wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP najwyraźniej postanowiły zaostrzyć nieco narrację dotyczącą działań aktywistów środowisk LGBT, nazywając ich "bojówkarzami ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

Widoczny poniżej zatroskanej twarzy prowadzącego główne wydanie "Wiadomości" Michała Adamczyka pasek mówiący o "szokujących prowokacjach homobojówkarzy" zapowiadał, że nadchodzący materiał nie będzie należał do tych z gatunku niespecjalnie kontrowersyjnych. I było tak istotnie. Już na początku otrzymaliśmy bowiem zdjęcia z manifestacji środowiska LGBT okraszone stwierdzeniem, że są to "bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transekssualistów atakujący przypadkowego przechodnia w centrum Warszawy, na ulicy pełnej turystów z całego świata".

"Wiadomości" TVP o "homobojówkarzach"

"Nikt nie ma chyba wątpliwości, kto jest agresorem, a kto zachowuje stoicki spokój", usłyszeliśmy w materiale, który miał rzekomo dowodzić, że Julia, wobec której funkcjonariusze w dotkliwy sposób użyli siły fizycznej (sprawę szeroko opisywały zwłaszcza nieprzychylne obozowi rządzącemu media), miała atakować "wycofujących się" policjantów, używając obelg i wymachując środkowym palcem. I dalej: "Policjanci wcześniej niereagujący na zaczepki obezwładnili agresora dopiero po tym, gdy bojówkarz zaczął niszczyć radiowóz, którym funkcjonariusze transportowali aresztowanego Mariusza Sz., pseudonim »Margot«".

W tym miejscu pada zapowiedziane uprzednio na pasku określenie "homobojówkarz", wymierzone, rzecz jasna, w zatrzymaną przez policję transseksualną aktywistkę. Sprawa zatrzymania "Margot" od kilku rozgrzewa nie tylko mediach wszelkich opcji, ale również ulice największych polskich miast. Przypomnijmy, że w geście solidarności aktywiści kontynuują akcję rozwieszania tęczowych flag na pomnikach m.in. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

"Męczennika z ulicznego zadymiarza najpierw robili politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Teraz także media", słyszymy w materiale "Wiadomości" TVP. Słowo "zadymiarz" padnie zresztą jeszcze kilkukrotnie, używane zamiennie ze wspomnianym "bojówkarzem". I tak kilka chwil później przekazano, że "agresji skrajnie lewicowych bojówkarzy nie pohamował nawet fakt, że znaczną część mundurowych stanowiły kobiety". Na zakończenie zaś, wspominając demonstracje z lat ubiegłych, orzeczono, że "teraz rolę bojówkarzy KOD-u przejęli bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

Źródło:"Wiadomości" TVP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >