Wiadomości TVP Gość Wiadomości. vod.tvp..pl, screenŹródło: vod.tvp..pl, screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Sierpnia 2020

Ostre starcie na żywo po "Wiadomościach TVP". "Pan jest za kryciem lobby pedofilskiego", starcie w "Gościu Wiadomości"

"Wiadomości TVP" od kilku dni na bieżąco relacjonują zdarzenia, które przez niektórych określane są mianem "Polskiego Stonewall". Po dzisiejszej emisji, w programie "Gość Wiadomości", kontynuowany był temat zatrzymania Małgorzaty Sz., znanej jako Margot - aktywistki, oskarżonej o atak na furgonetkę fundacji Pro-Prawo. Na antenie obecna była posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i poseł PiS, Przemysław Czarnek. Między politykami doszło do ostrego starcia.

Przypomnijmy, że przedwczoraj w centrum Warszawy doszło do starć między policją a aktywistami i aktywistkami, broniącymi Małgorzatę. Margot usłyszała zarzuty zmuszania do określonego zachowania, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia mienia i udziału w nielegalnym zbiegowisku. W ostatniej chwili sąd na wniosek prokuratury, podjął decyzję o zastosowaniu środka prewencyjnego - 2-miesięcznego aresztu. Jest to środek, zdaniem obrońców aktywistki, nieadekwatny wobec ciężaru jej przewinienia. Areszt tymczasowy stosowany jest zazwyczaj w sytuacjach, kiedy istnieje wysokie prawdopodobieństwio, że podejrzany będzie namawiał innych do składania fałszywych zeznań, bądź ucieknie z kraju.

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

Choć Margot jeszcze pod samą siedzibą KPH na Solcu deklarowała chęć oddania się w ręce policji - zebrani licznie na miejscu funkcjonariusze nie reagowali. Ostatecznie dopuszczono do eskalacji, aktywiści i aktywistki przeszli aż na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją (w części nieumundurowaną). Ostatecznie poza Małgorzatą zatrzymano prawie 50 osób.

Sprawę Margot relacjonują nie tylko największe polskie media, ale i te zagraniczne. Najczęściej umieszczają ją w kontekście wzmożonych, homofobicznych nastrojów w Polsce oraz niespodziewanie szybkiej reakcji służb na ostatni happening, polegający na rozwieszaniu tęczowych flag na stołecznych pomnikach.

Nie tylko "Wiadomości TVP" relacjonują protesty. W "Gościu Wiadomości" również doszło do starcia

Temat Margot pojawia się również w Telewizji Polskiej. Do programów TVP zapraszani są m.in. politycy, którzy brali udział w opisywanych wydarzeniach. Tak było w przypadku ostatniego, emitowanego po "Wiadomościach TVP", "Gościu Wiadomości". Michał Adamczyk do studia zaprosił Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk i Przemysława Czarnka.

TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieTVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcieCzytaj dalej

Posłanka Lewicy mimo próśb dziennikarza nie chciała się odnieść do przytoczonych przez prowadzącego słów Margot, o niszczeniu ciężarówek. Zamiast tego starała się wyjaśnić, czym właściwie omawiane furgonetki są, choć Adamczyk próbował jej przerwać. - To nie są przypadkowe ciężarówki. To są ciężarówki, które naruszają godność człowieka (...), prezentują treści lobby pedofilskiego, które pan poseł Czarnek woli kryć - powiedziała Dziemianowicz-Bąk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania

 - Nie wiem o jakim lobby pani mówi, ani o jakiej aktywistce - zaczął mówić Czarnek, chwilę później misgenderując Margot a posłanka zaczęła mu przerywać. - Nie chciałbym pani przerywać, bo kobiety są w Polsce szanowane i nie chcę pani przerywać - powiedział ironicznie poseł a następnie dalej atakował aktywistkę. - Pani poseł, proszę traktować Polaków poważnie, żadna aktywistka, tak orzekł sąd - powiedział Czarnek.

 - Bardzo proszę traktować Polaków poważnie, bardzo proszę nie wprowadzać widzów w błąd i proszę nie mówić o tym, o czym pan wie z przekazu partyjnego, lub telewizji publicznej a ja wiem z pierwszej ręki - powiedziała Dziemianowicz-Bąk. - Pani poseł, bo ja przestanę być miły również dla kobiety, jest pani w telewizji publicznej, nie w TVN, pomyliła pani stacje - zaczął podnosić głos Czarnek.

 - To pan pomylił rozmówcę, nie rozmawia pan z aparatczykiem, rozmawia pan z posłanką Rzeczpospolitej Polski - odpowiedziała posłanka. W końcu Michał Adamczyk zmuszony był przerwać wymianę zdań między politykami. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. 115 mln zł kary dla Biedronki za wyższe ceny w kasie
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii

Źródło: [Facebook/Wanda Nowicka/Codziennik Feministyczny/Dziennik Gazeta Prawna]