wtv.pl
Wieluń: podczas spotkania z Andrzejem Dudą doszło do awantury i szarpaniny w kuluarach. Zwolennik zaatakował przeciwniczkę.

Twitter/RobertBiedron

Wieluń. Awantura i incydent podczas wizyty Andrzeja Dudy. Co się dzieje?

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wieluń: w środę Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach kampanii wyborczej. Prezydentowi przyznano tytuł honorowego obywatela tego miasta. W spotkaniu z prezydentem udział wzięło wielu zwolenników, jak i przeciwników Dudy. W

Podczas środowego spotkania prezydenta Andrzeja Duda z mieszkańcami Wielunia (woj. łódzkie), gdzie przyznano mu tytuł honorowego obywatela, doszło do awantury. Decyzji o przyznaniu Dudzie wspomnianego tytułu nie popierała część mieszkańców. Postanowili dać temu wyraz, protestując w trakcie wiecu prezydenta. W kuluarach doszło do nietypowego incydentu - starszy mężczyzna zaatakował protestującą kobietę.

Wieluń: awantura i szarpanina podczas spotkania z Andrzejem Dudą. Zwolennik kontra protestująca przeciwniczka

Prezydent Andrzej Duda, ubiegający się o reelekcję w zbliżających się wyborach, w ramach kampanii wyborczej odwiedza polskie wsie, miasta i miasteczka. Do nietypowego incydentu z udziałem starszego mężczyzny (zwolennika PiS) i protestującej kobiety (przeciwniczki PiS) doszło w środę podczas spotkania Andrzeja Duda z mieszkańcami Wielunia. Mężczyzna w pewnym momencie nie wytrzymał i rzucił się na kobietę, próbując ją uciszyć, zasłaniając jej usta i szarpiąc ją, a także ciągnąc przy tym za włosy i popychając.

Wszystko zostało nagrane przez innego uczestnika spotkania. Krótki filmik z tego incydentu zamieścił na Twitterze Robert Biedroń, kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy. Polityk wyraźnie ubolewa nad tym zdarzeniem oraz nad nienawiścią i skłóceniem ze sobą Polaków (podział na tzw. lepszy i gorszy sort), do którego, jego zdaniem, doprowadziły działania obecnie rządzących.

"Ta scena wydarzyła się dzisiaj w Wieluniu, kiedy mieszkańcy protestowali przeciwko nadaniu Dudzie honorowego obywatelstwa miasta. To 15 lat wojny polsko-polskiej. Przestańcie nas dzielić na lepsze i gorsze sort i nazywać innych hołotą. Polska musi być domem nas wszystkich!", napisał na Twitterze Robert Biedroń.

Nagranie z incydentem z Wielunia tutaj.

Źródło: Twitter / Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >