Wirus i przekraczanie granic
Źródło: wikipedia / Janusz Jurzyk
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Marca 2020

Tysiące Polaków mogą stracić pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy

Wirus spowodował zamknięcie polskich granic. Osoby, które każdego dnia przekraczały granicę w drodze do pracy, od piątku będą musiały przechodzić 14-dniową kwarantannę. Nowe regulacje mogą kosztować ich pracę.

Informacje o wprowadzanych zmianach potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według nowych regulacji, wprowadzonych wobec epidemii koronawirusa, przekraczanie granicy w drodze do pracy od piątku nie będzie już możliwe bez konieczności przejścia kwarantanny.

Restrykcje dotkną osoby, które, dla przykładu, mieszkając przy granicy, codziennie dojeżdżały do pracy w Niemczech. Lub odwrotnie – kupili domy w niemieckich, przygranicznych miejscowościach, jednak wciąż pracują w Polsce. Jak wskazuje RFM FM, w takiej sytuacji są między innymi liczni mieszkańcy Szczecina. Obostrzenia odczują również tysiące górników, którzy na co dzień dojeżdżają do czeskich kopalni.

W Koninie odnaleziono ciało kobiety. Wróciła z Niemiec, nikt nie sprawdzi, czy przyczyną śmierci był wirusW Koninie odnaleziono ciało kobiety. Wróciła z Niemiec, nikt nie sprawdzi, czy przyczyną śmierci był wirusCzytaj dalej

Wirus i przekraczanie granic

Osoby przekraczające granice będą zmuszone poddać się przymusowej, 14-dniowej kwarantannie. Warto przypomnieć, że dotychczas dotyczyła ona jedynie osób powracających z krajów tzw. wysokiego ryzyka.

Z informacji przekazanych przez RMF wynika, że osoby przekraczające granicę w celach zawodowych będzie mogła postarać się o zaświadczeniu o konieczności odbycia kwarantanny. Dokument ten będzie można uzyskać od właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wrocław: tej nocy zmarło dwóch pacjentów. Jeden był zakażony, drugi czekał na wyniki badań
2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak

W teorii powinien on uchronić pracownika przed zwolnieniem. Powinien, ponieważ trudno przewidzieć, jak na wprowadzone restrykcje zareagują pracodawcy, nagle pozbawieni usług pracownika. Dodajmy, że wprowadzane właśnie przez polski rząd zmiany nie były wcześniej otwarcie sygnalizowane. Dowiedzieć się można o nich z wydanego dziś rozporządzenia.

Obostrzenia wejdą w życie w piątek. Nie obejmą jednak transportu międzynarodowego. Kierowcy TIR-ów oraz autobusów nadal będą mogli przekraczać granice.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. UE sponsoruje sprzęt zabezpieczający, ale Polska się spóźniła. Zostaniemy bez pomocy?
  4. Rzecznik rządu wydał nietypowy apel przed Wielkanocą. Wielu nie będzie zadowolonych
  5. Czy wyjście na spacer może narazić na karę? Ujawniono szczegóły nowych ograniczeń
  6. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców

Źródło: rmf24.pl