wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP pomyliły gości w głośnym materiale. Jest oficjalne oświadczenie

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP opublikowały materiał dotyczący "Narodowej Strategii Onkologicznej". O znakomitej kondycji polskiej onkologii przekonywał mężczyzna podpisany jako prof. Stanisław Góźdź. Internauci szybko wychwycili jednak, że p

Wpadka Telewizji Polskiej wywołała lawinę drwin, zwłaszcza ze strony przeciwników partii rządzącej. Zdaniem wielu materiał przekonujący, że polska onkologia ma się świetnie, był nader oczywistą odpowiedzią na głosy, które pojawiły się po słynnym geście poseł PiS Joanny Lichockiej. Przypomnijmy, że polityk pokazała środkowy palec opozycji po przegłosowaniu przyznania 2 mld na media publiczne. Opozycyjni senatorowie sugerowali, by kwotę tę przeznaczyć właśnie na pomoc pacjentom onkologicznym.

Wizerunek dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii miał zostać wykorzystany z powodu znakomitej reputacji, jaką w środowisku cieszy się profesor Góźdź. Jak wskazuje "Wirtualna Polska", mężczyzną, który w materiale "Wiadomości" opisywał kondycję polskiej onkologii był Mateusz Obarzanowski, zastępca kierownika kliniki urologii w tym samym szpitalu.

"Wiadomości" TVP: obu panów przepraszamy

Pomyłka Telewizji Polskiej w ekspresowym tempie obiegła internet. Długo czekaliśmy jednak na oficjalne stanowisko Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (jednostki TVP) w tej sprawie. W poniedziałek do sytuacji odniósł się wreszcie dyrektor TAI Jarosław Olechowski.

We wpisie zamieszczonym na Twitterze Olechowskiego czytamy: "Szanowni Państwo, wskutek niezamierzonego błędu w materiale @WiadomosciTVP wypowiedź dra Mateusza Obarzanowskiego przypisano prof. Stanisławowi Góździowi. Obu Panów za pomyłkę przepraszamy".

Działania Telewizji Polskiej spotykają się z coraz szerszą krytyką. Wśród skandalicznych zabiegów TVP wymienia się m.in. materiał ośmieszający Kingę Rusin oraz wspominanie choroby alkoholowej Borysa Szyca. Do ostatnich praktyk telewizji publicznej odniósł się również Maciej Orłoś, dziennikarz związany ze stacją przez przeszło 25 lat.

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >