wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Zarobki prowadzących "Wiadomości" TVP oficjalnie pozostają zagadką. Mimo licznych głosów, według których główne pasmo informacyjne jest kpiną z rzetelnego dziennikarstwa, jego oglądalność rośnie. Sprawdzamy, ile może zarabia

"Dobra zmiana", jaka przetoczyła się przez publiczne media po wygraniu przez Prawo i Sprawiedliwość samorządowych wyborów z 2015 roku, posłuży kiedyś zapewne do przynajmniej kilku naukowych publikacji. Komentatorzy zarzucają Telewizji Polskiej wyraźną stronniczość i bezkrytyczne krytykowanie opozycji.

Kreowanie "propagandy sukcesu" najbardziej wyraźne jest, rzecz jasna, w "Wiadomościach" TVP.

Materiały, które serwuje widzom główne pasmo informacyjne publicznych mediów, niejednokrotnie doprowadziły do skarg składanych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a publicyści prześcigają się w dementowaniu stawianych w programie tez. "Wiadomości" tymczasem cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ile zarabiają prowadzący "Wiadomości" TVP?

Głównymi twarzami produkcji pozostają Michał Adamczyk i Anna Lewandowska. Niekwestionowaną królową "Wiadomości" jest jednak bez wątpienia Danuta Holecka, raz po raz rozpływająca się w rozmowach z Andrzejem Dudą czy pozostałymi przedstawicielami rządu.

Rozczarowanie części społeczeństwa poziomem dziennikarstwa w Telewizji Polskiej, na której działanie rządzący przeznaczyli niedawno niemal 2 mld zł rekompensaty za "utracone wpływy abonamentowe", wzrośnie jeszcze z pewnością po poznaniu zarobków pracowników stacji.

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć**2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona Polaków**3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Tagi:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

UOKiK będzie sprawdzał konta gwiazd na Instagramie, chodzi o reklamy

Gospodarka

UOKiK będzie sprawdzał uczciwość influencerów w kwestii reklam w mediach społecznościowych

Czytaj więcej >
UOKiK: blisko 40 proc. przebadanych ubranek dla dzieci zakwestionowane przez Inspekcję Handlową

Gospodarka

UOKiK i Inspekcja Handlowa sprawdziły skład ubranek dla dzieci. "Skład rzeczywisty a deklarowany różni się w przypadku prawie 40 proc. badanych produktów"

Czytaj więcej >
GUS: w ciągu roku ceny żywności i napojów alkoholowych wzrosły o 5,8 proc.

Gospodarka

GUS: w rok wzrost cen jedzenia i alkoholu o blisko 6 proc.

Czytaj więcej >
Sejm

Gospodarka

"12 tys. plus" powoli staje się faktem. Posłowie większością głosów zadecydowali o zatwierdzeniu nowego programu socjalnego

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Gospodarka

Andrzej Duda podpisał ustawę. Sprzedawca nie będzie miał prawa odmówić klientowi płatności gotówką

Czytaj więcej >
Piqsels/Patty - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Mięsożercy ucierpią przez nowe unijne przepisy? Niektóre produkty podrożeją

Czytaj więcej >