Wiadomości TVP. screen Wiadomości TVPŹródło: screen Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Lipca 2020

Niespodziewane sceny w Wiadomościach TVP. Szykują się zmiany w obozie rządzącym?

Wiadomości TVP przypuściły niespodziewany atak na Mateusza Morawieckiego. Wystarczył jeden dzień po wyborach by wojna na szczycie Zjednoczonej Prawicy rozgorzała na nowo. KPRM oberwało się za to, że w trakcie pandemii informował obywateli o działaniach rządu za pomocą płatnych ogłoszeń w opozycyjnych do PiS mediach.

Politycy z Kancelarii Premiera nie ukrywają zaskoczenia materiałem. Wystawiają również krytyczną ocenę redaktorom Telewizji Polskiej.

Ogromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaOgromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaCzytaj dalej

Wiadomości TVP uderzają w KPRM

Jacek Kurski zdecydował się na zaatakowanie Mateusza Morawieckiego oraz jego ludzi z KPRM już na drugi dzień po wyborach. W wyemitowanym w głównym wydaniu Wiadomości TVP kilkuminutowym materiale nie brak gorzkich słów na temat kancelarii. "Cała kampania wyborcza to w wykonaniu tych mediów nieustanny i zmasowany atak na prezydenta, rząd, ministrów, PiS, Jarosława Kaczyńskiego i całą Zjednoczoną Prawicę. Mimo to jest wsparcie dla tych mediów ze strony Kancelarii Premiera, Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku PKO BP, Grupy PZU czy PKP, Funduszu Sprawiedliwości oraz innych spółek skarbu państwa" - wylicza redaktor Wiadomości TVP.

Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyJaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyCzytaj dalej

Przytoczony został również przykład Tygodnika Polityka, krytycznie nastawionego wobec obozu rządzącego. KPRM wykupił na jego łamach ogłoszenia dotyczące rządowej Tarczy Antykryzysowej - Dziwi to, że na tej samej kartce papieru, na której depcze się i skacze po bólu wielu Polaków przeżywających tragedię smoleńską, na jej odwrocie za setki tysięcy złotych publicznych pieniędzy widnieje reklama Tarczy Antykryzysowej - mówi wyraźnie oburzony autor materiału. Podobne reklamy ukazywały się również dzienniku Rzeczpospolita, a także w znienawidzonym przez Prawo i Sprawiedliwość tabloidzie "Fakt" - Takie reklamy finansowane przez Kancelarię Premiera ukazywały się przez wiele dni. Ich szacunkowy koszt można liczyć w milionach złotych - słyszymy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Niemcy masowo wykupują jeden produkt. Hurtownie w całym kraju puste

Sprawę skomentował dla Wirtualnej Polski szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk - Nie oglądałem, ale słyszałem o tym materiale. Nie jest to pierwszy materiał w różnych mediach, które krytycznie wypowiadają się na temat Kancelarii Premiera. Część z tych materiałów jest nierzetelna - ocenił - Nigdy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie działała na szkodę rządu ani większości parlamentarnej -  dodał. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają straży
  2. Nowy śmiertelny wypadek na hulajnodze, a przepisy wciąż niejasne
  3. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej
  4. Nie żyje lokalny polski polityk. Został zamordowany, wcześniej grożono jego córce
  5. Burze z gradem nad Polską. Spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy
  6. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa

Źródło: Wirtualna Polska