Włochy walczą z epidemią wirusa. Lekarze muszą decydować, komu ratować życie.
Źródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Marca 2020

Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować

Włochy walczą z epidemią wirusa SARS-CoV-2. W tym kraju sytuacja jest najgorsza w całej Europie. Tysiące chorych, przepełnione szpitale i braki w sprzęcie medycznym. Służba zdrowia jest na skraju załamania. Pracujący w Parmie izraelski lekarz Gaj Peleg opowiedział o trudach, z jakimi toczą codziennie walkę włoscy lekarze. Z powodu ograniczonej ilości sprzętu w północnych Włoszech w wielu szpitalach trzeba decydować, komu ratować życie. Ustalony został limit wieku. Nie zezwala się na podłączanie do respiratorów zakażonych osób, które skończyły 60 lat.

W wyniku epidemii koronawirusa we Włoszech zanotowano już więcej ofiar śmiertelnych niż w Chinach. W ciągu doby umierają tam setki osób. Najgorsze sytuacja jest w północnych Włoszech. Lekarze muszą decydować, komu bardziej należy się pomoc i komu ratować życie.

Poseł partii Ziobry niespodziewanie trafił do szpitala. Test wskazał, że jest zakażonyPoseł partii Ziobry niespodziewanie trafił do szpitala. Test wskazał, że jest zakażonyCzytaj dalej

Włochy. Dramatyczna relacja lekarza 

W wywiadzie dla telewizji Keszet 12, izraelski lekarz przyznał, że z powodu braku respiratorów i urządzeń do resuscytacji, lekarze zmuszeni są często do podejmowania tak dramatycznych decyzji i trudnych wyborów, jak to, któremu z pacjentów trzeba pomóc i podłączyć go respiratora.

"Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc - (limit ten wyznaczono na) 60 lat - powiedział w porannym programie. (U pacjentów) powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen" - wyjaśnił lekarz Gaj Peleg.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób nie zapłacą abonamentu RTV. Trzeba spełniać jeden warunek
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

"Przyjmujemy śmiertelnie chorych pacjentów z koronawirusem, pomagamy im i łagodzimy ich stan w ostatnich chwilach, pozwalając im rozmawiać z rodzinami, od których zostali odcięci na długi czas z powodu izolacji" - dodał.

 
 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: rmf24.pl