wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zarobki prowadzących "Wiadomości" TVP oficjalnie pozostają zagadką. Mimo licznych głosów, według których główne pasmo informacyjne jest kpiną z rzetelnego dziennikarstwa, jego oglądalność rośnie. Sprawdzamy, ile może zarabia

"Dobra zmiana", jaka przetoczyła się przez publiczne media po wygraniu przez Prawo i Sprawiedliwość samorządowych wyborów z 2015 roku, posłuży kiedyś zapewne do przynajmniej kilku naukowych publikacji. Komentatorzy zarzucają Telewizji Polskiej wyraźną stronniczość i bezkrytyczne krytykowanie opozycji.

Kreowanie "propagandy sukcesu" najbardziej wyraźne jest, rzecz jasna, w "Wiadomościach" TVP.

Materiały, które serwuje widzom główne pasmo informacyjne publicznych mediów, niejednokrotnie doprowadziły do skarg składanych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a publicyści prześcigają się w dementowaniu stawianych w programie tez. "Wiadomości" tymczasem cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ile zarabiają prowadzący "Wiadomości" TVP?

Głównymi twarzami produkcji pozostają Michał Adamczyk i Anna Lewandowska. Niekwestionowaną królową "Wiadomości" jest jednak bez wątpienia Danuta Holecka, raz po raz rozpływająca się w rozmowach z Andrzejem Dudą czy pozostałymi przedstawicielami rządu.

Rozczarowanie części społeczeństwa poziomem dziennikarstwa w Telewizji Polskiej, na której działanie rządzący przeznaczyli niedawno niemal 2 mld zł rekompensaty za "utracone wpływy abonamentowe", wzrośnie jeszcze z pewnością po poznaniu zarobków pracowników stacji.

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć**2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona Polaków**3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Podobne artykuły

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >

Gospodarka

Decyzja UOKiK. MBank musi oddać pieniądze klientom

Czytaj więcej >