wtv.pl > Gospodarka > Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:30

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych

wtv
WTV.pl

"Dobra zmiana", jaka przetoczyła się przez publiczne media po wygraniu przez Prawo i Sprawiedliwość samorządowych wyborów z 2015 roku, posłuży kiedyś zapewne do przynajmniej kilku naukowych publikacji. Komentatorzy zarzucają Telewizji Polskiej wyraźną stronniczość i bezkrytyczne krytykowanie opozycji.

Kreowanie "propagandy sukcesu" najbardziej wyraźne jest, rzecz jasna, w "Wiadomościach" TVP.

Materiały, które serwuje widzom główne pasmo informacyjne publicznych mediów, niejednokrotnie doprowadziły do skarg składanych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a publicyści prześcigają się w dementowaniu stawianych w programie tez. "Wiadomości" tymczasem cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ile zarabiają prowadzący "Wiadomości" TVP?

Głównymi twarzami produkcji pozostają Michał Adamczyk i Anna Lewandowska. Niekwestionowaną królową "Wiadomości" jest jednak bez wątpienia Danuta Holecka, raz po raz rozpływająca się w rozmowach z Andrzejem Dudą czy pozostałymi przedstawicielami rządu.

Rozczarowanie części społeczeństwa poziomem dziennikarstwa w Telewizji Polskiej, na której działanie rządzący przeznaczyli niedawno niemal 2 mld zł rekompensaty za "utracone wpływy abonamentowe", wzrośnie jeszcze z pewnością po poznaniu zarobków pracowników stacji.

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć**2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona Polaków**3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Powiązane