Przed kilkoma dniami politycy przegłosowali projekt podwyżek m.in. dla posłów.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Sierpnia 2020

Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?

"Wiadomości" TVP w ciągu ostatnich lat przeszły pewne zawirowania związane z "dobrą zmianą". Była już szefowa głównego pasma informacyjnego Marzena Paczuska postanowiła odnieść się do decyzji Senatu, który większością głosów odrzucił projekt podwyżek dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta oraz przyznania pensji pierwszej damie. "To nie są żarty. To zagrożenie".

Temat podwyżek dla polskich polityków przynajmniej na moment zsolidaryzował polskie społeczeństwo. Niezależnie od wyznawanych poglądów czy sympatii politycznych zdecydowana część obywateli wyraziła swe oburzenie wobec projektu rządzących, zakładającego zwiększenie uposażeń dla posłów, senatorów, ministrów oraz prezydenta. Po raz pierwszy w historii pensję za swoją działalność otrzymać miałaby również pierwsza dama. Posłowie, którzy przed kilkoma dniami przegłosowali ustawę, najwyraźniej nie podzielają zdania obywateli, według których czas recesji wywołany epidemią koronawirusa nie jest najlepszym momentem na podobne zabiegi.

Poseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoPoseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoCzytaj dalej

Była szefowa "Wiadomości" TVP: "Dalej dziadujcie"

Wobec krytyki, jaka spłynęła na opozycję po ogłoszeniu decyzji posłów, część jej przedstawicieli (w tym choćby Borys Budka) przeprosiła obywateli za nierozwagę i zaapelowała do Senatu, by ten odrzucił projekt. Za piątkowe głosowanie przepraszała też Lewica, zwracając się do senatorów, by ci nie przyjmowali kontrowersyjnej ustawy. Apel, choć nieco spóźniony, przyniósł finalnie pewien efekt. Senat (stosunkiem głosów 48 do 45) odrzucił projekt.

Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycyZamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycyCzytaj dalej

Na krytyczne komentarze obozu przychylnego Prawu i Sprawiedliwości wobec decyzji przewodzonej przez marszałka Tomasza Grodzkiego izby nie trzeba było długo czekać. Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski winą za podobny stan rzeczy obarczył Donalda Tuska, który to rzekomo "kazał swoim senatorom głosować przeciw podwyżkom dla polityków". Trzy grosze do dyskusji, odpowiadając na wpis Grodzkiego, dorzuciła też wspomniana powyżej była szefowa "Wiadomości" TVP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

"Senatorowie demokratycznej większości w swojej zbiorowej mądrości podjęli jedynie słuszną decyzję i odrzucili ustawę wprowadzającą podwyżki dla władzy. Szczególnie w dobie szalejącej pandemii i widma recesji nie możemy stawiać się ponad obywatelami naszego kraju", czytamy we wpisie marszałka Senatu, który spowodował dość nietypową odpowiedź Marzeny Paczuskiej. Ta w swoim wpisie mówiła o przekupowaniu polityków za kilka tysięcy złotych.

"Świetnie. Brawo. Dalej dziadujcie, narażajcie się na korupcyjne akcje lobbystów, którzy za 3 tys. kupią głos posła a za 4 senatora", pisze była już członkini zarządu Telewizji Polskiej. I dalej: "To nie są żarty. To zagrożenie".

Marzena Paczuska odpowiada Tomaszowi Grodzkiemu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!