wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

12 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP zaprezentowały nowości szykowane jesienią przez telewizję publiczną. Wskazano na rzekomo olbrzymi sukces, jakim miała być "Szkoła z TVP", a o misji Telewizji Polskiej, która nie działa dla pieniędzy, przekonywał

"Wiadomości" TVP postanowiły przedstawić widzom wszelkie nadchodzące jesienią produkcje publicznego nadawcy, które realizowane są z coraz to większym rozmachem. Nie bez ironii należałoby się zastanowić, czy coraz śmielsze poczynania Telewizji Polskiej mają pewny związek z przyznawanymi kilka miesięcy temu 2 mld zł dla mediów publicznych. Całość rozpoczęła się od koncertu polskich artystów, w trakcie którego mieli oni wyrazić swoją solidarność z obywatelami Białorusi.

– To zresztą jedna z wielu propozycji na weekend dla państwa z Telewizją Polską – przekazał Michał Adamczyk. I tak: koncert "Gramy dla Białorusi", nowy program "Anything goes. Ale jazda!", czyli "dużo tańca i pozytywnej energii", nowa edycja "The Voice of Poland" czy program wychwalający Stany Zjednoczone (dla którego, jak wielokrotnie twierdziło TVP, jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników") zatytułowany "Ameryka da się lubić". Na ekranie zobaczyliśmy choćby Marcina Gortata czy Edytę Górniak.

"Wiadomości" TVP. Kurski o misji telewizji publicznej

Najciekawszym elementem zdaje się jednak przekonywanie telewidzów o sukcesie legendarnego już nieomal programu, który TVP zaprezentowało w trakcie lockdownu wywołanego epidemią koronawirusa. – Wrażenie na widzach zrobiła "Szkoła z TVP" – usłyszeliśmy w materiale. Teza jest o tyle ciekawa, że wpadki goszczących w tej właśnie produkcji nauczycielek stały się przedmiotem szykan ze strony ogromnej części społeczeństwa.

Dość powiedzieć, że w programie pomylono obwód koła z jego średnicą, a także w kuriozalny sposób tłumaczono dzieciom, czym są liczby parzyste, wskazując, że są to takie, które "mają parę". W "Wiadomościach" stwierdzono jednak, że "projekt edukacyjny Telewizji Polskiej został nominowany do prestiżowej nagrody", co w przytaczanej wypowiedzi potwierdził prezes stacji Jacek Kurski.

– Telewizja spełniła swoją misję, na której wypełnienie nie poważyłby się i nie porwał żaden komercyjny nadawca, bo to się po prostu nie opłaca. Ale my nie jesteśmy po to, żeby się cokolwiek opłacało, tylko żeby służyło naszym widzom, służyło Polakom – przekonywał Jacek Kurski, który powrócił na fotel prezesa TVP po tym, jak podał się do dymisji, na co naciskał Andrzej Duda, podpisując projekt przyznania publicznym mediom 2 mld zł.

Źrodło: "Wiadomości" TVP

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >