Wielkopolska woda. Pixabay/ maxs94Źródło: Pixabay/ maxs94
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Kwietnia 2020

Zaczyna się? W pewnej części Polski wprowadzono ograniczenia w zużyciu wody: "Tylko do celów socjalnych i hodowli zwierząt''

Wielkopolska: wprowadzono pierwsze ograniczenia w zużyciu wody. Powodem jest susza i brak opadów. Co będzie, kiedy zaczną się upały?

W naszym kraju jeszcze nie zaczęły się upały, ale już wprowadzono pierwsze ograniczenia w związku ze zużyciem wody. W Strzelcach Wielkich pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie.

3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WP3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WPCzytaj dalej

Wielkopolska. Ograniczenia w zużyciu wody

"Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich z dniem 1 maja 2020r. wprowadza ograniczenia korzystania z wody wodociągu gminnego, m.in. do podlewania ogródków przydomowych, działkowych tuneli foliowych, trawników, klombów, boisk sportowych, innych terenów zielonych i upraw rolnych, mycia samochodów na własnej posesji czy napełniania basenów przydomowych i oczek wodnych. Uprzejmie prosi się o korzystanie z wody do celów wyłącznie socjalno bytowych oraz w celach hodowli zwierząt" - czytamy w komunikacie. Podobnie zareagowano w Biłgoraju w województwie lubelskim.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WP
2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje

Powodem takiej decyzji jest brak opadów, utrzymująca się w Polsce susza i stale rosnące temperatury. Zeszłoroczne upały dbiły się na kondycji rolników i polskich uprawach. Cierpieli także ludzie. Susza rolnicza występuje w całym kraju, mamy także suszę glebową. Uzupełnienie gleby wymaga wieloletnich działań. Decydująca jest bowiem jej przepuszczalność. Gminom pozostaje zatem jedynie łagodzenie skutków tych zjawisk.

Stajemy w obliczu postepującej katastrofy klimatycznej. Od nas zależy przyszłość świata. Susza jest odczuwalna dla każdego. Wysychają studnie, pola nie rodzą nowych plonów. Zapobieganie tej katastrofie to działania wymagające zdecydowanych kroków, a te jak na razie nie zostały podjęte przez polskie władzy. Obecnie można tylko zmniejszać skutki, dostosowywać do trudnych warunków, a w niektórych przypadkach szykować na kryzys.

Źródło: [TVN 24]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. Biedronka z przytłaczającą okazją. Połowę zakupów dostaniesz za darmo
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. "Odmrożenie granic" w Polsce. Minister wyjawiła szczegóły i podała jeden termin
     
  7. Źródło: [Do Rzeczy]