wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Obejrzał Wiadomości TVP i nie krył zaskoczenia. Zwrócił uwagę na jeden, niepozorny szczegół

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP zostały wnikliwie przeanalizowane przez bloggera z Mediafun. Obejrzał on kilkadziesiąt głównych wydań jednego z największych programów informacyjnych. Redaktor ujawnił, jacy goście najczęściej są zapraszani w roli "niezal

Działalność głównych dziennikarzy TVP wywołuje wiele sporów. To właśnie Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Edyta Lewandowska, Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach budzą głęboką niechęć u polityków Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy. W opinii ruchów opozycyjnych Telewizja Polska jawnie wspiera i faworyzuje przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. W ostatnim czasie ujawniono, jak podzielono czas antenowy podczas kampanii prezydenckiej. Okazuje się, że w samym czerwcu komitetowi Adrzeja Dudy udostępniono prawie 45 godzin w materiałach Telewizji Polskiej. Rafał Trzaskowski mógł liczyć na zaledwie 5 godzin.

Wiadomości TVP najczęściej zapraszają trzech prawicowych publicystów. "Trzej muszkieterowie na każde zawołanie"

Warto podkreślić, że poza dziennikarzami Telewizji Polskiej oraz politykami, do programów zapraszane są też osoby, które pełnią funkcję niezależnych komentatorów. Zarówno publiczne, jak i komercyjne media goszczą u siebie redaktorów z innych portali lub rozgłośni. Inicjatywa ta wspiera współpracę między dziennikarzami oraz wpływa na pluralizm w debacie publicznej. Niestety sytuacja ta również mogła zostać wykorzystana do kreowania jednostronnego przekazu. Wielokrotnie mogliśmy zauważyć, że w TVP występują głównie publicyści o prawicowych i konserwatywnych przekonaniach.

Autor bloga Mediafun postanowił przedstawić swoim czytelnikom szczegółową analizę Wiadomości TVP. Jego zdaniem główny program informacyjny jest skrajnie zmanipulowany. Deklaruje, że w emitowanych materiałach może dochodzić do przekłamań. Blogger przyjrzał się jednak "niezależnym komentatorom", którzy wygłaszają swoje opinie w Telewizji Polskiej. Wyodrębnił z tej grupy "trzech muszkieterów". W ostrych słowach skrytykował ich postawę. Zarzucił, że są eskertami w każdej dziedzinie, na każde zawołanie. 

Wiadomości TVP w roli komentatorów prezentują u siebie najczęściej Adriana Stankowskiego z prawicowej Gazety Polskiej, Miłosza Manasterskiego, publicystę z Agencji Informacyjnej oraz Artura Wróblewskiego, politologa z Uczelni Łazarskiego. Blogger wskazuje, że wielokrotnie występują oni wspólnie. Od 5 maja, przez 84 dni jedynie 10 razy żaden z nich nie brał udziału w Wiadomościach TVP. Aż 16 razy każdy z nich jednocześnie gościł w publicznym medium. 

Poniższe screeny pochodzą z konta na Twitterze Mediafun. Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP 27 lipca.

Źródło: [Mediafun.pl "Trzej Muszkieterowie Wiadomości TVP – eksperci na każdy temat i na każde zawołanie (raport)" 26.07.20]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >