wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kosiniak-Kamysz nagrał rap i nominował Kaczyńskiego. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

15 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Władysław Kosiniak-Kamysz zaskoczył swoich wyborców. Postanowił wziąć udział w słynnym już wyzwaniu. W ramach "Hot16Challenge" opublikował filmik, na którym rapuje. Na końcu nagrania postanowił nominować kolejne osoby. Do wyzwania

Politycy kreujący swój wizerunek w mediach społecznościowych robią wszystko, aby przypodobać się swoim potencjalnym wyborcom. Okazją do tego stało się wyzwanie "Hot16Challenge". Hitem Internetu stało się nagranie Andrzeja Dudy. Już niemal wszyscy słyszeli prezydenta rapującego o walce z ostrym cieniem mgły. Sytuacja ta nie tylko rozbawiła Polki i Polaków. Pobiła też rekordy popularności. Nie każdego jednak rozbawiło to wystąpienie. Znany raper, TEDE wskazał, że z dniem 11 maja skończył się w Polsce hip-hop. Sparafrazował w ten sposób słynną wypowiedź Joanny Szczepkowskiej. 

Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w charytatywnym wyzwaniu

Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego podjął się nowego zdania. Jak sam tłumaczy, jego wystąpienie było dość nietypowe. Wskazuje, że najważniejszy jest szczytny cel akcji. Delikatnie zadrwił też z prezydenta Dudy. Zażartował na swoim Twitterze, mówiąc, że o całym przedsięwzięciu wiemy zarówno z genialnych występów, jak i tych mniej udanych. Polityk znany jest ze swojej zdolności do ironizowania. Nie raz wbił w ten sposób szpilę w obóz Zjednoczonej Prawicy. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował za nominację. Dla lidera PSL-u jest to wielki zaszczyt. Sam jednak uznał, że nie podejmie się rapowania. Uznał, że zamysłem autorów akcji nie było wysłuchiwanie nieudolnych kawałków muzycznych autorstwa polityków. Wskazuje, że zadaniem parlamentarzystów oraz prezydenta jest nic innego, jak realne rozwiązanie problemów służby zdrowia. Przypomniał on, że z ramienia jego partii została złożona ustawa, która zwiększa PKB, jakie przekazane ma być na służbę zdrowia.

Jego nagranie spotkało się z szerokim odbiorem ze strony internautów. Na zakończenie postanowił on nominować Jarosława Kaczyńskiego. Szybko wyjaśnia, że nie wyznacza lidera PiS-u do rapowania. Oczekuje od niego przyjęcia ustaw ratujących stan opieki zdrowotnej w Polsce. Nagranie kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Polski znajdziecie TU.

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >