wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niespodziewane sceny w Wiadomościach TVP. Szykują się zmiany w obozie rządzącym?

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości TVP przypuściły niespodziewany atak na Mateusza Morawieckiego. Wystarczył jeden dzień po wyborach by wojna na szczycie Zjednoczonej Prawicy rozgorzała na nowo. KPRM oberwało się za to, że w trakcie pandemii informował obywateli o działaniach rz

Politycy z Kancelarii Premiera nie ukrywają zaskoczenia materiałem. Wystawiają również krytyczną ocenę redaktorom Telewizji Polskiej.

Wiadomości TVP uderzają w KPRM

Jacek Kurski zdecydował się na zaatakowanie Mateusza Morawieckiego oraz jego ludzi z KPRM już na drugi dzień po wyborach. W wyemitowanym w głównym wydaniu Wiadomości TVP kilkuminutowym materiale nie brak gorzkich słów na temat kancelarii. "Cała kampania wyborcza to w wykonaniu tych mediów nieustanny i zmasowany atak na prezydenta, rząd, ministrów, PiS, Jarosława Kaczyńskiego i całą Zjednoczoną Prawicę. Mimo to jest wsparcie dla tych mediów ze strony Kancelarii Premiera, Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku PKO BP, Grupy PZU czy PKP, Funduszu Sprawiedliwości oraz innych spółek skarbu państwa" - wylicza redaktor Wiadomości TVP.

Przytoczony został również przykład Tygodnika Polityka, krytycznie nastawionego wobec obozu rządzącego. KPRM wykupił na jego łamach ogłoszenia dotyczące rządowej Tarczy Antykryzysowej - Dziwi to, że na tej samej kartce papieru, na której depcze się i skacze po bólu wielu Polaków przeżywających tragedię smoleńską, na jej odwrocie za setki tysięcy złotych publicznych pieniędzy widnieje reklama Tarczy Antykryzysowej - mówi wyraźnie oburzony autor materiału. Podobne reklamy ukazywały się również dzienniku Rzeczpospolita, a także w znienawidzonym przez Prawo i Sprawiedliwość tabloidzie "Fakt" - Takie reklamy finansowane przez Kancelarię Premiera ukazywały się przez wiele dni. Ich szacunkowy koszt można liczyć w milionach złotych - słyszymy.

Sprawę skomentował dla Wirtualnej Polski szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk - Nie oglądałem, ale słyszałem o tym materiale. Nie jest to pierwszy materiał w różnych mediach, które krytycznie wypowiadają się na temat Kancelarii Premiera. Część z tych materiałów jest nierzetelna - ocenił - Nigdy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie działała na szkodę rządu ani większości parlamentarnej -  dodał. 

Źródło: Wirtualna Polska

Wiktor ĆwiklińskiAutor

Redaktor WTV, student prawa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >