wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP w ciągu ostatnich lat przeszły pewne zawirowania związane z "dobrą zmianą". Była już szefowa głównego pasma informacyjnego Marzena Paczuska postanowiła odnieść się do decyzji Senatu, który większością gło

Temat podwyżek dla polskich polityków przynajmniej na moment zsolidaryzował polskie społeczeństwo. Niezależnie od wyznawanych poglądów czy sympatii politycznych zdecydowana część obywateli wyraziła swe oburzenie wobec projektu rządzących, zakładającego zwiększenie uposażeń dla posłów, senatorów, ministrów oraz prezydenta. Po raz pierwszy w historii pensję za swoją działalność otrzymać miałaby również pierwsza dama. Posłowie, którzy przed kilkoma dniami przegłosowali ustawę, najwyraźniej nie podzielają zdania obywateli, według których czas recesji wywołany epidemią koronawirusa nie jest najlepszym momentem na podobne zabiegi.

Była szefowa "Wiadomości" TVP: "Dalej dziadujcie"

Wobec krytyki, jaka spłynęła na opozycję po ogłoszeniu decyzji posłów, część jej przedstawicieli (w tym choćby Borys Budka) przeprosiła obywateli za nierozwagę i zaapelowała do Senatu, by ten odrzucił projekt. Za piątkowe głosowanie przepraszała też Lewica, zwracając się do senatorów, by ci nie przyjmowali kontrowersyjnej ustawy. Apel, choć nieco spóźniony, przyniósł finalnie pewien efekt. Senat (stosunkiem głosów 48 do 45) odrzucił projekt.

Na krytyczne komentarze obozu przychylnego Prawu i Sprawiedliwości wobec decyzji przewodzonej przez marszałka Tomasza Grodzkiego izby nie trzeba było długo czekać. Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski winą za podobny stan rzeczy obarczył Donalda Tuska, który to rzekomo "kazał swoim senatorom głosować przeciw podwyżkom dla polityków". Trzy grosze do dyskusji, odpowiadając na wpis Grodzkiego, dorzuciła też wspomniana powyżej była szefowa "Wiadomości" TVP.

"Senatorowie demokratycznej większości w swojej zbiorowej mądrości podjęli jedynie słuszną decyzję i odrzucili ustawę wprowadzającą podwyżki dla władzy. Szczególnie w dobie szalejącej pandemii i widma recesji nie możemy stawiać się ponad obywatelami naszego kraju", czytamy we wpisie marszałka Senatu, który spowodował dość nietypową odpowiedź Marzeny Paczuskiej. Ta w swoim wpisie mówiła o przekupowaniu polityków za kilka tysięcy złotych.

"Świetnie. Brawo. Dalej dziadujcie, narażajcie się na korupcyjne akcje lobbystów, którzy za 3 tys. kupią głos posła a za 4 senatora", pisze była już członkini zarządu Telewizji Polskiej. I dalej: "To nie są żarty. To zagrożenie".

Źródło: Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >