wtv.pl
Wiadomości TVP

Wiadomości TVP/ screen

Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP ponownie zostały oskarżone o nierzetelność. Pracownicy medium musieli wytłumaczyć się przed sądem. Rozprawa dotyczy między innymi "blokady auta Magdaleny Ogórek". Zarzuty usłyszały również osoby, które pozwały

Działalność Telewizji Polskiej od 2016 roku budzi liczne kotrowersje. Zwolennicy opozycji deklarują , że medium jawnie wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Szczególne emocje widzów wywoływał też sposób, w jaki przedstawiano prezydenta Andrzeja Dudę. W ostatanim czasie materiały emitowane przez TVP wywołały falę prostestów. Grupa tak zwanej opozycji ulicznej regularnie wychodziła na ulicę zarzucając medium kłamstwa oraz manipulacje.

Wiadomości TVP. Marcin Szypszak, Marcin Tulicki i Maciej Sawicki zeznawali w sądzie.

Śmierć Pawła Adamowicza podczas ostatniego "Światełka do Nieba" wstrząsnęła opinią publiczną. Pogrążeni w żałobie obywatele zaczęli wytykać TVP niepochlebne materiały na temat prezydenta Gdańska. Wzburzeni społecznicy zorganizowali też wiele demontracji pod siedzibą medium. Z jedną z nich skonfrontowała się Magdalenia Ogórek. Po opuszczeniu budynku udała się do swojego samochodu. Nie spodziewała się, że jej powrót do domu zostanie zakłócony przez protestujących, którzy nie chcieli umożliwić dziennikarce wyjazd spod gmachu stacji.

Portal "Oko.Press" informuje, że w Sądzie Okręgowym w Warszawie trwa proces wytoczony przez aktywistów wobec TVP. Przypomnijmy, że wydarzenia wywołały reakcję dziennikarzy największego programu informacyjnego. Ujawnili twarze oraz nazwiska uczestników. Redaktorzy podają, że w konkretnych przypadkach można było poznać ich miejsce zamieszkania oraz pracy. Medium, jak podaje "Oko.Press", miało porównywać manifestantów do terrorystów.

Wiadomości TVP doprowadziły do kolejnego sporu. Organy ścigania przedstawiły zarzuty podejrzanym. Dotyczyły utrudniania ruchu i naklejania nalepek. Wyjaśnijmy, że podczas rozprawy sądowej wyszło na jaw, że Magdalena przekazała coś zupełnei innego. Okazało się, że nikt jej fizycznie nie atakował, nie niszczył samochodu, nie naklejał nalepek, nie opluł. - Dla większości dziennikarzy to był kolejny protest ludzi znanych z protestów antyrządowych. Widać było, że ci państwo utożsamiają nas z rządem, któremu, jak mniemam, są przeciwni – zeznawał Maciej Sawicki na rozprawie. Swoje zeznania złożył lub złoży Marcin Szpak, Marcin Tulicki i Maciej Sawicki.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 6 sierpnia.

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >