"Wiadomości" TVP straszą "bojówkarzami" ruchu LGBT.. "Wiadomości" TVP 10.08.2020 (vod.tvp.pl)Źródło: "Wiadomości" TVP 10.08.2020 (vod.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Sierpnia 2020

Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie

"Wiadomości" TVP najwyraźniej postanowiły zaostrzyć nieco narrację dotyczącą działań aktywistów środowisk LGBT, nazywając ich "bojówkarzami ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów". W pewnym momencie usłyszeliśmy nawet hasło "homobojówkarz" odnoszące się do zatrzymania "Margot".

Widoczny poniżej zatroskanej twarzy prowadzącego główne wydanie "Wiadomości" Michała Adamczyka pasek mówiący o "szokujących prowokacjach homobojówkarzy" zapowiadał, że nadchodzący materiał nie będzie należał do tych z gatunku niespecjalnie kontrowersyjnych. I było tak istotnie. Już na początku otrzymaliśmy bowiem zdjęcia z manifestacji środowiska LGBT okraszone stwierdzeniem, że są to "bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transekssualistów atakujący przypadkowego przechodnia w centrum Warszawy, na ulicy pełnej turystów z całego świata".

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP o "homobojówkarzach"

"Nikt nie ma chyba wątpliwości, kto jest agresorem, a kto zachowuje stoicki spokój", usłyszeliśmy w materiale, który miał rzekomo dowodzić, że Julia, wobec której funkcjonariusze w dotkliwy sposób użyli siły fizycznej (sprawę szeroko opisywały zwłaszcza nieprzychylne obozowi rządzącemu media), miała atakować "wycofujących się" policjantów, używając obelg i wymachując środkowym palcem. I dalej: "Policjanci wcześniej niereagujący na zaczepki obezwładnili agresora dopiero po tym, gdy bojówkarz zaczął niszczyć radiowóz, którym funkcjonariusze transportowali aresztowanego Mariusza Sz., pseudonim »Margot«".

TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieTVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieCzytaj dalej

W tym miejscu pada zapowiedziane uprzednio na pasku określenie "homobojówkarz", wymierzone, rzecz jasna, w zatrzymaną przez policję transseksualną aktywistkę. Sprawa zatrzymania "Margot" od kilku rozgrzewa nie tylko mediach wszelkich opcji, ale również ulice największych polskich miast. Przypomnijmy, że w geście solidarności aktywiści kontynuują akcję rozwieszania tęczowych flag na pomnikach m.in. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Nie waloryzacja, nie trzynastka. Potężny zastrzyk gotówki dla seniorów zapewni coś innego

"Męczennika z ulicznego zadymiarza najpierw robili politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Teraz także media", słyszymy w materiale "Wiadomości" TVP. Słowo "zadymiarz" padnie zresztą jeszcze kilkukrotnie, używane zamiennie ze wspomnianym "bojówkarzem". I tak kilka chwil później przekazano, że "agresji skrajnie lewicowych bojówkarzy nie pohamował nawet fakt, że znaczną część mundurowych stanowiły kobiety". Na zakończenie zaś, wspominając demonstracje z lat ubiegłych, orzeczono, że "teraz rolę bojówkarzy KOD-u przejęli bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror

Źródło:"Wiadomości" TVP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!