Wiadomości TVP. Wiadomości TVP screenŹródło: Wiadomości TVP screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Kwietnia 2020

Wiadomości TVP się nie poddają. Atakują TVN mocniej, niż do tej pory, padły mocne zarzuty

Wiadomości TVP kilka dni temu wypowiedziały wojnę TVN. Choć mogłoby się wydawać, że między publicznym nadawcą a jego prywatną konkurencją nie powinno dochodzić do sporów, nie jest tak. Choć podczas ostatniego wydania "Faktów" zapowiedziano, że TVN nie będzie wdawać się w dalsze spory z Telewizją Polską, TVP nie odpuszcza.

Choć portal tvp.info co jakiś czas atakuje zarówno przekaz jak i dziennikarzy TVN, apogeum konfliktu nastąpiło w ostatnich dniach. Jego genezą był materiał "Faktów", w którym zwrócono uwagę na uprzywilejowaną pozycję Jarosława Kaczyńskiego w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS razem z innymi politykami swojej formacji nie tylko nie zastosował się do rządowych rozporządzeń i nie przestrzegał zasady 2-metrowego odstępu, ale odwiedził również zamknięte dla innych obywateli Powązki.

Zachowanie Kaczyńskiego oburzyło nie tylko publicystów, dziennikarzy czy opozycyjnych polityków. Internauci masowo udostępniali zdjęcia prezesa z pytaniami, dlaczego im samym w tym dniu nie było wolno odwiedzić grobów bliskich. Warto przpomnieć, że w tym roku obchody nałożyły się na święta Wielkanocne.

Nowe informacje od szefa gabinetu Andrzeja Dudy. Polscy medycy zostaną wysłani na drugi koniec świataNowe informacje od szefa gabinetu Andrzeja Dudy. Polscy medycy zostaną wysłani na drugi koniec świataCzytaj dalej

Na głośne wydanie "Faktów" niemalże natychmiastowo odpowiedział ich publiczny odpowiednik. Z głównego pasma informacyjnego TVP mogliśmy dowiedzieć się, że TVN w swoim materiale dokonał manipulacji. Prywatna telewizja nie pozostała dłużna "Wiadomościom" i następnego dnia sprostowała zarzuty o manipulację. I tak, z każdym kolejnym wydaniem obu serwisów, aż do wczoraj miały miejsce przepychanki. Telewizja Polska posunęła się nawet do ataku na rodzinę dziennikarki, Justyny Pochanke.

Ostatecznie w "Faktach" zapowiedziano, że TVN nie będzie dłużej mieszał się w konflikt, o czym pisaliśmy tutaj. - Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie naszych materiałów. Taka jest istota prawdziwego dziennikarstwa i wolności mediów - powiedział na antenie Grzegorz Kajdanowicz.

Wiadomości TVP nie odstępują od wojny z TVN

Mimo wczorajszego oświadczenia, "Wiadomości" również dziś postanowiły zaatakować prywatną telewizję. W materiale bezpośrednio odniesiono się do oświadczenia, wygłoszonego przez Kajdanowicza. Wcześniej jednak wspomniano o kolejnych zarzutach korupcyjnych, jakie usłyszeć miał marszałek Senatu. Jak donoszą prorządowe media, Tomasz Grodzki miał ukrywać nagrody dla swoich pracowników - My będziemy o to pytać. Nie robi tego prywatna stacja TVN. Czy zatem rzekoma niezależność kończy się tam, gdzie zaczyna się władza Platformy Obywatelskiej? - zapytał Michał Adamczyk, zapraszając na materiał Marcina Tulickiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN odpowiada na kolejny atak TVP. Niespodziewane oświadczenie na antenie "Faktów"
2. Tragedia w Legionowie. Dwuletnie dziecko leżało na chodniku, walczyło o życie

Czego jeszcze mogliśmy dowiedzieć się z "Wiadomości"? Przytoczono kilka rzekomych fake newsów, opublikowanych przez TVN. Przykładowo, w 2010 roku stacja miała przypisać Jarosławowi Kaczyńskiemu słowa, których nie powiedział. Dowodami na nierzetelność TVN-u miały być również opinie ekspertów serwisu. - Daje naprawdę zafałszowany obraz rzeczywistości. Na przykład o tym, że Marszałek Grodzki dał teraz półtora miliona zł nagród senatorom po 4 miesiącach pracy senatu, pewnie przeciętny widz TVN-u nie wie - powiedział dla "Wiadomości" Dawid Mysior, vloger.

W serwisie opublikowano fragmenty oświadczenia "Faktów" oraz reakcje na nie. Komentarze niektórych polityków, chwalących stację za tę odpowiedź przez TVP odczytane zostały, jako koronny dowód na upolitycznienie telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  2. Problemy z bankowością elektroniczną w dwóch olbrzymich bankach. Klienci muszą przygotować się na problemy
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Zmiana w zasadach noszenia maseczek. Dodano wyjątek od dzisiaj, wielu się ucieszy