"Wiadomości" TVP przekonują o misji telewizji publicznej.. "Wiadomości" TVP 11.09.20Źródło: "Wiadomości" TVP 11.09.20
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Września 2020

"Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

"Wiadomości" TVP zaprezentowały nowości szykowane jesienią przez telewizję publiczną. Wskazano na rzekomo olbrzymi sukces, jakim miała być "Szkoła z TVP", a o misji Telewizji Polskiej, która nie działa dla pieniędzy, przekonywał nowo wybrany prezes stacji Jacek Kurski.

"Wiadomości" TVP postanowiły przedstawić widzom wszelkie nadchodzące jesienią produkcje publicznego nadawcy, które realizowane są z coraz to większym rozmachem. Nie bez ironii należałoby się zastanowić, czy coraz śmielsze poczynania Telewizji Polskiej mają pewny związek z przyznawanymi kilka miesięcy temu 2 mld zł dla mediów publicznych. Całość rozpoczęła się od koncertu polskich artystów, w trakcie którego mieli oni wyrazić swoją solidarność z obywatelami Białorusi.

Kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Wielu głowi się od lat, a artystka strzeże prywatności, jak najskrytszej tajemnicyKim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Wielu głowi się od lat, a artystka strzeże prywatności, jak najskrytszej tajemnicyCzytaj dalej

– To zresztą jedna z wielu propozycji na weekend dla państwa z Telewizją Polską – przekazał Michał Adamczyk. I tak: koncert "Gramy dla Białorusi", nowy program "Anything goes. Ale jazda!", czyli "dużo tańca i pozytywnej energii", nowa edycja "The Voice of Poland" czy program wychwalający Stany Zjednoczone (dla którego, jak wielokrotnie twierdziło TVP, jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników") zatytułowany "Ameryka da się lubić". Na ekranie zobaczyliśmy choćby Marcina Gortata czy Edytę Górniak.

"Wiadomości" TVP. Kurski o misji telewizji publicznej

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"Czytaj dalej

Najciekawszym elementem zdaje się jednak przekonywanie telewidzów o sukcesie legendarnego już nieomal programu, który TVP zaprezentowało w trakcie lockdownu wywołanego epidemią koronawirusa. – Wrażenie na widzach zrobiła "Szkoła z TVP" – usłyszeliśmy w materiale. Teza jest o tyle ciekawa, że wpadki goszczących w tej właśnie produkcji nauczycielek stały się przedmiotem szykan ze strony ogromnej części społeczeństwa.

Dość powiedzieć, że w programie pomylono obwód koła z jego średnicą, a także w kuriozalny sposób tłumaczono dzieciom, czym są liczby parzyste, wskazując, że są to takie, które "mają parę". W "Wiadomościach" stwierdzono jednak, że "projekt edukacyjny Telewizji Polskiej został nominowany do prestiżowej nagrody", co w przytaczanej wypowiedzi potwierdził prezes stacji Jacek Kurski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie
 

– Telewizja spełniła swoją misję, na której wypełnienie nie poważyłby się i nie porwał żaden komercyjny nadawca, bo to się po prostu nie opłaca. Ale my nie jesteśmy po to, żeby się cokolwiek opłacało, tylko żeby służyło naszym widzom, służyło Polakom – przekonywał Jacek Kurski, który powrócił na fotel prezesa TVP po tym, jak podał się do dymisji, na co naciskał Andrzej Duda, podpisując projekt przyznania publicznym mediom 2 mld zł.

Jarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieJarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek idzie w górę. Uda się go uniknąć tylko nielicznym
  2. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: "Wiadomości" TVP