Wiadomości TVP sondaż. wiadomosci.tvp.pl/screenŹródło: wiadomosci.tvp.pl/screen
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lipca 2020

"Wiadomości" TVP pokazały swój najnowszy sondaż prezydencki. Obyło się bez zaskoczeń

"Wiadomości" TVP w środowym wydaniu pokazały swój najnowszy sondaż. Jak wynika z badania pracowni Pollster, przygotowanego dla nadawcy publicznego, drugą turę wyborów również wygra obecnie urzędujący prezydent. Wobec tego Andrzeja Duda, według tego sondażu przedstawionym na antenie TVP, zostanie prezydentem na drugą kadencję, czyli na kolejne pięć lat.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, należała do dwóch kandydatów. Zwycięzcą okazał się prezydent Andrzej Duda, a do drugiej tury wszedł także Rafał Trzaskowski - obecny prezydent Warszawy. Na obecnie urzędującą głowę państwa zagłosowało 43,50 proc. Polaków. Rafał Trzaskowski uzyskał 30,46 proc. głosów poparcia. Dla kogo TVP prognozuje wygraną w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Edward Janiak nie wytrzymał. Grzmiał o Edward Janiak nie wytrzymał. Grzmiał o "esbeckim spisku", nie chce się usunąćCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP ze swoim najnowszym sondażem wyborczym. Dla kogo wygrana w drugiej turze?

Frekwencja udziału Polaków w tegorocznych wyborach wyniosła 64,51 procent i mówi się o rekordowym wyniku, jakiego nie było od lat. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W badaniu pracowni Pollster, przeprowadzonym dla "Wiadomości" TVP metodą CAWI, udział wzięło 1018 osób. Badanie przeprowadzone zostało w dniach 30 czerwca-1 lipca. Różnica w głosach poparcia dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydata Koalicji Obywatelskiej jest jednak nieznaczna, choć wygranym według tego sondażu jest prezydent Andrzej Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie

Jak wynika z sondażu pracowni Pollster dla "Wiadomości" TVP, 51,14 proc. ankietowanych w drugiej turze wyborów ma zamiar poprzeć Andrzeja Dudę, a 48,86 proc. badanych chce oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego. 66 proc. to szacowana frekwencja udziału Polaków w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Złośliwi komentatorzy zwracają uwagę na fakt, iż zwycięstwo Dudy na antenie TVP nie jest raczej zaskoczeniem. Tego, czy podobne przewidywania się sprawdzą, dowiemy się już 12 lipca.

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z materiału wydania "Wiadomości" TVP z 1 lipca 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Źródło: tvp.info