wtv.pl > Polityka > Kosiniak-Kamysz nagrał rap i nominował Kaczyńskiego. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:37

Kosiniak-Kamysz nagrał rap i nominował Kaczyńskiego. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

wtv
WTV.pl

Politycy kreujący swój wizerunek w mediach społecznościowych robią wszystko, aby przypodobać się swoim potencjalnym wyborcom. Okazją do tego stało się wyzwanie "Hot16Challenge". Hitem Internetu stało się nagranie Andrzeja Dudy. Już niemal wszyscy słyszeli prezydenta rapującego o walce z ostrym cieniem mgły. Sytuacja ta nie tylko rozbawiła Polki i Polaków. Pobiła też rekordy popularności. Nie każdego jednak rozbawiło to wystąpienie. Znany raper, TEDE wskazał, że z dniem 11 maja skończył się w Polsce hip-hop. Sparafrazował w ten sposób słynną wypowiedź Joanny Szczepkowskiej. 

Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w charytatywnym wyzwaniu

Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego podjął się nowego zdania. Jak sam tłumaczy, jego wystąpienie było dość nietypowe. Wskazuje, że najważniejszy jest szczytny cel akcji. Delikatnie zadrwił też z prezydenta Dudy. Zażartował na swoim Twitterze, mówiąc, że o całym przedsięwzięciu wiemy zarówno z genialnych występów, jak i tych mniej udanych. Polityk znany jest ze swojej zdolności do ironizowania. Nie raz wbił w ten sposób szpilę w obóz Zjednoczonej Prawicy. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował za nominację. Dla lidera PSL-u jest to wielki zaszczyt. Sam jednak uznał, że nie podejmie się rapowania. Uznał, że zamysłem autorów akcji nie było wysłuchiwanie nieudolnych kawałków muzycznych autorstwa polityków. Wskazuje, że zadaniem parlamentarzystów oraz prezydenta jest nic innego, jak realne rozwiązanie problemów służby zdrowia. Przypomniał on, że z ramienia jego partii została złożona ustawa, która zwiększa PKB, jakie przekazane ma być na służbę zdrowia.

Jego nagranie spotkało się z szerokim odbiorem ze strony internautów. Na zakończenie postanowił on nominować Jarosława Kaczyńskiego. Szybko wyjaśnia, że nie wyznacza lidera PiS-u do rapowania. Oczekuje od niego przyjęcia ustaw ratujących stan opieki zdrowotnej w Polsce. Nagranie kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Polski znajdziecie TU.

Powiązane