wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Znane są dalsze losy pumy Nubii, przełom w sprawie. Jest decyzja sądu, chodzi o miejsce pobytu i przyszłość

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości na temat pumy Nubii trafiły do mediów społecznościowych. Zapadła oficjalna decyzja w sprawie zwierzęcia. Wiemy już nie trafi ono do poznańskiego zoo. Polska Agencja Prasowa podaje, że Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie będzie no

W ostatnich tygodniach opinia publiczna była świadkiem medialnej wojny o opiekę nad pumą Nubią. Przypomnijmy, że dzikie zwierzę należało do weterana z Afganistanu. Dyrektorka poznańskiego zoo nagłośniła sprawę ssaka, który mógł nie mieć zapewnionych odpowiednich warunków do życia. Wymiar sprawiedliwości nakazał przeniesienie czworonoga, jednak decyzja ta spotkała się ze stanowczym sprzeciwem mężczyzny, który uciekł z Nubią do lasu.

Wiadomości. Puma Nubia trafii do chorzowskiego zoo

Poszukiwania uciekiniera zakończyły się niepowodzeniem. W wyniku podjętych mediacji służby ustaliły, że puma zostanie przekazana w ręce kierownictwa zoo w Chorzowie. Mężczyzna zgłosił się na policję, gdzie usłyszał zarzut przywłaszczenia Nubii. W zamian za poparcie roszczeń Kamila Stanka Ewa Zgrabczyńska otrzymała przeprosiny za liczne naruszenia dóbr osobistych, jakich dopuścił się weteran. Polska Agencja Prasowa podaje, że mężczyzna zobowiązał się do usunięcia wszelkich materiałów stawiających dyrektorkę poznańskiego zoo w negatywnym świetle. Stanek obiecał, że więcej nie popełni podobnego czynu.

"Wyraziłam zgodę, bo nie chcę, aby zwierzakowi stała się krzywda. Fundacja nie mogła przetransportować pumy do Poznania, bo w niedzielę żaden lekarz weterynarii nie był w stanie zbadać i wydać świadectwa zdrowia. Puma będzie u nas 30 dni na kwarantannie, co da także czas, aby sąd, na wniosek Pana Kamila, zmienił postanowienie co do miejsca pobytu z Poznania na Chorzów" - wskazywała w mediach społecznościowych, Jolanta Kopiec, dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wiadomości na temat pumy Nubii mogą zaskakiwać. Mężczyźnie, który przez kilka dni krył się ze zwierzęciem w lesie i groził dyrektorce zoo w Poznaniu, będą przysługiwać kolejne przywileje. Polska Agencja Prasowa informuje, że 14 lipca przedstawiciele Kamila Stanka potwierdzili, że może on odwiedzać pumę Nubię w chorzowskim zoo. Co więcej, mężczyzna rozpocznie tam pracę jako wolontariusz. Niewykluczone, że w przyszłości dojdzie do ponownej batalii sądowej o prawa do dzikiego zwierzęcia.

Źródło: [PAP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >