Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Obejrzał Wiadomości TVP i nie krył zaskoczenia. Zwrócił uwagę na jeden, niepozorny szczegół

Wiadomości TVP zostały wnikliwie przeanalizowane przez bloggera z Mediafun. Obejrzał on kilkadziesiąt głównych wydań jednego z największych programów informacyjnych. Redaktor ujawnił, jacy goście najczęściej są zapraszani w roli "niezależnych komentatorów".

Działalność głównych dziennikarzy TVP wywołuje wiele sporów. To właśnie Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Edyta Lewandowska, Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach budzą głęboką niechęć u polityków Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy. W opinii ruchów opozycyjnych Telewizja Polska jawnie wspiera i faworyzuje przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. W ostatnim czasie ujawniono, jak podzielono czas antenowy podczas kampanii prezydenckiej. Okazuje się, że w samym czerwcu komitetowi Adrzeja Dudy udostępniono prawie 45 godzin w materiałach Telewizji Polskiej. Rafał Trzaskowski mógł liczyć na zaledwie 5 godzin.

Bohaterka Bohaterka "Nasz nowy dom" straciła wszystko. Motywacje sąsiada były straszniejsze, niż podejrzewaliśmyCzytaj dalej

Wiadomości TVP najczęściej zapraszają trzech prawicowych publicystów. "Trzej muszkieterowie na każde zawołanie"

Warto podkreślić, że poza dziennikarzami Telewizji Polskiej oraz politykami, do programów zapraszane są też osoby, które pełnią funkcję niezależnych komentatorów. Zarówno publiczne, jak i komercyjne media goszczą u siebie redaktorów z innych portali lub rozgłośni. Inicjatywa ta wspiera współpracę między dziennikarzami oraz wpływa na pluralizm w debacie publicznej. Niestety sytuacja ta również mogła zostać wykorzystana do kreowania jednostronnego przekazu. Wielokrotnie mogliśmy zauważyć, że w TVP występują głównie publicyści o prawicowych i konserwatywnych przekonaniach.

Wyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekWyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

Autor bloga Mediafun postanowił przedstawić swoim czytelnikom szczegółową analizę Wiadomości TVP. Jego zdaniem główny program informacyjny jest skrajnie zmanipulowany. Deklaruje, że w emitowanych materiałach może dochodzić do przekłamań. Blogger przyjrzał się jednak "niezależnym komentatorom", którzy wygłaszają swoje opinie w Telewizji Polskiej. Wyodrębnił z tej grupy "trzech muszkieterów". W ostrych słowach skrytykował ich postawę. Zarzucił, że są eskertami w każdej dziedzinie, na każde zawołanie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość 2. Starsze małżeństwo trzymało psy w miskach. Zwierzęta miały zablokowane wyjścia przez kraty dociśnięte cegłami 3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe

Wiadomości TVP w roli komentatorów prezentują u siebie najczęściej Adriana Stankowskiego z prawicowej Gazety Polskiej, Miłosza Manasterskiego, publicystę z Agencji Informacyjnej oraz Artura Wróblewskiego, politologa z Uczelni Łazarskiego. Blogger wskazuje, że wielokrotnie występują oni wspólnie. Od 5 maja, przez 84 dni jedynie 10 razy żaden z nich nie brał udziału w Wiadomościach TVP. Aż 16 razy każdy z nich jednocześnie gościł w publicznym medium. 

Poniższe screeny pochodzą z konta na Twitterze Mediafun. Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP 27 lipca.

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje. Sytuacja jest trudna do opanowania

Źródło: [Mediafun.pl "Trzej Muszkieterowie Wiadomości TVP – eksperci na każdy temat i na każde zawołanie (raport)" 26.07.20]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!