wtv.pl
"Wiadomości" TVP

"Wiadomości" TVP/06.02.21/Screen

Wiadomości TVP nie odpuściły tematu konwencji PO. Stronniczy materiał

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wczorajsze "Wiadomości" TVP nie powstrzymały się od skomentowania ostatniej konwencji Platformy Obywatelskiej. Borys Budka i Rafał Trzaskowski zaproponowali zainicjowanie "Koalicji 276". Publiczny nadawca nie szczędził krytyki. M&oacut

  • "Puste hasła, bez konkretów" - brzmiał pasek "Wiadomości" TVP z 6 lutego. Platformie Obywatelskiej poświęcono aż 5 minut wydania serwisu informacyjnego

  • Materiał odnosił się do najnowszej konwencji PO, podczas której zaproponowano zjednoczenie opozycji tak, by uzyskać 276 mandatów w Sejmie

  • Danuta Holecka mówiła o "politycznym teatrze", a reporter Marcin Tulicki ponownie przypomniał o awarii Czajki

 - Nowa koalicja i stare pomysły Koalicji Obywatelskiej - zaczęła Danuta Holecka, prezentując streszczenie materiałów, jakie ukazały się w "Wiadomościach" TVP.

"Wiadomości" TVP

 - Krytyka i to w różnej formie spadła na szefów Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski i Borys Budka snuli plany, aby jak najszybciej przejąć władzę. Mówili o całej zjednoczonej opozycji, ale politycy innych partii bardzo szybko sprowadzili ich na ziemię. Publicyści wskazują, że cały polityczny teatr wyglądał na próbę ratowania tonącej Platformy Obywatelskiej - informowała prowadząca "Wiadomości" TVP.

Przedstawiono urywki z wystąpienie Borysa Budki, który zapewniał, iż jego partia "jest partią zmiany". Sugerowano, ze drugi największy klub parlamentarny nie ma żadnego planu. Główną propozycją miało być zaś wprowadzenie 276 głosów w Sejmie, by móc obalać prezydenckie veto. 

- Potrzeba 5 uczciwych, którzy przejdą na jasną stronę mocy. Wtedy przedterminowe wybory będą możliwe - oceniał Budka. 

Przedstawiono głosy krytyki zarówno ze strony Polski 2050, Koalicji Polskiej, jak i Lewicy. Mówiono, że Platforma Obywatelska wspiera się logotypami innych ugrupowań. - Platforma zagrała va banque, ale dostała srogą lekcję od reszty opozycji - komentował reporter "Wiadomości" TVP. 

Publicyści opowiadali o nieuchronnym upadku, a autor materiału opowiadał o "ciągłych awariach w rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego Warszawie". - Może złośliwości by nie było, gdyby Trzaskowski nie próbował przekonywać, jak ważna jest dla niego ochrona środowiska - żartował Tulicki. 

Zarzucono Borysowi Budce liczenie na wybiórczą pamięć elektoratu. PO ma nie mieć do zaoferowania nic poza straszeniem PiS-em i "rytualnymi zaklęciami". Przypomniano także wypowiedzi polityków opozycji z 2015 roku, którzy ostrzegali przed brakiem pieniędzy na 500 plus.

"Wiadomości" TVP podjęli próbę obalenia postulatu Rafała Trzaskowskiego o likwidacji TVP Info. Dziennikarz zaznaczył, że funkcjonowanie publicznych mediów jest zagwarantowane w obowiązujących ustawach. 

- PO nie chce kryć się z tym, że planuje zamach na wymiar sprawiedliwości - grzmiał komentator "Wiadomości" TVP.

Przedstawiono także ujęcia z konferencji Zjednoczonej Prawicy. Zasługi i sukcesu rządu przedstawiła zaś Danuta Holecka. - Prawo i Sprawiedliwość odpowiada przykładami. Spadek stopy bezrobocia, wzrost zarobków, wsparcie dla rodzin i firm, niższe podatki i więcej pieniędzy na służbę zdrowia - wymieniała. 

Wydanie "Wiadomości" TVP z 6 lutego jest dostępne na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >