wtv.pl > Gospodarka > Wnioski o 500 plus tylko do końca czerwca. Inaczej można nie otrzymać wyrównania
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:54

Wnioski o 500 plus tylko do końca czerwca. Inaczej można nie otrzymać wyrównania

500 plus
Pixabay/Pexels - zdjęcie ilustracyjne

Ważna wiadomość dla wszystkich rodziców pobierających 500 plus. Od 1 czerwca rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy związany ze świadczeniem. Tylko do końca czerwca można złożyć wniosek, który przyzna również wyrównanie za czerwiec. Potem sytuacja ta przepadnie.

Wiąże się to z wprowadzonymi od niedawna przepisami regulującymi wypłatę 500 plus.

Możesz nie zdążyć. Wnioski o 500 plus należy złożyć najpóźniej dziś

Rodzice muszą być czujni. Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy 500 plus. W związku z tym każda osoba, która nie złożyła wniosku przed czerwcem, na początku miesiąca mogła nie zobaczyć świadczenia w miesięcznej wysokości na koncie.

- Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - informowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na swoim Twitterze.

To oznacza, że dziś rodzice mają ostatnią szansę na złożenie oświadczenia, które pozwoli im uzyskać jeszcze wyrównanie za czerwiec, za który dotychczas pieniędzy na kontach nie zobaczyli.

Wnioski można składać równiez elektronicznie i liczy się data jego złożenia, dlatego nie trzeba spieszyć się do urzędu, jeśli mamy podpis elektroniczny lub konto zaufane.

500 plus dla wszystkich rodziców, ale trzeba pamiętać o wnioskach

500 plus jest programem powszechnym i należnym wszystkim rodzicom młodszych dzieci. Nie oznacza to jednak, że wcześniej nie trzeba wypełnić pewnej pracy, by móc otrzymać świadczenie.

Okres rozliczeniowy 500 plus zaczyna się od tego roku od 1 czerwca. Jeśli w tym czasie urodzi nam się dziecko, należy złożyć do urzędu wniosek o przyznanie świadczenia.

Wniosek powinno się złożyć najpóźniej do 31 maja, jeśli pieniądze chcemy otrzymać też w czerwcu. Jeśli tego nie zrobimy, znikniemy z systemu. Wówczas, jeśli chcemy jeszcze otrzymać zaległe świadczenie z czerwca, musimy złożyć wniosek do 30 czerwca.

W innym wypadku otrzymywane świadczenie nie będzie ciągłe. Warto o tym pamiętać.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Pixabay/Pexels - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: 500 plus
Powiązane