Wiadomości TVP - ile zarabiają gwiazdy narodowego medium?. Zdjęcie ilustracyjne: Wiadomości TVP/ screenŹródło: Zdjęcie ilustracyjne: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

Wiedzieliście, ile zarabiają prowadzący Wiadomości TVP? Kwoty wprawiają w konsternację

Wiadomości TVP z każdym wydaniem budzą coraz większe emocje. Nie od dziś słyszymy głosy krytyki kierowane w stronę stacji. Podważają one wiarygodność oraz obiektywizm Telewizji Polskiej. To, ile zarabiają prowadzący najlepiej oglądanego programu publicznego medium, zwala z nóg.

W Polsce od lat trwają protesty w sprawie zbyt niskiego poziomu wynagrodzeń. Lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, urzędnicy to część z grup zawodowych, które o swoje prawa musi walczyć na polskich ulicach. Często zarobki najgorzej zarabiających porównuje się do pensji parlamentarzystów lub ministrów. Jednak to, ile zarabiają prowadzący programów informacyjnych Telewizji Polskiej, przebija pensje każdego polityka.

Szarpanina na wiecu Rafała Trzaskowskiego, posłanka została uderzona. Interweniowała policjaSzarpanina na wiecu Rafała Trzaskowskiego, posłanka została uderzona. Interweniowała policjaCzytaj dalej

Wiadomości TVP: Ile mogą zarabiać prowadzący tego programu?

W 2017 roku polskie media podbiła informacja o zarobkach głównych twarzy telewizji publicznej. Dziennik Gazeta Prawna podał wtedy nieoficjalnie, po dotarciu do tajnych dokumentów, że Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk mają zarabiać aż 40 tysięcy złotych netto. Krzysztof Ziemiec od stacji narodowej otrzymuje ponoć niewiele mniej, bo aż 33 tysiące PLN. Pomimo wielu oskarżeń kierowanych w stronę polskiego medium gromadzi ono coraz większą oglądalność. Czy stało się to przyczyną podwyżek dla obecnych prowadzących? Warto zaznaczyć, że od tego czasu pensje znów mogły poszybować w górę, gdyż stacja cieszy się rosnącą popularnością.

"Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów - argumentował Juliusz Braun w rozmowie z "DGP". Tłumaczył on wtedy, dlaczego Piotr Kraśko otrzymywał 50 tysięcy złotych wynagrodzenia jeszcze przed nadejściem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat 

W Polsce coraz szersze staje się poparcie dla ujawnienia płac osób pracujących w publicznych instytucjach. Mimo tego informacje, ile zarabiają gwiazdy Telewizji Polskiej, owiane są tajemnicą. Z relacji, jakie pojawiały się dwa lata temu, możemy podejrzewać, że tamtejsi dziennikarze otrzymywali od 7 do 12 tysięcy złotych. Zagraniczni korespondencji mogli liczyć na pensję w wysokości 12 tysięcy. Doniesienia o zarobkach pracowników stacji w obliczu zarzutów o stronniczość medium wzburzyły wiele Polek i Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna