"Wiadomości" TVP straszą "bojówkarzami" ruchu LGBT.. "Wiadomości" TVP 10.08.2020 (vod.tvp.pl)
Źródło: "Wiadomości" TVP 10.08.2020 (vod.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Sierpnia 2020

Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie

"Wiadomości" TVP najwyraźniej postanowiły zaostrzyć nieco narrację dotyczącą działań aktywistów środowisk LGBT, nazywając ich "bojówkarzami ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów". W pewnym momencie usłyszeliśmy nawet hasło "homobojówkarz" odnoszące się do zatrzymania "Margot".

Widoczny poniżej zatroskanej twarzy prowadzącego główne wydanie "Wiadomości" Michała Adamczyka pasek mówiący o "szokujących prowokacjach homobojówkarzy" zapowiadał, że nadchodzący materiał nie będzie należał do tych z gatunku niespecjalnie kontrowersyjnych. I było tak istotnie. Już na początku otrzymaliśmy bowiem zdjęcia z manifestacji środowiska LGBT okraszone stwierdzeniem, że są to "bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transekssualistów atakujący przypadkowego przechodnia w centrum Warszawy, na ulicy pełnej turystów z całego świata".

"Wiadomości" TVP o "homobojówkarzach"

"Nikt nie ma chyba wątpliwości, kto jest agresorem, a kto zachowuje stoicki spokój", usłyszeliśmy w materiale, który miał rzekomo dowodzić, że Julia, wobec której funkcjonariusze w dotkliwy sposób użyli siły fizycznej (sprawę szeroko opisywały zwłaszcza nieprzychylne obozowi rządzącemu media), miała atakować "wycofujących się" policjantów, używając obelg i wymachując środkowym palcem. I dalej: "Policjanci wcześniej niereagujący na zaczepki obezwładnili agresora dopiero po tym, gdy bojówkarz zaczął niszczyć radiowóz, którym funkcjonariusze transportowali aresztowanego Mariusza Sz., pseudonim »Margot«".

W tym miejscu pada zapowiedziane uprzednio na pasku określenie "homobojówkarz", wymierzone, rzecz jasna, w zatrzymaną przez policję transseksualną aktywistkę. Sprawa zatrzymania "Margot" od kilku rozgrzewa nie tylko mediach wszelkich opcji, ale również ulice największych polskich miast. Przypomnijmy, że w geście solidarności aktywiści kontynuują akcję rozwieszania tęczowych flag na pomnikach m.in. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

"Męczennika z ulicznego zadymiarza najpierw robili politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Teraz także media", słyszymy w materiale "Wiadomości" TVP. Słowo "zadymiarz" padnie zresztą jeszcze kilkukrotnie, używane zamiennie ze wspomnianym "bojówkarzem". I tak kilka chwil później przekazano, że "agresji skrajnie lewicowych bojówkarzy nie pohamował nawet fakt, że znaczną część mundurowych stanowiły kobiety". Na zakończenie zaś, wspominając demonstracje z lat ubiegłych, orzeczono, że "teraz rolę bojówkarzy KOD-u przejęli bojówkarze ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

Źródło:"Wiadomości" TVP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!