wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

RMF FM nieoficjalnie: Rząd odwołuje plany luzowania obostrzeń po Wielkanocy

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jakie obostrzenia będą obowiązywały po Wielkanocy? Według dziennikarzy RMF FM rząd Zjednoczonej Prawicy już miał odwołać plany dotyczące rezygnowania z zasad sanitarno-epidemicznych zaraz po świętach. Wszystko przez wzgląd na stały wzrost zachorowań.

Dziennikarze RMF FM przekazali nieoficjalne informacje o następnych krokach Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący mają wydłużyć okres obowiązywania zasad sanitarno-epidemicznych. "Perspektywa oddala się na czas bliższy majówce" - czytamy na stronie rozgłośni. Obostrzenia najprawdopodobniej nie zostaną podzielone na poszczególne regiony. 

Jakie obostrzenia będą nasz czekać po Wielkanocy? Zaskakujące wiadomości

Jeszcze wczoraj Adam Niedzielski na antenie Polsat News zapewniał, że obostrzenia należy luzować, gdy tylko epidemia odpuści. - Jak tylko epidemia odpuszcza, trzeba nie tylko otwierać gospodarkę, ale i odmrażać system opieki zdrowotnej. Powrócimy do tego dynamicznego procesu, gdy III fala będzie łagodniejsza - deklarował.

Plany Prawa i Sprawiedliwości, według RMF FM, już spełzły na niczym. Ministerstwo Zdrowia ponownie odnotowało 25 998 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najgorsza sytuacja epidemiczna ma miejsce w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Z powodu COVID-19 zmarło 116 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 303 osoby.

Dziś minister zdrowia odbył spotkania online z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi. Tematem debaty było przeanalizowanie rozwoju pandemii pod kątem regionalnym. Rozmawiano o wywiadach epidemicznych i nakładanych kwarantannach. 

Od dwóch dni w Polsce liczba zakażeń nie spadła poniżej 25 tysięcy. Dane nie pozostawiły Zjednoczonej Prawicy wyboru. - Nie mamy już przestrzeni do luzowania obostrzeń. Możemy je rozszerzyć na całą Polskę - komentował Adam Niedzielski.

Rządzący zapewniają, że obostrzenia sprawdziły się między innymi na Warmii i Mazurach, gdzie skutecznie zwalczono rosnące statystyki. To, czy restrykcje sprawdziły się w całym kraju, będziemy mogli ocenić dopiero po Wielkanocy. Wiemy, że nagły wybuch pandemii jest w dużej mierze wywołany przez brytyjską mutację koronawirusa, która stanowi 52% wszystkich zachorowań. 

Wciąż postępuje proces szczepień. Do końca marca przekroczymy próg 5 milionów zaszczepionych pacjentów. Niestety, jest to zbyt mała liczba, by mówić o osiągnięciu odporności populacyjnej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Daniel Obajtek zabrał głos ws. pracy syna Beaty Szydło. „Dlaczego miałem mu nie pomóc?”

  • Sprzeciw rodziców wobec nauki zdalnej. Wysyłają pisma prosto do dyrekcji

  • KRRiT stanowczo skrytykowała TVP. Poszło o materiały dot. aborcji

Źródło: [RMF FM]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >