wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiedzieliście, ile zarabiają prowadzący Wiadomości TVP? Kwoty wprawiają w konsternację

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP z każdym wydaniem budzą coraz większe emocje. Nie od dziś słyszymy głosy krytyki kierowane w stronę stacji. Podważają one wiarygodność oraz obiektywizm Telewizji Polskiej. To, ile zarabiają prowadzący najlepiej oglądanego programu publiczne

W Polsce od lat trwają protesty w sprawie zbyt niskiego poziomu wynagrodzeń. Lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, urzędnicy to część z grup zawodowych, które o swoje prawa musi walczyć na polskich ulicach. Często zarobki najgorzej zarabiających porównuje się do pensji parlamentarzystów lub ministrów. Jednak to, ile zarabiają prowadzący programów informacyjnych Telewizji Polskiej, przebija pensje każdego polityka.

Wiadomości TVP: Ile mogą zarabiać prowadzący tego programu?

W 2017 roku polskie media podbiła informacja o zarobkach głównych twarzy telewizji publicznej. Dziennik Gazeta Prawna podał wtedy nieoficjalnie, po dotarciu do tajnych dokumentów, że Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk mają zarabiać aż 40 tysięcy złotych netto. Krzysztof Ziemiec od stacji narodowej otrzymuje ponoć niewiele mniej, bo aż 33 tysiące PLN. Pomimo wielu oskarżeń kierowanych w stronę polskiego medium gromadzi ono coraz większą oglądalność. Czy stało się to przyczyną podwyżek dla obecnych prowadzących? Warto zaznaczyć, że od tego czasu pensje znów mogły poszybować w górę, gdyż stacja cieszy się rosnącą popularnością.

"Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów - argumentował Juliusz Braun w rozmowie z "DGP". Tłumaczył on wtedy, dlaczego Piotr Kraśko otrzymywał 50 tysięcy złotych wynagrodzenia jeszcze przed nadejściem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

W Polsce coraz szersze staje się poparcie dla ujawnienia płac osób pracujących w publicznych instytucjach. Mimo tego informacje, ile zarabiają gwiazdy Telewizji Polskiej, owiane są tajemnicą. Z relacji, jakie pojawiały się dwa lata temu, możemy podejrzewać, że tamtejsi dziennikarze otrzymywali od 7 do 12 tysięcy złotych. Zagraniczni korespondencji mogli liczyć na pensję w wysokości 12 tysięcy. Doniesienia o zarobkach pracowników stacji w obliczu zarzutów o stronniczość medium wzburzyły wiele Polek i Polaków.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >