politycznym naciskom". Wszystko ma bowiem działać poprzez metodę crowdfundingową. W serwisie Patronite powstała specjalna zbiórka środków, które mają zostać przeznaczone między innymi na sprzęt, wynajem lokalu oraz pensje. Miesięcznie jest to łącznie wydatek rzędu 250 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN odpowiada na kolejny atak TVP. Niespodziewane oświadczenie na antenie "Faktów"
2. Tragedia w Legionowie. Dwuletnie dziecko leżało na chodniku, walczyło o życie

Chociaż kwota jest naprawdę ogromna, słuchacze zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. W kilka dni uzbierano bowiem ponad 260 tys. zł. 

- Jeśli za miesiąc będziemy mieć pewność, że co miesiąc na nasze konto będzie wpływać taka kwota, ruszamy. W maju kupimy sprzęt, poszukamy miejsca na redakcję, a czerwcu zaczniemy nadawać - przekazała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jedna z twórczyń rozgłośni Nowy Świat, Magda Jethon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: WP