wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zaczyna się? W pewnej części Polski wprowadzono ograniczenia w zużyciu wody: "Tylko do celów socjalnych i hodowli zwierząt''

30 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Wielkopolska: wprowadzono pierwsze ograniczenia w zużyciu wody. Powodem jest susza i brak opadów. Co będzie, kiedy zaczną się upały?

W naszym kraju jeszcze nie zaczęły się upały, ale już wprowadzono pierwsze ograniczenia w związku ze zużyciem wody. W Strzelcach Wielkich pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie.

Wielkopolska. Ograniczenia w zużyciu wody

"Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich z dniem 1 maja 2020r. wprowadza ograniczenia korzystania z wody wodociągu gminnego, m.in. do podlewania ogródków przydomowych, działkowych tuneli foliowych, trawników, klombów, boisk sportowych, innych terenów zielonych i upraw rolnych, mycia samochodów na własnej posesji czy napełniania basenów przydomowych i oczek wodnych. Uprzejmie prosi się o korzystanie z wody do celów wyłącznie socjalno bytowych oraz w celach hodowli zwierząt" - czytamy w komunikacie. Podobnie zareagowano w Biłgoraju w województwie lubelskim.

Powodem takiej decyzji jest brak opadów, utrzymująca się w Polsce susza i stale rosnące temperatury. Zeszłoroczne upały dbiły się na kondycji rolników i polskich uprawach. Cierpieli także ludzie. Susza rolnicza występuje w całym kraju, mamy także suszę glebową. Uzupełnienie gleby wymaga wieloletnich działań. Decydująca jest bowiem jej przepuszczalność. Gminom pozostaje zatem jedynie łagodzenie skutków tych zjawisk.

Stajemy w obliczu postepującej katastrofy klimatycznej. Od nas zależy przyszłość świata. Susza jest odczuwalna dla każdego. Wysychają studnie, pola nie rodzą nowych plonów. Zapobieganie tej katastrofie to działania wymagające zdecydowanych kroków, a te jak na razie nie zostały podjęte przez polskie władzy. Obecnie można tylko zmniejszać skutki, dostosowywać do trudnych warunków, a w niektórych przypadkach szykować na kryzys.

Źródło: [TVN 24]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >