Wiadomości ze świata: najstarsza ofiara wirusa. pixabay.com/sabinevanerpŹródło: pixabay.com/sabinevanerp
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Marca 2020

Wyzdrowiała z hiszpanki, ale przegrała w czasie epidemii. Nie żyje najstarsza ofiara wirusa z Wuhan, 108-letnia Brytyjka

Wiadomości płynące z Anglii wywołują smutek ogromnej części społeczeństwa. 108-letnia Brytyjka, która w młodości przeżyła grypę hiszpankę, zmarła z powodu zakażenia COVID-19. Została tym samym najstarszą brytyjską ofiarą wirusa, który narodził się w Wuhan.

Hilda Churchill, 108-letnia Brytyjka, zmarła kilka godzin po tym, jak otrzymała pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Za osiem dni miała świętować kolejną rocznicę urodzin. Ostatnie dni spędziła w domu opieki w Salford niedaleko Manchesteru.

Kobieta przyszła na świat w roku 1911. Przeżyła obie wojny światowe. Dała radę również grypie hiszpańce, która w latach 1918-1919 spowodowała śmierć od 25 do 100 mln osób. Eksperci do dziś spierają się co do liczby ofiar. Pewnym jest, że zakażeniu uległo wówczas około 500 mln ludzi, co stanowiło blisko jedną trzecią całej populacji świata.

GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludziGIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludziCzytaj dalej

Wiadomości ze świata: najstarsza ofiara wirusa

"Kiedy odwiedziłem ją po raz ostatni, rozmawialiśmy o wirusie i obawiała się, że przez dłuższy czas nie będziemy mogli jej odwiedzać. Powiedziała, że obecna sytuacja jest podobna do tej związanej z grypą hiszpanką", przekazał wnuk kobiety, Anthony Churchill, w rozmowie z "The Guardian". Brytyjka wskazała również pewne różnice w obu pandemiach. Jak powiedziała, "nie było wówczas samolotów, ale hiszpance i tak udało się rozprzestrzenić".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś spacer może nie wyjść na zdrowie. Problemem nie tylko wirus, eksperci ostrzegają
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

"Wspominała, że każdy był zarażony, ich matka próbowała troszczyć się o swoje dzieci, a jej ojciec upadł na ulicy i musieli zanieść go do domu. Mówiła, że to niesamowite, iż coś, czego nie widać, może mieć tak niszczycielskie skutki", dodał wnuk zmarłej 108-latki.

Najstarsza ofiara wirusa

Wnuk Hildy dodał, że jego babcia przeżyła tak wiele, że obecna epidemia była dla niej tylko kolejną przeszkodą.

Najstarsza ofiara wirusa w Wielkiej Brytanii miała czworo dzieci, jedenaścioro wnucząt, dwanaścioro prawnucząt oraz trójkę praprawnucząt. Mimo 108 przeżytych lat jej stan dotychczas określało się jako dobry. Wnuk kobiety przyznał, że do domu opieki przeniosła się przed niespełna rokiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Źródło: RMF FM / The Guardian