Wiec wyborczy Andrzeja Dudy zaowocował zatrzymaniem przeciwniczki polityka przez policjantów.. twitter/@KatarzynaKlass
Źródło: twitter/@KatarzynaKlass
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Lipca 2020

7 policjantów nagle ruszyło na drobną kobietę. Zadziwiające nagranie z wiecu Andrzeja Dudy trafiło do sieci

Wiec wyborczy Andrzeja Dudy po raz kolejny zaowocował agresją wobec przeciwników walczącego o reelekcję prezydenta. W trakcie spotkania kandydata PiS w Suwałkach siedmiu policjantów wyciągnęło z tłumu kobietę ubraną t-shirt z napisem "Konstytucja". Z relacji świadków nie wynika, by zatrzymana zachowywała się w nieodpowiedni sposób.

Osamotniona, niesprawiająca wrażenia agresywnej kobieta oraz siedmiu mundurowych usiłujących za wszelką cenę wyciągnąć ją z tłumu zebranych na wiecu Andrzeja Dudy osób – oto scena, jaką zaobserwować mogli zebrani na spotkaniu wyborczym kandydata związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Nagranie z interwencji policjantów zyskuje coraz większy rozgłos w sieci.

Wiec wyborczy Andrzeja Dudy. Policja zatrzymała kobietę

Z materiału, który odnaleźć można, klikając na ten LINK, nie wynika, by zatrzymana w jakikolwiek sposób dawała podstawy do interwencji funkcjonariuszom. Według relacji użytkowniczki Twittera, która opublikowała nagranie, kobieta wyrażała jedynie swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez Andrzeja Dudę. Kontrowersją miał wzbudzić również t-shirt z napisem "Konstytucja".

Na filmie widać za to dokładnie, jak uczestniczka wiecu kandydata Prawa i Sprawiedliwości zostaje wyprowadzona z tłumu przez siedmiu mundurowych. W trakcie interwencji jeden z policjantów łapie za szyję kobiety. Używając siły fizycznej, funkcjonariusze odciągnęli ją na bok. Co więcej, usiłowali zabronić filmowania interwencji innemu uczestnikowi zdarzenia.

Z zamieszczonych pod wpisem komentarzy dowiadujemy się, że mundurowi zatrzymali nie tylko kobietę, ale również jej syna, który także był obecny na wiecu Dudy. Jak czytamy, następnie przewieziono ich na komendę i przesłuchano. Zatrzymana miała zostać wypuszczona po kilku godzinach. Na ten moment nie podano informacji dotyczących syna bohaterki nagrania.

Źródło: Twitter