Wirus bardziej niebezpieczny dla pewnej grupy ludzi. Sprawdź, czy dotyczy to ciebie.. PikrepoŹródło: Pikrepo
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Marca 2020

WHO wskazała kolejną grupę szczególnie narażonych na powikłania przy COVID-19. Powinni wyjątkowo na siebie uważać

Wirus okazuje się wyjątkowo niebezpieczny dla kolejnej grupy osób. Jak przekonują eksperci WHO, otyłość jest jedną z kilku dolegliwości współistniejących, które mogą skomplikować sytuację pacjenta, gdy dojdzie do zakażenia.

Osoby otyłe w zetknięciu się z koronawirusem są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 i groźnych powikłań. Wynika to zarówno z samej otyłości, jak i z chorób, które ta może wywołać lub nasilić. 

Nie żyje szanowany polski dziennikarz. Miał tylko 48 lat, tragiczne informacjeNie żyje szanowany polski dziennikarz. Miał tylko 48 lat, tragiczne informacjeCzytaj dalej

Wirus jest bardziej niebezpieczny dla osób otyłych. WHO nie ma wątpliwości

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że choroba COVID-19, wywoływana wirusem SARS-CoV-2, w sytuacji, kiedy dojdzie do zakażenia u osoby z otyłością, może powodować u niej cięższe objawy i przebieg choroby oraz groźne powikłania, w tym nawet prowadzić do śmierci. Chodzi zarówno o otyłość, jak i o powiązane z nią inne choroby i dolegliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatem
2. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu

Eksperci wskazali, że osoby zmagające się z otyłością cierpią często na nadciśnienie, cukrzycę czy problemy z oddychaniem. Ich odporność może być także nieco słabsza. Dlatego też przebieg choroby COVID-19 u osób bardzo otyłych może nieść za sobą poważne, niebezpieczne skutki. Dotyczy to także ludzi młodych.

Przykładem powagi sytuacji osób otyłych, może być chociażby śmierć 32-latki z Polski. Kobieta zmagała się z poważną otyłością, określaną mianem "olbrzymiej", z cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym, o czym poinformował szpital, w którym zmarła.

"Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi - otyłość olbrzymia, cukrzyca typ 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO" - powiadomił szpital w swoim oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  2. RMF: Wyjście z domu tylko w pojedynkę, nowe limity sklepach. Rząd wzmocni dzisiaj ograniczenia
  3. Wyzdrowiała z hiszpanki, ale przegrała w czasie epidemii. Nie żyje najstarsza ofiara wirusa z Wuhan, 108-letnia Brytyjka
  4. U pracownicy stacji dializ wykryto zakażenie wirusem. Pilny apel prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego
  5. Tragiczne realia ratowników medycznych w Polsce. "Sytuacja jest katastrofalna. Brakuje wszystkiego, nie mamy czym dezynfekować rąk" - podaje RMF FM
  6. Szedł polem i odkrył niewiarygodny, niezwykle cenny skarb. Jednen z największych w Polsce, jak w filmach

Źródło: Radio ZET