Wiadomości puma Nubia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Lipca 2020

Znane są dalsze losy pumy Nubii, przełom w sprawie. Jest decyzja sądu, chodzi o miejsce pobytu i przyszłość

Wiadomości na temat pumy Nubii trafiły do mediów społecznościowych. Zapadła oficjalna decyzja w sprawie zwierzęcia. Wiemy już nie trafi ono do poznańskiego zoo. Polska Agencja Prasowa podaje, że Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie będzie nowym domem dla dzikiego czworonoga.

W ostatnich tygodniach opinia publiczna była świadkiem medialnej wojny o opiekę nad pumą Nubią. Przypomnijmy, że dzikie zwierzę należało do weterana z Afganistanu. Dyrektorka poznańskiego zoo nagłośniła sprawę ssaka, który mógł nie mieć zapewnionych odpowiednich warunków do życia. Wymiar sprawiedliwości nakazał przeniesienie czworonoga, jednak decyzja ta spotkała się ze stanowczym sprzeciwem mężczyzny, który uciekł z Nubią do lasu.

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Wiadomości. Puma Nubia trafii do chorzowskiego zoo

Poszukiwania uciekiniera zakończyły się niepowodzeniem. W wyniku podjętych mediacji służby ustaliły, że puma zostanie przekazana w ręce kierownictwa zoo w Chorzowie. Mężczyzna zgłosił się na policję, gdzie usłyszał zarzut przywłaszczenia Nubii. W zamian za poparcie roszczeń Kamila Stanka Ewa Zgrabczyńska otrzymała przeprosiny za liczne naruszenia dóbr osobistych, jakich dopuścił się weteran. Polska Agencja Prasowa podaje, że mężczyzna zobowiązał się do usunięcia wszelkich materiałów stawiających dyrektorkę poznańskiego zoo w negatywnym świetle. Stanek obiecał, że więcej nie popełni podobnego czynu.

Nie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneNie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneCzytaj dalej

"Wyraziłam zgodę, bo nie chcę, aby zwierzakowi stała się krzywda. Fundacja nie mogła przetransportować pumy do Poznania, bo w niedzielę żaden lekarz weterynarii nie był w stanie zbadać i wydać świadectwa zdrowia. Puma będzie u nas 30 dni na kwarantannie, co da także czas, aby sąd, na wniosek Pana Kamila, zmienił postanowienie co do miejsca pobytu z Poznania na Chorzów" - wskazywała w mediach społecznościowych, Jolanta Kopiec, dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Wiadomości na temat pumy Nubii mogą zaskakiwać. Mężczyźnie, który przez kilka dni krył się ze zwierzęciem w lesie i groził dyrektorce zoo w Poznaniu, będą przysługiwać kolejne przywileje. Polska Agencja Prasowa informuje, że 14 lipca przedstawiciele Kamila Stanka potwierdzili, że może on odwiedzać pumę Nubię w chorzowskim zoo. Co więcej, mężczyzna rozpocznie tam pracę jako wolontariusz. Niewykluczone, że w przyszłości dojdzie do ponownej batalii sądowej o prawa do dzikiego zwierzęcia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

Źródło: [PAP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!