Wiadomości TVP pokazały materiał o Agacie Dudzie. Nie spodobał się prezydentowi.. wiadomosci.tvp.plŹródło: wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Marca 2020

Wiadomości TVP wyemitowały materiał o Agacie Dudzie. Prezydent ma być wściekły

Wiadomości TVP 5 marca przedstawiły reportaż, który nie przypadł do gustu prezydentowi. Najpierw wyemitowano materiał o Paulinie Kosiniak-Kamysz, w którym padły zapewnienia, że będzie nową "aktywną pierwszą damą", później w ramach odpokutowania winy pokazano Agatę Dudę jako "aktywną pierwszą damę". Pikanterii całej sprawie dodaje też fakt, że Andrzej Duda chce zawetować ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych (2 mld zł dla TVP) oraz odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Zrobiło się gorąco.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie nie podoba się jakakolwiek krytyka jego żony, a wszelkie zarzuty pod jej adresem szczególnie go bolą i dotykają. Nie podobają mu się przede wszystkim sugestie, jakoby była bierna w roli pierwszej damy, gdyż zbyt mało się udziela i jest zbyt mało aktywna politycznie. Właśnie taką narrację przyjęły "Wiadomości" TVP1, ku zaskoczeniu Dudy i jego zwolenników. Jak to się skończy?

PiS wycofa poparcie dla Dudy? Ważą się losy prezydentaPiS wycofa poparcie dla Dudy? Ważą się losy prezydentaCzytaj dalej

Wiadomości TVP przesadziły w materiale o Agacie Dudzie?

Jakiś czas temu media donosiły także o żądaniach Dudy ws. odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP oraz zawetowania kontrowersyjnej ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych. Teraz materiał o Agacie Dudzie dolał oliwy do ognia i podsycił sytuację jeszcze większymi emocjami.

W najnowszym materiale wyemitowanym przez "Wiadomości", obecna pierwsza dama przedstawiana jest w dobrym świetle. Jednak zestawiając to ze wcześniejszymi informacjami o podobnie przechwalanej Paulinie Kosiniak-Kamysz, która to, jak powiedział reporter "chce być aktywną pierwszą damą", zabrzmiało to źle. W kontekście zarzutów pod adresem Agaty Dudy, stawianych przez opozycję i część społeczeństwa, Andrzej Duda i zwolennicy PiS mogli poczuć się dotknięci i urażeni. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP
2. Tragedia w Wołominie: dwulatek był chory, przyjmował antybiotyki. Babcia wezwała pomoc, chłopiec nie żyje

Nie da się ukryć, że najnowsze wydanie wiadomości było próbą załagodzenia sytuacji i nie mieli złych zamiarów. Wyszło jednak tak, jakby Telewizja Polska poniekąd podzielała zdanie, że Agata Duda jest zbyt mało aktywna jako pierwsza dama, zaś Paulina Kosiniak-Kamysz mogłaby to zmienić i lepiej sprawdzać w tej roli.

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: gazeta.pl