Wirus bardziej niebezpieczny dla pewnej grupy ludzi. Sprawdź, czy dotyczy to ciebie.. Pikrepo
Źródło: Pikrepo
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Marca 2020

WHO wskazała kolejną grupę szczególnie narażonych na powikłania przy COVID-19. Powinni wyjątkowo na siebie uważać

Wirus okazuje się wyjątkowo niebezpieczny dla kolejnej grupy osób. Jak przekonują eksperci WHO, otyłość jest jedną z kilku dolegliwości współistniejących, które mogą skomplikować sytuację pacjenta, gdy dojdzie do zakażenia.

Osoby otyłe w zetknięciu się z koronawirusem są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 i groźnych powikłań. Wynika to zarówno z samej otyłości, jak i z chorób, które ta może wywołać lub nasilić. 

Wirus jest bardziej niebezpieczny dla osób otyłych. WHO nie ma wątpliwości

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że choroba COVID-19, wywoływana wirusem SARS-CoV-2, w sytuacji, kiedy dojdzie do zakażenia u osoby z otyłością, może powodować u niej cięższe objawy i przebieg choroby oraz groźne powikłania, w tym nawet prowadzić do śmierci. Chodzi zarówno o otyłość, jak i o powiązane z nią inne choroby i dolegliwości.

Eksperci wskazali, że osoby zmagające się z otyłością cierpią często na nadciśnienie, cukrzycę czy problemy z oddychaniem. Ich odporność może być także nieco słabsza. Dlatego też przebieg choroby COVID-19 u osób bardzo otyłych może nieść za sobą poważne, niebezpieczne skutki. Dotyczy to także ludzi młodych.

Przykładem powagi sytuacji osób otyłych, może być chociażby śmierć 32-latki z Polski. Kobieta zmagała się z poważną otyłością, określaną mianem "olbrzymiej", z cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym, o czym poinformował szpital, w którym zmarła.

"Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi - otyłość olbrzymia, cukrzyca typ 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO" - powiadomił szpital w swoim oświadczeniu.

Źródło: Radio ZET