Twarzą "Wiadomości" TVP pozostaje Danuta Holecka.. youtube.com/tvpinfo
Źródło: youtube.com/tvpinfo
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych

Zarobki prowadzących "Wiadomości" TVP oficjalnie pozostają zagadką. Mimo licznych głosów, według których główne pasmo informacyjne jest kpiną z rzetelnego dziennikarstwa, jego oglądalność rośnie. Sprawdzamy, ile może zarabiać Danuta Holecka czy Michał Adamczyk.

"Dobra zmiana", jaka przetoczyła się przez publiczne media po wygraniu przez Prawo i Sprawiedliwość samorządowych wyborów z 2015 roku, posłuży kiedyś zapewne do przynajmniej kilku naukowych publikacji. Komentatorzy zarzucają Telewizji Polskiej wyraźną stronniczość i bezkrytyczne krytykowanie opozycji.

Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"Czytaj dalej

Kreowanie "propagandy sukcesu" najbardziej wyraźne jest, rzecz jasna, w "Wiadomościach" TVP.

Materiały, które serwuje widzom główne pasmo informacyjne publicznych mediów, niejednokrotnie doprowadziły do skarg składanych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a publicyści prześcigają się w dementowaniu stawianych w programie tez. "Wiadomości" tymczasem cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ile zarabiają prowadzący "Wiadomości" TVP?

Głównymi twarzami produkcji pozostają Michał Adamczyk i Anna Lewandowska. Niekwestionowaną królową "Wiadomości" jest jednak bez wątpienia Danuta Holecka, raz po raz rozpływająca się w rozmowach z Andrzejem Dudą czy pozostałymi przedstawicielami rządu.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Rozczarowanie części społeczeństwa poziomem dziennikarstwa w Telewizji Polskiej, na której działanie rządzący przeznaczyli niedawno niemal 2 mld złrekompensaty za "utracone wpływy abonamentowe", wzrośnie jeszcze z pewnością po poznaniu zarobków pracowników stacji.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona Polaków
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Powołując się na portal plotek.pl, który przenalizował dane zawarte w ramach sprawozdania finansowego TVP, WP zaznacza, że jeszcze dwa lata temu korespondenci zagraniczni zarabiali średnio 17 tys. zł. Dziennikarze stacji mogli zarobić 7-12 tys. zł.

Oczywistym jest jednak, że największe gwiazdy wspieranej przez PiS telewizji mogą liczyć na zgoła inne zarobki.

W 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" wskazywał, że Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiali około 40 tys. zł na czysto każdego miesiąca. Wobec stale rosnącej oglądalności "Wiadomości" zasadne jest przypuszczenie, ze obecnie kwota ta może być jeszcze bardziej imponująca.

Nie wszyscy uważają jednak, że zarobki prowadzących programu emitowanego w telewizji utrzymywanej z budżetu państwa (a więc pieniędzy podatników) są zbyt wygórowane.

Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci – przekonywał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" cytowany przez Wirtualną Polskę członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun.

I dalej: – To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów.

źródło: WP / DGP

Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Objawy raka trzustki są często bagatelizowane. Co powinno wzbudzić naszą czujność?
  2. Tysiące Polaków ugotują w święta barszcz wigilijny z cudownego przepisu Gessler. Nawet babcie się zachwycą
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Wielkimi krokami zbliżają się prawdziwa zima. Początek tygodnia nie przywita nas dobrą aurą
  7. Mężczyzna blokował karty w bankomatach, a następnie kradł pieniądze. Mieszkańcy polskiego miasta zagrożeni