wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

11 stron nekrologów w lokalnej gazecie. “Rodzice czytają i myślą, że następnego dnia będzie ich kolej"

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Włochy to najbardziej dotknięty epidemią kraj w Europie. Z powodu groźnego wirusa umiera tysiące ludzi, a w szpitalach brakuje już miejsc i respiratorów do walki o życie. Fala zachorowań niestety stale rośnie. Obywatele z przerażeniem przeglądają w

Strony pełne nekrologów w gazecie to "prawdziwy cios" - przyznał Alberto Ceresoli, redaktor naczelny dziennika "L’Eco di Bergamo". Mieszkańcy Bergamo w Lombardii nie kryją łez i strachu, przeglądając lokalną prasę.

Włochy: Lokalna prasa, a w niej strony pełne nekrologów. "Spotykaliśmy ich na ulicy". Dramat Lombardii

Właśnie tam, w rejonie Bergamo w Lombardii panuje największa we Włoszech epidemia i kryzys. Sytuacja jest dramatyczna. Brakuje miejsc z szpitalach oraz kostnicach. Zachorowalność i śmiertelność jest bardzo wysoka. Choruje tam obecnie ok. 3500 osób, a ponad 260 zmarło. W weekendowym wydaniu lokalnej prasy stron nekrologów było aż 11. Mieszkańcy z wielkim trudem, bólem i przerażeniem przeglądają gazetę, drżąc o to, czy oni nie będą następni.

"To sytuacja, która nas zadręcza bardziej jako ludzi niż dziennikarzy. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania i relacjonowania najsmutniejszych wydarzeń, a tego nigdy byśmy się nie spodziewali" - powiedział dla agencji Ansa Alberto Ceresoli, redaktor naczelny "L'Eco di Bergamo".

"Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę oglądał te wszystkie strony z nekrologami. Walczymy z tym podstępnym wrogiem, który jest niewidoczny i zabiera naszych wspaniałych seniorów, a to przecież oni przyczynili się do tego, że ta prowincja jest tak wspaniała" - dodał.

"Wśród zmarłych widzimy także ludzi, których spotykaliśmy na ulicy, przyjaciół i nie jesteśmy w stanie się z tym oswoić" - podkreślił.

"Otrzymuję listy od czytelników, którzy proszą, by przenieść nekrologi na koniec dziennika, bo tłumaczą: mój ojciec i moja matka czytają i myślą, że następnego dnia przyjdzie ich kolej" - opowiada Alberto.

"Rozumiem, że czytelnika to boli, ale jeszcze większym ciosem byłoby przesunąć je na sam koniec numeru gazety, to byłby brak szacunku" - dodał redaktor naczelny dziennika.

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >